اسفند-۲۱ ۱۳۹۹

تبعید قهرآمیز زندانی سیاسی مریم اکبری منفرد به زندان سمنان

Catégories // آخرین خبرها // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

تبعید قهرآمیز زندانی سیاسی مریم اکبری منفرد به زندان سمنان

فراخوان به کمیسرعالی حقوق بشر برای اقدام فوری وآزادی زنان زندانی سیاسی

خانم رجوی از گزارشگر ویژه خشونت علیه زنان خواهان بررسی وضعیت و سلامت مریم اکبری و گلرخ ایرایی گردید

رژیم قبلاً سه برادر و یک خواهر مریم اکبری را اعدام کرده است

روز سه شنبه ۱۹ اسفندماه ۹۹ دژخیمان رژیم آخوندی زندانی سیاسی مریم اکبری منفرد را در حالی‌که دوازدهمین سال زندان را سپری می‌کند، به‌صورت ناگهانی از اوین به زندان سمنان تبعید کردند. سایر زنان زندانی هنگامی که از انتقال اجباری مریم اکبری مطلع شدند، دست به اعتراض زدند تا مانع بردن او شوند. اما گارد وحشی زندان او را با رفتار موهن و قهرآمیز به اجبار از بند خارج کرد.

این زندانی سیاسی که سه برادر و یک خواهرش توسط دژخیمان رژیم آخوندی اعدام شده‌اند، در دی‌ماه ۱۳۸۸، پس از قیام عاشورا دستگیر و به ۱۵سال زندان محکوم شد. وی در این مدت حتی یک روز نیز برای معالجات ضروری پزشکی مرخصی نداشته است.

مجاهد خلق علیرضا اکبری در سال ۶۰ اعدام شد. مجاهد خلق غلامرضا اکبری در سال ۶۴ زیر شکنجه به شهادت رسید. مجاهدان خلق عبدالرضا و رقیه اکبری در قتل‌عام سال ۶۷ اعدام شدند.

شایان یادآوری است که در ۵ بهمن ۹۹ زندانی سیاسی گلرخ ایرایی از زندان قرچک ورامین با ضرب و شتم به زندان آمل تبعید شد.

مقاومت ایران هم‌زمان با روز جهانی زن، تبعید اجباری و قهرآمیز مریم اکبری و گلرخ ایرایی را قویاً محکوم می‌کند و از کمیسرعالی حقوق بشر ملل متحد و سازمان‌های بین المللی مدافع حقوق بشر خواهان اقدام فوری در مورد این دو زندانی مقاوم و آزادی فوری زنان زندانی سیاسی است.

خانم مریم رجوی بارها برضرورت بازدید یک هیات بین المللی از زندان‌های رژیم ملایان و دیدار با زندانیان، به‌ویژه زندانیان سیاسی تاکید کرده است. خانم رجوی از گزارشگر ویژه ملل متحد درباره خشونت علیه زنان خواهان بررسی بلادرنگ وضعیت و سلامت مریم اکبری و گلرخ ایرایی گردید.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۰ اسفند ۱۳۹۹ (۱۰ مارس ۲۰۲۱)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]