فروردین-۲۰ ۱۳۹۲

سخنرانی در مراسم گرامیداشت شهیدان فروغ اشرف

Catégories // رخدادها // فعاليت‌ها

سخنرانی در مراسم گرامیداشت شهیدان فروغ اشرف

در دومین سالگرد حماسه سرخفام ۱۹ فروردین، به پایداری پرشكوه مجاهدان آزادی و به ۳۶شهید قهرمانشان، درود می‌فرستیم.
سلام بر خواهران و دختران قهرمانم: صبا و شهناز و مهدیه و آسیه و فائزه و نسترن و مرضیه و فاطمه.
و سلام بر سرداران و برادران دلیرم: سعید چاووشی، امیر مسعود فضلاللهی، جعفر بارجی، قاسم اعتمادی، حسن اوانی، ناصر سپه‌پور، محمدرضا یزدان دوست، مهدی برزگر، ضیا پورنادر، مجید عبادیان، خلیل كعبی، فریدون عینی، محمد قیومی، سعید رضا پورهاشم، احمد آقایی، ورقا سلیمانی، محمد رضا پیرزادی، بهروز ثابت، حسین احمدی، علیرضا طاهرلو، بهمن عتیقی، حنیف كفایی، علی اكبر مددزاده، مسعود حاجیلویی، غلام تلغری، مرتضی بهشتی، زهیر ذاكری و منصور حاجیان
قهرمانانی كه پایداری و پاكبازی آن‌ها دربرابر بیداد و ستم سیاه آخوندی، درخشان‌ترین سند شرافت ملی وگواه اعتبار و وجود ملت ماست، ملتی كه اراده كرده است، بساط شرارت و دجالیت فاشیسم دینی را به هرقیمت از خاك میهن برچیند. درود بر این قهرمانان، درود، درود، درود.
«ای مرغهای توفان، پروازتان بلند
زان سوی خوابِ مرداب، آوازتان بلند
دیدارتان ترنم بودن، بدرودتان شكوه سرودن، تاریختان بلند و سرافراز».

سلام و درود بر ۱۱ اشرفی دلاوری كه در ۶ و ۷ مرداد ۸۸ در برابر تیغ و تبر و هجوم هاموی‌های دشمن ایستادگی كردند و به شهادت رسیدند.
سلام بر هشت مجاهد خلقی كه در ۲۱ بهمن ۹۱ در حمله به لیبرتی به شهادت رسیدند و ۵ مجاهد صدیق و قهرمانی كه بر اثر محدودیت‌های پزشكی، در لیبرتی، جان باختند و به جاودانه فروغ‌های آزادی پیوستند.
آری، «این عشق ماندنی
این شور بودنی ست
این لحظه‌های پرشور
این لحظه‌های ناب سرودنی است»
بله، این است بها و خون‌بهای ملت ایران برای كسب آزادی.
این است نشانه ایمان و همت و استواری خلقی كه برآن است تا به هر قیمت ممكن، آزادی و حاكمیت مردم را برقرار سازد.
درود بر این مجاهدان قهرمان. درود، درود، درود.

آخوندها و وابستگانشان در عراق با دست زدن به سه قتل عام خواستند مجاهدین و اشرفی‌ها را نابود كنند. اما حالا این خود آخوندها هستند كه در باتلاق بحران و فلاكت دست و پا می‌زنند و این حكومت دست نشانده آن‌هاست كه مردم عراق در تظاهرات میلیونی خود خواهان سقوط آن، و خواهان اخراج و خلع ید از آخوندها هستند.
در بهار ۱۳۸۲ آخوندها سرمست از موقعیت بادآوردهیی كه سیاست پراشتباه آمریكا نصیبشان كرده بود، برای نابودی تشكیلات مجاهدین و مقاومت ایران در عراق خیز برداشتند. حكم شورای حكومتی عراق در همان سال كه ضربالاجلی برای اخراج مجاهدین صادر كرد، نتیجه سفارش‌های رژیم ولایت فقیه بود.
در آن موقع، كسی گمان نمی‌كرد كه مقاومت ایران در چنان شرایط بغرنج و پرخطری دوام بیاورد، آن هم در سرزمینی كه حكومتش تحت سلطه ولایت فقیه قرار گرفته و كشورش عرصه تاخت و تاز تروریسم پرشقاوت این رژیم بود. به‌خصوص كه آخوندها در آن زمان ۱۲ دولت دیگر را هم برای ازهمپاشاندن این مقاومت با خود همراه كرده بودند.
اكنون، درست ده سال از آن ایام سپری شده است. ده سال پایداری پرشكوه، ده سال ایستادگی و ده سال زرم بی‌امان. در این مدت آخوندها هر چه در آستین داشتند، علیه اشرفی‌ها به میدان آوردند. از نیروی تروریستی قدس و وزارت اطلاعات تا دولت دست نشانده آخوندها در عراق. و هرچه در توان داشتند، علیه اشرفی‌ها به كار بستند؛ از ده سال بازداشت خانگی، تا پنج سال محاصره، ۶۰۰ روز شكنجه روانی با ۳۲۰ بلندگو، كارزار روزانه پخش دروغ و افترا، ترور ده‌ها تن از دوستان و حامیان عراقی اشرفی‌ها و یك بی‌خانمان‌سازی اجباری و تبدیل لیبرتی به زندان و قتلگاه.
بله، آخوندها هرچه در توان داشتند، علیه اشرفی‌ها به كار گرفتند. اما در كوران همین فشارها و زیر رگبار حمله ها و دسیسه ها، مجاهدین یك مقاومت نوین و بیهمتا و خیره كننده بنا كردند كه مثل مرواریدی در تاریخ مبارزات آزادیخواهانه این عصر تلالو پیدا كرد. آن‌چنان كه برای بسیاری، مادرید آزاد شده در جنگ‌های ضد فاشیستی یا كمون پاریس را تداعی می‌كرد.

