• صفحه اول / دیدارها / دیدار و گفتگوی وزرای پیشین دفاع انگلستان و آلمان با مریم رجوی و بازدید از اشرف۳
فروردین-۱۰ ۱۴۰۲

دیدار و گفتگوی وزرای پیشین دفاع انگلستان و آلمان با مریم رجوی و بازدید از اشرف۳

Catégories // آخرین خبرها // دیدارها // فعاليت‌ها

دیدار و گفتگوی وزرای پیشین دفاع انگلستان و آلمان با مریم رجوی و بازدید از اشرف۳

تأکید برضرورت لیست‌گذاری سپاه پاسداران از سوی لیام فاکس و فرانتس ژوزف یونگ وزرای سابق دفاع انگلستان و آلمان

روز پنجشنبه دهم فروردین ۱۴۰۲، آقای لیام فاکس وزیر دفاع انگلستان (تا ۲۰۱۱) و وزیر تجارت خارجی (تا سال ۲۰۱۹) و نمایند‌ه پارلمان بریتانیا و آقای فرانتس ژوزف یونگ وزیردفاع آلمان (تا ۲۰۰۹) از اشرف۳ بازدید و با مریم رجوی دیدار و گفتگو کردند.

مریم رجوی در این دیدار، ضمن تشریح وضعیت بحرانی رژیم آخوندها گفت قیامی که از شهریور ۱۴۰۱شروع شده، معادلات را در ایران تغییر داده است و به‌رغم سرکوب وحشیانه و کشتار و دستگیری‌های گسترده، اما تعادل بین مردم و رژیم به گذشته برنمی‌گردد.
وی افزود رژیم آخوندها برای سرپا ماندن به هر جنایتی تحت نام اسلام دست می‌زند. اما آن چه آن‌ها می‌کنند، ربطی به اسلام ندارد.

ویلیام فاکس، ضمن تشکر از این دیدار و بازدید از اشرف۳ گفت: موزه مقاومت فوق‌العاده است و به خوبی نشان می‌دهد که چطور وضعیت در ایران به این نقطه رسیده است. سرکوب و شکنجه‌ها در ایران وحشتناک است، در عین حال برای من فدا و شجاعت کسانی که برای آزادی این همه بها پرداخته‌اند، بسیار جالب بود.
وی گفت شما تحت شکنجه و آزار قرار گرفتید، چه فرقی می‌کند که شکنجه‌گر در یک نظام سلطنتی باشد یا دیکتاتوری مذهبی.
آقای فاکس با اشاره به ضرورت لیست‌گذاری سپاه گفت سرنگونی این رژیم خیلی سریع واقع می‌شود. ما نمونه‌هایش را در مورد دیکتاتوری‌های دیگر دیده‌ایم.

آقای یونگ گفت باید تلاش کنیم که توجه مطبوعات و جامعه جهانی را به فجایعی که در ایران رخ داده جلب کنیم. امروز ۶ ماه از قیام مردم ایران می‌گذرد، بسیاری قیمت این مبارزه را با جان خود دادند و بسیاری زخمی شدند. این بهای نبرد برای آزادی و دموکراسی است و امیدوارم که آزادی در ایران سرانجام پیروز بشود.
مبنا برای این نبرد آزادی‌خواهانه، طرح ۱۰ماده‌یی خانم رجوی است. این طرح حاوی حقوقی است که ما نیز از آن برخورداریم، حقوق انسان، قانون و حاکمیت مردم. من فکر می‌کنم که این طرح ده ماده‌یی را می‌توان در ایران به کار بست تا دموکراسی و برابری در ایران به کرسی بنشیند. این طرح باید محور اتحاد اپوزیسیون باشد.
شما خواهان آزادی هستید و هرگونه دیکتاتوری، اعم از آخوندی و سلطنتی مردود است هیچ‌گونه دیکتاتوری در ایران نباید باشد.
وی افزود برخی می‌گویند که باید سپاه پاسداران تغییر کند و یا تغییر ماموریت بدهد، اما باید گفت که این سپاه باید در لیست تروریستی قرار بگیرد.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]