اردیبهشت-۱۸ ۱۳۸۷

مریم رجوی: عدالت بر سیاست استمالت پیـروز شد

Catégories // رخدادها // فعاليت‌ها

مریم رجوی: عدالت بر سیاست استمالت پیـروز شد

اتحادیه اروپا باید بلادرنگ نام مجاهدین را از لیست تروریستی حذف و محدودیت‌ها و خسارت‌های ناشی از آن را سریعا برطرف کند

آقای رئیس
نمایندگان محترم
خانم‌ها، آقایان
خوشحالم که یک‌بار دیگر در میان شما نمایندگان مردم اروپا هستم. امروز مایلم با شما در مورد سیاست اتحادیه اروپا در قبال ایران و مقاومت ایران صحبت کنم.
سه هفته قبل، دادگاه استیناف انگلستان در یک حکم تاریخی برچسب تروریسم علیه مجاهدین را رد کرد. دادگاه استیناف تصمیم دادگاه پوئک را مبنی بر غیرعقلانی بودن نامگذاری مجاهدین، تأیید کرد. دادگاه به دولت دستور داد که مجاهدین را از لیست خارج کند. من اکنون مطلع شده‌ام که وزیر کشور انگلستان از این دستور تبعیت کرد. وی پیش‌نویس لایحه برای حذف نام مجاهدین از لیست سازمان‌های ممنوعه را به پارلمان تقدیم کرد. عدالت نهایتاً بر سیاست استمالت پیروز شد.
اکنون، زمان آن است که اتحادیه اروپا سریعاً اقدام کند و نام مجاهدین را از لیست تروریستی‌اش حذف نماید.
برچسب تروریستی در انگلستان که دادگاه آن‌را غیرقانونی اعلام کرد، مبنای حقوقی نامگذاری مجاهدین در اتحادیه اروپا بوده است. بنابراین، امروز نگه‌داشتن مجاهدین در لیست به‌طور مضاعف غیر‌قانونی است.

من از ریاست اتحادیه اروپا می‌خواهم به‌طور علنی اعلام نماید که مجاهدین دیگر در لیست تروریستی اتحادیه اروپا نیستند و حذف مجاهدین از لیست تروریستی را در دستور کار اجلاس آینده شورای وزیران قراردهد.
اروپا باید نتایج مترتب بر حکم دادگاه را به‌رسمیت شناخته و به‌اجرا بگذارد. اتحادیه اروپا نباید اجازه دهد آخوندها با ارعاب مانع از اجرای عدالت در اروپا گردند و سیاستش را به گروگان بگیرند.
شورای وزیران اتحادیه اروپا به‌خوبی می‌داند که برچسب تروریسم علیه مجاهدین فقط به‌ درخواست ملاها بود. دادگاه عدالت اروپا در دسامبر۲۰۰۶ نامگذاری مجاهدین را ملغی کرد. اما اتحادیه اروپا به‌دلیل ادامه سیاست استمالت به‌طور غیر‌قانونی مجاهدین را در لیست نگه‌داشت وعلاوه بر حکم دادگاه تمایل قانونگذاران اروپایی را هم نادیده گرفت. مجمع پارلمانی شورای اروپا در ژانویه۲۰۰۸ اعلام کرد که «اروپا دیگر حکومت قانون را دنبال نمی‌کند». پارلمان اروپا، کمیسیون خارجه پارلمان ایتالیا، کمیسیون امور اروپایی دانمارک، کمیسیون حقوقی سنای هلند و بیش از ۲۰۰۰پارلمانتر اروپایی خواستار اجرای حکم دادگاه عدالت اروپا و حذف نام مجاهدین از لیست تروریستی شدند. این بی‌اعتنایی به دموکراسی و لگد‌مال‌کردن حکومت قانون است و نفی فلسفه وجودی اروپاست.
بعد از حکم دادگاه باید سؤال کرد چرا اتحادیه اروپا هنوز رسماً مجاهدین را از لیست خارج نکرده است؟ اتحادیه اروپا براساس کدام تصمیم کشوری، مجاهدین را در لیست نگهداشته است؟ اتحادیه اروپا باید به سرپیچی از حکومت قانون خاتمه دهد.
روز هفتم مه گذشته روزنامه وال‌استریت ژورنال گزارش داد که: «چندین دیپلومات غربی که در مذاکرات اتمی با رژیم ایران شرکت دارند، گفتند که مقام‌های رژیم ایران سال‌هاست که سرکوب مجاهدین خلق را در صدر اولویت‌های خود در مذاکره با دولت‌های غربی بر سر برنامه هسته‌یی خود قرار داده‌اند».

