انتخاب زبان: English | العربية | Français
۱۸ خرداد۱۳۹۹

آمار هولناک قربانیان کرونا از مرز ۵۰هزار نفر در ۳۲۵شهر گذشت

Categories // پیام‌ها

آمار هولناک قربانیان کرونا از مرز ۵۰هزار نفر در ۳۲۵شهر گذشت

مریم رجوی: از دست رفتن جان‌ها در این ابعاد اجتناب‌پذیر بود

سازمان مجاهدین خلق ایران بعد از ظهر امروز یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ اعلام کرد، آمار جانگداز جانباختگان کرونا در ۳۲۵شهر ایران مرز ۵۰هزار نفر را پشت سر گذاشت.
آمار قربانیان به حدی است که یک رسانه حکومتی نوشت: «کرونا بیش از جنگ تحمیلی از ایرانیان قربانی می‌گیرد ولی سر و صدا ندارد و همین جاست که فریب می‌خوریم... همه فعالیت‌ها را عادی کرده‌اند و برای خالی نبودن عریضه، عبارت کلیشه‌یی "با رعایت پروتکل‌های بهداشتی" را تکرار می‌کنند، گو این که کرونا از این کلمات می‌ترسد!... وارد موج دوم کرونا شده‌ایم و مرگ‌های بیشتری در راه است، بیشتر از جنگ نظامی» (سایت عصر ایران ۱۷ خرداد).
این فاجعه قابل پیشگیری بود و از دست رفتن جان‌ها در این ابعاد اجتناب‌پذیر بود. آمار جان‌باختگان در ایران، حتی آمار رسمی حکومتی با سایر کشورهای خاورمیانه غیرقابل مقایسه است. کشورهایی که اغلب زیرساخت‌ها و بنیادهای اقتصادی و اجتماعی آن‌ها از ایران بسیار ضعیف‌تر است. مسئول مستقیم شمار فزاینده قربانیان خامنه‌ای و روحانی هستند و باید حساب پس بدهند. آن‌ها بجای پرداخت چند ماه حقوق کارگران و زحمتکشان از محل کارتل‌های اقتصادی تحت کنترل خامنه‌ای و سپاه پاسداران، آن‌ها را به سرکار و قربانگاه کرونا روانه کردند.

مریم رجوی

 

رئيس جمهور برگزيده مقاومت ايران 

[ادامه]

انتخاب زبان: English | العربية | Français

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

آخرین توییت