• صفحه اول / پیام‌ها / پیام مریم رجوی به جلسه گرامیداشت شهیدان قتل عام زندانیان سیاسی در سال ۶۷ شهرداری منطقه ۵ پاریس-۷آذر۱۳۹۶
آذر-۰۷ ۱۳۹۶

پیام مریم رجوی به جلسه گرامیداشت شهیدان قتل عام زندانیان سیاسی در سال ۶۷ شهرداری منطقه ۵ پاریس-۷آذر۱۳۹۶

Catégories // پیام‌ها // موضعگیری‌ها

پیام مریم رجوی به جلسه گرامیداشت شهیدان قتل عام زندانیان سیاسی در سال ۶۷ شهرداری منطقه ۵ پاریس-۷آذر۱۳۹۶

خانم‌ها، آقایان، دوستان عزیز،
از خانم شهردار فلورانس برتو به خاطر برگزاری این کنفرانس و نمایشگاه در شهرداری منطقه ۵ پاریس تشکر می‌کنم.
می‌خواهم از این فرصت استفاده كرده و از همبستگی دوستان فرانسوی با هموطنان زلزله زده‌ام در منطقه كرمانشاه، تشكر كنم. مردم این منطقه مصیبت‌زده به‌خصوص در سر پل ذهاب و قصر شیرین خشمگین هستند چرا که توسط رژیم به حال خود رها شده‌اند. آن‌ها فقط از مردم ایران کمک‌هایی دریافت کرده‌اند که به همین خاطر یک بار دیگر از هموطنانم بی‌نهایت سپاسگزارم.

دوستان عزیز،
بسیار مهم است که کنفرانس امروز به عدالت و حقیقت در باره قربانیان کشتار سال ۶۷ در ایران، اختصاص داده شده چرا که کمیته سوم سازمان ملل به‌تازگی بار دیگر رژیم دیكتاتوری مذهبی را به‌خاطر نقض حقوق بشر محکوم کرد. این قطعنامه خواهان اتخاذ تدابیری برای پایان دادن به مصونیت عاملان این تخلفات شده است. و نباید فراموش کرد که تمامی ارگان‌ها و رهبران فعلی رژیم در قتل عام ۶۷ دخیل بوده‌اند.
دبیرکل ملل متحد، آقای آنتونیو گوترس در گزارش نوامبر ۲۰۱۷ خود به این کشتار اشاره کرد و صحبت از تعداد زیادی شکایت‌نامه کرد که از جانب خانواده قربانیان اعدامها به سازمان ملل رسیده است.
گزارشگر ویژه سازمان ملل، خانم عاصمه جهانگیر تأکید کرده بود که خانواده‌های قربانیان حق دارند که از حقیقت آگاه شوند، و خسارات وارده به آنها جبران شود، بدون اینكه در معرض خطر قرار گیرند.
به این دلیل است که باید یک کمیسیون بین‌المللی برای تحقیقات در مورد این کشتار و به عدالت سپردن عاملان آن تشکیل شود.
مماشات جامعه بین‌المللی و مصونیت مقامات ایران در طول نزدیک به ۴۰ سال، این جنایتکاران را تشویق کرده است و آخوندهایی که كشتار سال ۶۷ را انجام دادند، هم‌چنان به شکستن رکورد اعدام در جهان ادامه می‌دهند.
اما با وجود همه اینها، دیکتاتوری مذهبی بسیار آسیب‌پذیر شده آ‌خوندهای حاکم بر ایران از تغییر تعادل قوا در ایران و جهان بیم دارند. به این دلیل است كه روحانی نقاب از چهره میانه‌روی برداشت و به دفاع از سپاه پاسداران و برنامه موشکی و فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده آن در منطقه پرداخت.
با این حال، زمان حسابرسی از سران رژیم نزدیک می‌شود. جنبش عدالت برای قربانیان کشتار ۶۷ در ایران گسترش می‌یابد و روزانه دهها تظاهرات با خواسته خاتمه دیكتاتوری در کشور صورت می‌گیرد.
در سطح بین المللی، فرانسه حق دارد که نگران برنامه موشکی رژیم و دخالت‌هایش در منطقه و به‌طور خاص در لبنان، سوریه و یمن باشد. كشورهای منطقه و ایالات متحده نیز، در این نگرانی سهیم هستند. مماشات بایستی پایان یابد.
رژیم باید برای تغییر رفتارش مورد حسابرسی قرار بگیرد. به این دلیل ضروری است که سپاه پاسداران در لیست تروریستی اتحادیه اروپا قرار گرفته و بر این ارگان حیاتی رژیم ایران ، تحریم اعمال شود. لوایح اخیر تصویب شده در کنگره امریکا برای تقویت تحریمها علیه برنامه موشکهای بالیستیک آخوندها موثر است.
هم‌چنین بایستی در مقابل حضور سپاه و شبه‌نظامیانش در کشورهای منطقه موانع جدی ایجاد کرد.
اما باید فراتر رفت و تمامی روابط و تبادلات با این رژیم را به توقف هرگونه شکنجه و اعدام در ایران مشروط کرد و ضروری است که شورای امنیت، تدابیری موثر اتخاذ کند تا جنایتکاران حاکم بر ایران به دست عدالت سپرده شوند.
پایان دادن به مصونیت مقامات رژیم، به پیروزی حقوق بشر رهنمون خواهد شد و در عین حال پایان این رژیم و تمامی رنج‌های مردم ایران و خلقهای منطقه را نزدیک می کند و راه را برای یك ایران آزاد و دمكراتیك خواهد گشود.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]