انتخاب زبان: English | العربية | Français
  • در رسانه‌ها
  • واشنگتن .... فراخوان‌ها برای حمایت از اپوزیسیون ایران برای تغییر رژیم
۰۱ تیر۱۳۹۸

واشنگتن .... فراخوان‌ها برای حمایت از اپوزیسیون ایران برای تغییر رژیم

Categories // در رسانه‌ها

واشنگتن .... فراخوان‌ها برای حمایت از اپوزیسیون ایران برای تغییر رژیم

نمایندگان و سیاستمداران آمریکایی که در برابر تظاهرات گسترده ایرانیان مخالف رژیم تهران در واشنگتن ـ پایتخت آمریکا و در مقابل ساختمان وزارت خارجه سخنرانی کردند به حمایت از فعالیت‌های اپوزیسیون ایران برای تغییر رژیم ایران فراخواندند.

در تظاهراتی که روز جمعه جوامع ایرانی آمریکایی ترتیب داده بود جمعیت انبوهی از ایرانیان و هواداران شورای ملی مقاومت ایران و اعضاء سازمان مجاهدین خلق ایران شرکت کردند.
بنا به گفته سازماندهندگان تظاهرات، تظاهرکنندگان، جهان را به ایستادن در کنار مردم ایران در تلاشش به سوی آزادی و تغییر این رژیم و برپایی حکومتی آزاد و دمکراتیک فراخواندند.

شخصیت‌های مهم
طی تظاهرات در مقابل وزارت خارجه آمریکا، تعدادی از شخصیت‌های آمریکایی از جمله نمایندگان براد شرمن و مک کلینتاک و سناتور رابرت توریسلی و فرماندار بیل ریچاردسون سفیر سابق آمریکا در ملل متحد و ژنرال جک کین جانشین رئیس ستاد ارتش آمریکا صحبت کردند.

رجوی:‌ چه کسی جنگ افروزی می‌کند؟
از سویی مریم رجوی رئیس جمهور شورای ملی مقاومت ایران یک پیام ضبط شده به تظاهرات فرستاد و در آن گفت:
آخوندهای خونریز از ۴۰سال پیش برای دور کردن خشم مردم از خودشان، آدرس دشمن را در آمریکا داده و تمام شکست‌هایشان را به آن نسبت می‌دادند.
وی تاکید کرد: به‌رغم این، مردم ایران در کوچه و بازار فریاد می‌زنند که دشمن ما همین‌جاست اما آخوندها به دروغ می‌گویند که آمریکاست.
رجوی گفت: این رژیم، آمریکا را متهم می‌کند که خواستار جنگ است ولی فعالیت‌های خود از تلاش برای ساخت بمب اتمی تا بمب‌گذاری در آلبانی و فرانسه تا بمبگذاری و مین‌گذاری در بدنه کشتی‌ها در خلیج‌فارس و انفجارها و پهپاد و موشک‌ها در عربستان و نشانه رفتن سفارت آمریکا در بغداد را به باد فراموشی می‌سپارد.
او افزود: وقتی آخوندها قیمت نمی‌دهند جری‌تر می‌شوند و قدم به پیش می‌گذارند، شلیک کاتیوشا در موصل و بصره، و حمله موشکی به پهپاد آمریکایی نمونه‌های بسیار گویایی است.
رجوی سوال کرد: راستی چه کسی دارد جنگ‌افروزی می‌کند؟ چه کسی به کمپ‌های اشرف و لیبرتی پیاپی موشک می‌زد؟

https://bit.ly/2xf4Q3j

مریم رجوی

 

رئيس جمهور برگزيده مقاومت ايران 

[ادامه]

انتخاب زبان: English | العربية | Français

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

آخرین توییت