چنین بود كه اشرف الهام بخش زنان و جوانان ایران در مبارزه برای آزادی و برابری شد. این چنین بود كه اشرفی‌ها واضعان ارزش‌های پیشروی انسانی و مبارزاتی شدند. آن‌ها پرچم سرنگونی رژیم ولایت فقیه را به اهتزاز درآورده و جایگاه تعیینكنندهیی در معادله ایران كسب كردند. و به قول مسعود رجوی، به‌عنوان «پیك‌های آزموده و صدیق تغییر برای مردم و تاریخ ایران شناخته شدند». آن چنان كه تحولات آینده ایران از هر مسیری كه پیش برود، كلید آن لاجرم در دست همین مقاومت است و مجاهدان آزادی در آن نقش اساسی دارند. بله، هم‌چنانكه مسعود رجوی گفت: «دوران تغییر را ما باید شكل بدهیم، ما باید تعیین كنیم و ما باید سرنوشت را بنویسیم».

هموطنان عزیز!
در این ایام، ولی فقیه ارتجاع، سردژخیم اطلاعات خود را به بغداد فرستاده تا برای صدمین بار با دولت دست نشانده خود درباره پایان دادن به كار مجاهدین مذاكره و چارهجویی كند. چهار سال پیش، یك وزیر دیگر اطلاعات آخوندی، یعنی اژه‌یی، از دولت عراق می‌خواست «در خصوص اخراج گروهك … تصمیمگیری كند» و ده سال پیش یونسی سردژخیم اطلاعات آخوند خاتمی، درخواست استرداد مجاهدین را میكرد.
بله، آخوندها به‌رغم سلطه شوم و ننگین خود بر حاكمیت عراق در ده سال گذشته، در دستیابی به هدف خود یعنی نابودی مجاهدین، شكست خوردهاند. و حالا نوبت پایان كار خود آن‌ها رسیده است.
آن‌ها به‌خاطر بحران مرگبار نمایش انتخابات و قرار گرفتن در محاصره نارضایتی‌های عمومی، بیش از همیشه به انقباض و جنگافروزی نیازمند شدهاند. زیرا دیگر آن‌ها دیگر راه پس و پیش ندارند.

هموطنان عزیز!
موقعیت مجاهدان آزادی در زندان لیبرتی و اشرف، شاخصی است كه نشان می‌دهد ملل متحد و ایالات متحده و دولت‌های دیگر در رویارویی میان فاشیسم دینی با مردم ایران و ملت‌های عراق و سوریه و تمام منطقه، در كجا ایستادهاند؟
اكنون، زمان آن است كه ایالات متحده با محترم شمردن تعهدات خود، برای خارج ساختن مجاهدان لیبرتی از این قتلگاه، اقدام كند یا تمام آن‌ها را، ولو به طور موقت، به آمریكا ببرد یا حكومت عراق را وادار كند كه مجاهدین به اشرف منتقل شوند.
دولت آمریكا و ملل متحد هم‌چنین باید دولت عراق را وادار سازند كه ممانعت از تأمین نیازهای امنیتی اولیه در لیبرتی را متوقف كند. پس از ورود اشرفی‌ها، نیروهای عراقی ۱۷۵۰۰ تی وال را از لیبرتی خارج كردند. این دیوارها باید به لیبرتی بازگردانده شود. هم‌چنین لازم است در اولین فرصت كلاهخودها، جلیقه‌های حفاظتی و تجهیزات پزشكی از اشرف به لیبرتی منتقل شود، و به مجاهدان لیبرتی، اجازه سازندگی در این كمپ و بزرگ كردن‌ مساحت آن داده شود. .
باید تاكید كنم كه رویكرد قانونی و عاری از دسیسه‌های رژیم آخوندی، مبتنی بر این است كه امور اشرف و لیبرتی و روند پناهندگی و انتقال مجاهدین، تماماً در چارچوب وظایف كمیساریای عالی پناهندگان باشد و زمان آن رسیده كه كمیسر عالی، این مسئولیت را بدون دخالت‌های كوبلر به‌عهده بگیرد.
ما از آمریكا ملل متحد و دولت‌های دیگر می‌خواهیم كه به تعهدات قانونی خود در این زمینه عمل كنند. مردم ایران امروز سیاست ایالات متحده و دولت‌های دیگر را بر‌اساس رفتار آن‌ها با فرزندان‌شان در اشرف و لیبرتی قضاوت می‌كنند.
از عموم هموطنان و یاران مقاومت می‌خواهم كه فعالیت‌هایشان را در دفاع از مجاهدان آزادی، در همه جا گسترش دهند. این مبارزهیی است كه مستقیماً با آرمان مردم ایران برای كسب آزادی و دمكراسی پیوند دارد و به شكست كشاندن رژیم ولایت فقیه در این جبهه، به شكست نهایی آن در تهران میانجامد. فاشیسم دینی حاكم بر ایران نخواهد توانست از بحران سرنگونی نجات یابد.
و اراده مردم ایران برای كسب آزادی و حاكمیت مردم پیروز خواهد شد.
سلام بر مردم ایران،
سلام مجاهدان آزادی در اشرف و لیبرتی،
سلام بر شهیدان،
سلام بر آزادی.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]