انتخاب زبان: English | العربية | Français
۱۹ آبان۱۳۹۲

مریم رجوی: حمایت از فراخوان برای اعتراض و عزای عمومی در كردستان ایران

Categories // اطلاعیه‌ها

مریم رجوی: حمایت از فراخوان برای اعتراض و عزای عمومی در كردستان ایران

مریم رجوی، در روز گذشته، با درود به شهیدان و فرزندان قهرمان كردستان ایران حبیب‌الله گلپری‌پور، رضا اسماعیلی و شیرکو معارفی و با درود به مردم شهرهای به پاخاسته سقز و بانه و مریوان و پاوه و نوسود به ویژه دختران دلیر و شجاع كرد در اعتراض به موج اعدام زندانیان سیاسی توسط رژیم جنایتكار آخوندی، از فراخوان سازمان‌ها و گروه‌ها و كمیته های دفاع از حقوق بشر و زندانیان سیاسی در كردستان برای اعتراض و اعلام عزای عمومی استقبال كرد.

مریم رجوی علاوه بر هموطنان كرد، از هموطنان بلوچ و عرب در سیستان و بلوچستان و خوزستان خواست كه به این فراخوان و جنبش برحق كه در برابر موج اعدام فرزندان دلیر ایران و شهادت‌های مظلومانه و پیاپی آنها در این مناطق برپا شده است، بپیوندند.

مریم رجوی به ویژه یادآوری كرد كه در روز پنجشنبه ۲۳ آبان مصادف با عاشورای حسینی است و جای آن است كه همه هموطنانمان، ندای پیامبر جاودان آزادی را در ایام محرم و سوگواری در سراسر ایران، رو در روی استبداد آزادی كُش و دجال آخوندی طنین افكن كنند.
مریم رجوی خاطرنشان كرد، خیزش‌های مردمی، فراخوان‌های جریان‌های سیاسی و اجتماعی، تظاهرات، اعتصاب، اعتراض و مقابله با مزدوران دشمن ضد بشر «در هر فرصت، در هر زمان و در هر مكان» نشانه حیات و پایداری در كردستان و در سراسر ایران است.
مریم رجوی همزمانی اعدام‌ها در كردستان و اعدام ۱۶ زندانی سیاسی در بلوچستان را در پی اعدام جمعی ۵۲ تن از مجاهدین در اشرف، نشانه آشكار وحشت و تزلزل رژیم آخوندی در برابر قیام مردم ایران علیه استبداد و ظلم و نابرابری در شرایطی توصیف كرد كه رژیم می كوشد در گفتگوهای اتمی با لبخند و دست تكان دادن برای كشورهای غربی آن‌ها را به چشم پوشیدن از جنایت‌های خود علیه بشریت و ممانعت از ارجاع این پرونده به شورای امنیت بكشاند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۹ آبان ۱۳۹۲ (۱۰ نوامبر۲۰۱۳)

مریم رجوی

 

رئيس جمهور برگزيده مقاومت ايران 

[ادامه]

انتخاب زبان: English | العربية | Français

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

آخرین توییت