انتخاب زبان: English | العربية | Français
۳۱ شهریور۱۳۹۵

مصاحبه مریم رجوی با تلویزیون اسکای نیوزعربی

Categories // مصاحبه‌ها

مصاحبه مریم رجوی با تلویزیون اسکای نیوزعربی

 روز چهارشنبه ۳۱شهریور، تلویزیون اسکای نیوز مصاحبه ویژه خود با مریم رجوی را پخش کرد.

مریم رجوی در این مصاحبه گفت:
این رژیم به‌غایت شکننده و لرزان است. هرجا که جلو این رژیم قاطعیت به‌خرج داده شده، وادار به عقب‌نشینی شده است. وقتی مقاومت ایران با بیش از صد رشته افشاگری از پروژه‌های اتمی‌اش پرده برداشت و جامعه جهانی البته با تأخیر در مقابل آن ایستاد، مجبور شد یك گام عقب بنشیند. اما آن‌چه هم كه به‌خاطر لغو تحریم‌ها به‌دست آورده، اساسا خرج جنگ سوریه و حفظ بشار اسد كرده و هیچ چیز به مردم نرسیده است.
ما ایرانی می‌خواهیم كه تمامی آحاد مردم از حقوق یکسان برخوردار باشند. آزادی احزاب، آزادی‌های فردی برای همه اقشار و طبقات و برابری زن و مرد تضمین شده باشد. برابری زن و مرد و مشارکت فعال و برابر زنان در رهبری سیاسی جامعه، لازمه دمکراسی و پیشرفت است. ما خواهان جدایی دین از دولت هستیم. آنچه در ایران فردا تعیین تكلیف می‌كند رأی مردم و انتخابات آزاد است. حقوق ملیت‌های مختلف باید با خودمختاری داخلی در چارچوب ایران واحد و یکپارچه تأمین شود.
آخوندهای حاكم، بالاترین سوءاستفاده را از نام اسلام و شیعه کردند. آن‌ها بزرگ‌ترین دشمن اسلام، چه شیعه و چه سنی هستند. آن‌ها بیشترین کشتار را هم از شیعیان و هم اهل سنت كرده‌اند. ۱۲۰هزار شهید مردم ایران اغلب‌شان شیعه هستند. آخوندهای حاكم پدرخوانده داعش هستند. داعش جنایت، خونریزی و فساد آن‌هم به نام دین را از آن‌ها آموخته است.
مجاهدین از اسلام واقعی یعنی اسلام صلح، دوستی، برادری و آزادی دفاع می‌كنند. ما در نقطه مقابل آخوندهای حاكم به لااکراه فی الدین معتقدیم...
برای دیدن ویدئوی کامل این مصاحبه این‌جا کلیک کنید.

 

مریم رجوی

 

رئيس جمهور برگزيده مقاومت ايران 

[ادامه]

انتخاب زبان: English | العربية | Français

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

آخرین توییت