این انگیزه اصلی اصرار شورای وزیران برای حفظ نام مجاهدین در لیست است. برچسب تروریسم علیه مجاهدین دست فاشیسم مذهبی حاکم‌بر ایران را برای اعدام و شکنجه مخالفان بازتر کرده و مانع ایجاد تغییر دموکراتیک در ایران شده‌ است. کشورهای اروپایی از این بابت یک عذرخواهی به مردم ایران بدهکار‌ند.
من هشدار می‌دهم که فقط مردم ایران قربانی مماشات نیستند. این سیاست، صلح و امنیت جهانی را گروگان آخوندهای خون‌آشام کرده است. امروز فاشیسم دینی خودش را به لبنان و به مرزهای اروپا رسانده است. در مقابل دست‌اندازی بر عراق و نوار غزه بی‌عملی از خود نشان دادید و حالا رژیم از طریق دست‌نشانده‌هایش دخالت را در لبنان افزایش داده است.
ملاها در آستانه کسب سلاح اتمی هستند. شما با ۵‌سال مذاکره بی‌حاصل وقت لازم را در اختیار آن‌ها قرار دادید. بگذارید سؤال کنم:
آیا این زانو‌زدن در مقابل فاشیسم مذهبی نیست؟ که خاطره سال‌های قبل از جنگ دوم جهانی را زنده می‌کند. در همین ماه باز هم مشوق‌های بیشتری به رژیم عرضه شد ولی رژیم آن‌را نیز رد کرد. تحقیر‌شدن به‌وسیله آخوندها تا کی؟
تجربه مماشات با فاشیسم هیتلری قدم به قدم تکرار می‌شود. آن‌هم درحالی‌که برد موشک‌های آخوندها امروز به اروپا می‌رسد، موشک‌هایی که می‌خواهد آن‌ها را به کلاهک اتمی مجهز کند.
طنز قضیه این است که برخی در اروپا پیشنهاد می‌کنند به رژیم باید تضمین‌های امنیتی داده شود. این فاجعه‌آفرین است. پیشنهاد بخشی از چکسلواکی به هیتلر او را متوقف نکرد. امتیاز بیشتر پاسخگوی حرص و ولع ملاها نخواهد بود.

دوستان عزیز
این رژیم به قرون وسطی تعلق دارد و در یک بحران عمیق اقتصادی و انزوای مهلک اجتماعی غوطه‌ور است. این رژیم می‌خواهد با صدور تروریسم و بنیادگرایی و با دستیابی به بمب اتمی، بقای خود را تضمین کند.
به‌رغم افزایش درآمد نفت، کشور در فقر و گرسنگی و تورم و بیکاری فرو رفته است. به‌رغم سرکوب مطلق، مردم ایران با اعتراضات فزاینده، خواست خود مبنی بر تغییر رژیم را به رساترین شکل اعلام کرده‌اند. بازتاب این بحران‌ها افزایش جنگ قدرت در درون رژیم و تصفیه و ریزش مستمر مهره‌های اصلی آن است. بر‌آیند همه این‌ها ضعیف‌تر شدن رژیم آخوندهاست. به همین دلیل بیش از گذشته نیازمند تشدید سرکوب در داخل است. بیش از گذشته نیازمند بمب اتمی است. و بیش از گذشته نیازمند تشدید مداخلات خود در عراق و لبنان وفلسطین می‌باشد.
همین دو روز پیش رژیم آخوندی، در یک تعرض آشکار جنگی شهر اشرف را با موشک‌های گراد هدف حمله قرار داد. موشک‌هایی که روی بدنه آن‌ها خط فارسی و تاریخ ایرانی ثبت شده است. هدف قرار‌دادن قرارگاه اشرف که همگی ساکنان آن «افراد حفاظت‌شده طبق کنوانسیون چهارم ژنو» هستند، نقض آشکار حقوق بین‌الملل، حقوق انسان‌دوستانه بین‌المللی و کنوانسیون‌های ژنو می‌باشد و جنایت آشکار وعریان جنگی محسوب می‌شود.
بگذارید در همین‌جا بر ضرورت خلع‌ید از رژیم آخوندی در عراق و تعطیل سفارت آخوندها در بغداد تأکید کنم. سفارتی که پایگاه تروریسم و جاسوسی و کانون اصلی ناامن‌کردن در عراق است.
البته سیاست‌های مهاجم آخوندها نه بیانگر قدرت و توانمندی، بلکه نشان‌دهنده ضعف‌های بنیادین آن‌ها است. استمالت با آخوندها باعث شده است که آن‌ها ضعف مفرط خود را به قوت تبدیل کنند.
تهدید اصلی این رژیم، سازمان مجاهدین خلق ایران است که با یک برداشت دموکراتیک و بردبار از اسلام و با یک پایگاه گسترده اجتماعی، آنتی‌تز بنیادگرایی اسلامی است. مقاومت ایران به جدایی دین از دولت، کثرت‌گرایی و برابری زن و مرد معتقد است. و مخالف حکم اعدام و شریعت آخوندی است.

خانم‌ها، آقایان
زمان در حال از دست رفتن است.
اروپا باید قبل از آن‌که دیر شود عمل کند.
به بی‌عدالتی علیه مقاومت ایران خاتمه دهید. بگذارید مردم و مقاومت ایران تغییر در ایران را محقق سازند. عکس‌العمل هیستریک آخوندها به حکم دادگاه استیناف انگلستان وحشت آن‌ها از مقاومت را به‌نمایش می‌گذارد. تغییر در ایران در دسترس است. ولی فقط از طریق مردم و مقاومت ایران محقق خواهد شد.
بنابراین من امروز اعلام می‌کنم:
۱.‌اتحادیه اروپا باید بلادرنگ نام مجاهدین را از لیست تروریستی حذف و محدودیت‌ها و خسارت‌های ناشی از آن را سریعاً برطرف کند.
۲. اتحادیه اروپا باید مقاومت ایران برای دموکراسی را به‌رسمیت بشناسد.
۳. اتحادیه اروپا باید هرگونه امتیاز دادن، به این رژیم را متوقف کند و تحریمهای همه جانبه علیه آن‌را اعمال نماید.
ما راهی بس طولانی را طی کرده‌ایم. از موانع بسیار گذشته‌ایم. امروز تلاش‌های شما در حال به‌ثمر رسیدن است. این تلاش‌ها برای صلح و امنیت جهانی حیاتی خواهد بود. از شما نمایندگان محترم می‌خواهم که به تلاش‌هایتان برای محقق ساختن این مهم ادامه دهید.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]