اسفند14

پیام مریم رجوی به جلسه «زنان نیروی تغییر» در استکهلم در آستانه روز جهانی زن

Categories // پیام‌ها

 پیام مریم رجوی به جلسه «زنان نیروی تغییر» در استکهلم در آستانه روز جهانی زن

نمایندگان گرامی،
شخصیتهای محترم!

مایلم صمیمانه‌ترین تقدیرها را نسبت به مردم و منتخبان سوئد به‌خاطر ‌حمایت‌شان از مقاومت مردم ایران تقدیم کنم.

مایلم صمیمانه‌ترین تقدیرها را نسبت به مردم و منتخبان سوئد به‌خاطر ‌حمایت‌شان از مقاومت مردم ایران تقدیم کنم.
در آستانه روز جهانی زن، این روز را به‌خواهرانم در سوئد و همه زنان جهان تبریک می‌گویم و از تلاش‌ها و فداکاری‌های زنانی که برای کسب آزادی و برابری مبارزه کرده‌اند، تقدیر می‌کنم.
روز جهانی زن، هم، افق پرشکوهی را یادآوری می‌کند که مبارزه زنان برای برابری پیش روی جامعه بشری گشوده و هم، نابرابری‌ و خشونت و بهره‌کشی دنیای کنونی علیه زنان را برجسته می‌سازد.
در جهان امروز، کشوری که یکی از ظالمانه‌ترین شرائط علیه زنان در آن حاکم است، ایران است.
ديكتاتوري مذهبي حاكم بر ايران، به بهانه مذهب و با سواستفاده از اسلام، از روز اول با انواع اجبارها و تبعیض‌ها همچون حجاب اجباري، زنان را هدف سركوب سیستماتیک قرار داده است.
قانون مدني آخوندها بر پايه تبعيض بين زن و مرد تنظيم شده، قانون جزايي آنها ارزش زن را نصف ارزش مرد محسوب كرده است.
طبق قانون شريعت آخوندها بسياري از فعاليت‌هاي زنان از جمله اٍعمال مالكيت، مسافرت، خروج از خانه، حق تحصيلات و حق اشتغال به تصمیم‌ها و خواست‌ مردان مشروط شده است. براساس قوانين خودساخته سركوبگرانه و زن ستيز ملاها دختر بچه‌هاي خردسال از سن ۱۳سالگي و در برخي نقاط از ۹ سالگي مي‌توانند به ازدواج در بيايند و يا مورد مجازات قرار بگيرند.
آن‌ها هم‌چنين رسوم منحطي مثل چند همسري، ازدواج موقت و راه بازكردن براي قتلهاي ناموسي را، به‌طور گسترده‌یی رايج كرده‌اند.
ملاها دختران را از تحصیل در ده‌ها رشته دانشگاهی ممنوع کرده‌اند و نرخ مشارکت زنان در بازار کار در ایران، فقط ۱۴درصد است.
اما از سوی دیگر، زنان ایران از يك تاريخچه مبارزاتي ۱۵۰ساله در برابر استبداد مذهبی برخوردار بوده و محور و پیشتاز مبارزه هستند. از زمان دزديده شدن انقلاب مردم ايران عليه ديكتاتوري شاه توسط ملاهاي سركوبگر در سال ۱۳۵۷، تاکنون ده‌ها هزار زن در مبارزه تحت شکنجه قرار گرفته یا اعدام شده‌اند.
در جنبش مقاومت ایران، زنان عهده‌دار هدایت مواضع و مسئوليتهاي کلیدی در همة سطوح‌اند و در پارلمان شوراي ملي مقاومت ايران، بیش از ۵۰درصد کرسی‌ها را در اختیار دارند.
برابري زن و مرد در ديدگاه‌ها و برنامه ما براي ايران فردا جاي مهمي دارد. ما به‌خصوص بر مشاركت برابر زنان در رهبري سياسي و اقتصادي جامعه تأکید داریم.

دوستان عزیز!
مردم ایران خواست خود برای سرنگونی استبداد مذهبی حاكم بر ايران را با برپایی مکرر قیام‌های ضدحکومتی نشان داده‌اند.
آخوندها برای حفظ قدرت خود در برابر خطر این اعتراض‌ها، به سركوب و نقض وحشیانه حقوق بشر در داخل ایران و جنگ‌افروزی و بی‌ثبات کردن اوضاع در خاورمیانه دست می‌زنند. ۱۲۰هزار اعدام از جمله قتل عام سی هزار زندانی سیاسی ظرف فقط چند ماه در تابستان سال۶۷، از بین بردن آزادی‌های فردی و اجتماعی و برقراری یک اختناق کامل در رسانه‌ها و فضای مجازی، بخشی از بیلان این رژیم است.
در دوران ریاست جمهوری روحانی که خود را فریبکارانه معتدل معرفی می‌کند، تاکنون نزديك به ۳۰۰۰نفر اعدام شده‌اند كه شماري از آنها را زنان و یا نوجواناني تشكيل مي‌دهند كه به هنگام دستگيري كمتر از ۱۸سال داشته‌اند.
در خاورمیانه نیز، ملاها به ‌وسیله سپاه پاسداران خود به اشغالگری، تشکیل شمار زیادی گروه‌های شبه‌نظامی، صدور تسليحات و اعزام مزدوران و انجام عملیات جنگی و تروریستی، درحال بی‌ثبات کردن این منطقه‌اند. ملاها با حمایت همه‌جانبه از دیکتاتوری بشار اسد و لشکرکشی به‌‌سوریه نقش عمده‌یی در کشتار بیش از نیم میلیون مردم مظلوم سوریه و ميليونها آواره و پناهنده دارند.
جنایت‌ها و جنگ‌افروزی این رژیم در ایران و خاورمیانه خطری است علیه همه جهان و جامعه جهانی بیش از این نباید در برابر آن دست روی دست بگذارد.
ما پارلمان، مدافعان حقوق بشر و حقوق زنان در سوئد را فرا مي‌خوانيم تا از دولت سوئد بخواهند:
۱-ادامه و گسترش روابط اقتصادي و سياسي با رژيم ايران و سفر به ميهن تحت اسارت ما را منوط به‌‌توقف اعدام به‌ويژه توقف اعدام زنان و نوجوانان كند. تجربه ۳۵سال گذشته نشان مي‌دهد كه اين سفرها و ادامه این روابط، رژيم ايران را در اعدام و شكنجه و نقض حقوق بشر و حقوق زنان تشويق مي‌كند.
۲-خواستار اخراج سپاه پاسداران و نيروي تروريستي قدس رژیم از کشورهای خاورمیانه شود و برای گذاشتن سپاه پاسداران و وزارت اطلاعات و ديگر ارگانهاي سركوب و صدور تروريسم رژيم آخوندي، در ليست تروريستي پیشقدم شود.
۳- مبارزه مردم ایران برای تغییر رژیم مورد احترام قرار گیرد.

يكبار ديگر از همه تلاشهاي شما براي حمايت از مقاومت مردم و به‌ويژه زنان ايران، عميقا تشكر مي‌كنم.

مریم رجوی

 

رئيس جمهور برگزيده مقاومت ايران 

[ادامه]

انتخاب زبان: English | العربية | Français

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

آرشیو سایت

آخرین توییت