• صفحه اول / اطلاعیه‌ها / مریم رجوی: درود به شهیدان و مردم کازرون و فراخوان به اعزام هیات تحقیق ملل متحد
اردیبهشت-۲۷ ۱۳۹۷

مریم رجوی: درود به شهیدان و مردم کازرون و فراخوان به اعزام هیات تحقیق ملل متحد

Catégories // اطلاعیه‌ها

مریم رجوی: درود به شهیدان و مردم کازرون و فراخوان به اعزام هیات تحقیق ملل متحد

صبح امروز مردم کازرون در اعتراض به جنایات شب گذشته رژیم آخوندی بار دیگر دست به تظاهرات و اعتراض زدند که مورد حمله نیروهای سرکوبگر قرار گرفت و به درگیری بین مردم و پاسداران منجر شد. تشنج و درگیری در سطح شهر هم‌چنان ادامه دارد.
شب گذشته نیروهای اطلاعاتی و انتظامی به روی مردمی که در اعتراض به دستگیری گروه زیادی از جوانان شهر تجمع کرده بودند آتش گشودند و شماری از معترضان را به شهادت رساندند و شمار بیشتری مجروح و یا دستگیر شدند. بر اساس گزارش‌های دریافتی تاکنون دست کم ۲تن از مردم به شهادت رسیده‌اند.
مریم رجوی با درود به شهیدان قهرمان و مردم بپاخاسته و داغدار کازرون، خواهان آزادی بلادرنگ دستگیر شدگان گردید و عموم هموطنان را به یاری مجروحان فراخواند. مریم رجوی در همین رابطه خواستار اعزام هیات تحقیق ملل متحد و نماینده کمیسر عالی حقوق بشر شد.
شب گذشته پس از شروع حمله جنایتکارانه نیروهای سرکوبگر به مردم بی‌دفاع کازرون، ستاد اجتماعی مجاهدین در داخل کشور از عموم مردم کازرون و شهرهای مجاور خواست به کمک مجروحان و حمایت از دستگیر شدگان بشتابند.
رژیم آخوندی از شب گذشته برای جلوگیری از پخش اخبار خیزش مردم کازرون اینترنت و شبکه‌های اجتماعی در این شهر را قطع کرد اما ابعاد درگیری‌های به حدی بود که سرکردگان و رسانه‌های رژیم ناگزیر به اعتراف به آن شدند.
هادی پژوهش جهرمی معاون سیاسی، امنیتی استاندار فارس اعتراف کرد که در جریان حوادث شب گذشته ۹نفر از مردم مجروح و یکی از مجروحان در بیمارستان درگذشت. وی افزود ”صبح امروز (پنجشنبه) نیز عده‌یی که بعضا سلاح سرد به همراه داشتند دست به تجمع زده و ضمن حمله به نیروهای انتظامی اقدام به آتش زدن ۲دستگاه خودرو پلیس کردند” (خبرگزاری حکومتی ایرنا ۲۷اردیبهشت).
‌این در حالی است که ساعتی قبل اسماعیل تبادار استاندار فارس گفته بود ”اکنون اوضاع در این شهرستان کاملا تحت کنترل است” و فقط ”درگیری‌های پراکنده وجود دارد”. وی که از پخش اخبار کازرون به‌شدت آشفته بود از مردم خواست ”نسبت به اخبار منتشر شده پیرامون این حوادث در شبکه‌های مجازی و شبکه‌های خارجی اعتنا و اعتماد نکنند و اخبار صحیح را تنها از طریق خبرگزاری‌ها و رسانه‌های رسمی پیگیری کنند”. (خبرگزاری حکومتی ایسنا).
فارس خبرگزاری سپاه پاسداران در همین رابطه نوشت: ”در پی درگیری‌های شب گذشته در کازرون یک نفر کشته و ۶نفر زخمی شدند. … در دوماه گذشته اعتراضات گستردهای در کازرون صورت گرفته بود که جمعیت حاضر در برخی تجمعات بیش از ۵هزار نفر تخمین زده می‌شد”.
دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷(۱۷مه۲۰۱۸)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]