انتخاب زبان: English | العربية | Français
۰۴ اردیبهشت۱۳۹۷

به یاد دکتر کاظم رجوی

Categories // برگزيده

به یاد دکتر کاظم رجوی

۴اردیبهشت هر سال برای من یادآور یک نام بزرگ است: دکتر کاظم رجوی، عضو شورای ملی مقاومت و برادر مسعود رجوی. کسی که به درستی شهید بزرگ حقوق بشر ایران نام گرفته است. او در این روز در سال ۱۳۶۹به دست تروریست‌های اعزامی از سوی رژیم ایران در شهر ژنو به شهادت رسید.

مردی بزرگ و از یاد نرفتی، به‌خصوص به‌خاطر خدمت بی‌مانند او به جنبش آزادیخواهی مردم ایران یعنی تلاش برای نجات جان مسعود رجوی از اعدام توسط ساواك شاه و راستی كه ما و به‌خصوص خود من تا ابد مدیون و سپاسگزار كاظم هستیم و از او می‌آموزیم كه چگونه عشق‌های بزرگ كارهای ناممكن را ممكن می‌سازد. كاظم یك تنه جهانی را در برابر تصمیم شاه برانگیخت و موفق شد.
موقعیت علمی و تحصیلیش و سوابق مبارزاتی درخشانش، از تواضع او چیزی كم نكرد. صفا و گرما و یكرنگی‌اش همه را مجذوب خود می‌كرد. دریایی از عواطف زلال بود و در رفتار با دوستان و نزدیكان،‌ بسیار بیآلایش و صمیمی بود. وقتی به زندانیان شكنجه شده می‌رسید، وقتی كه عكس‌های اعدام‌شدگان را می‌دید با تمام وجود متأثر می‌شد. فیلم‌ها و عكس‌هایش را نگاه كنید، همه جا دارد شكنجه‌شدگان را معرفی می‌كند یا عكس‌های شهیدان را نشان می‌دهد، یا در راهروهای سازمان ملل اسناد جنایت‌های رژیم را این طرف و آن طرف می‌برد و با سفرا و نمایندگان جر و بحث می‌كند. او با تمام مشکلات چنگ در چنگ می‌شد و تمام تلاش خود را به‌كار می‌بست تا رژیم را در سازمان ملل محكوم كند. ‌اولین قطعنامه محكومیت رژیم ایران در كمیسیون حقوق بشر با تلاش او تصویب شد و فردای همان روز بود كه خمینی شخصاً فرمان قتلش را صادر كرد. او گفته بود که ما تاریخ حقوق بشر را با خون خود می‌نویسیم.

كاظم رجوی به همه ملت ایران تعلق دارد و افتخار ایران و ایرانی است.

مریم رجوی

 

رئيس جمهور برگزيده مقاومت ايران 

[ادامه]

انتخاب زبان: English | العربية | Français

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

آخرین توییت