آبان-۰۴ ۱۳۹۳

فراخوان مریم رجوی به تحقیقات مستقل بین المللی در مورد اعدام ریحانه جباری

Catégories // اطلاعیه‌ها

فراخوان مریم رجوی به تحقیقات مستقل بین المللی در مورد اعدام ریحانه جباری

مذاكره و معامله با رژیم خونریزی كه به هیچ عهد و پیمانی پایبند نیست خنجر در قلب حقوق بشر است

همه شواهد از این حكایت دارد اعدام جنایتكارانه خانم ریحانه جباری پس از هفت سال و نیم زندان و شكنجه، كه به‌رغم اعتراضات گسترده و فراخوانهای بین المللی صورت گرفت، انگیزه ها و دلایل سیاسی داشته و حتی در چهارچوب قوانین قرون وسطایی آخوندها غیر قانونی بوده است.

از آنجایی كه او به خاطر دفاع از خود در مقابل تعرض یك مأمور اطلاعات آخوندی دستگیر شده بود، دژخیمان كمترین ترتیبات قانونی خودشان را هم در پروسه تحقیقات و محاكمه او رعایت نكردند، چرا كه از برملا شدن اسرار مافیای ترور و آدم كشی و فساد رژیم آخوندی یعنی وزارت اطلاعات وحشت داشتند. عفو بین الملل اعلام كرد «اعدام ریحانه جباری كه بعد از یك تحقیقات عمیقاً ناقص و یك محاكمه پرعیب محكوم شده بود، توهین به عدالت است…. این یك ننگ خونین دیگر بر كارنامه حقوق ‌بشر ایران است».
از سوی دیگر ایستادگی خانم جباری و تسلیم نشدن وی به فشارهای مأموران سركوبگر و تن ندادن به خواستهای دیكته شده از سوی آنان خشم رژیم آخوندی را در مورد او مضاعف كرده بود. وی در ۱۲ فروردین ۹۳ در یك نوار صوتی خطاب به مادرش گفت «… دادگاه مرا به خونسردی در قتل و جنایتكار بیرحم بودن متهم كرد اشك نریختم و التماس نكردم و كولی وار هوار نزدم چون به حمایت قانون اطمینان داشتم … چه خوش خیال بودیم كه از قضات توقع عدل و داد داشتیم. با آغوش باز از مرگ استقبال می كنم چرا كه در دادگاه خداوند متهم می كنم مأمورین آگاهی را متهم می كنم بازپرس را، متهم می كنم قاضی دیوانعالی كشور را، كسانی كه بی‌دریغ كتكم زدند… من در دادگاه خالق هستی متهم می كنم … تمام كسانی كه بی توجه و یا به دروغ و یا از روی ترس حق من را ناحق كردند».
مریم رجوی، با درود به پایداری ریحانه جباری و ضمن ابراز همدردی با خانواده داغدارش، مردم ایران به ویژه زنان و جوانان ایران را به همبستگی با خانواده جباری و همچنین به اعتراض و مقاومت در برابر احكام جنایتكارانه اعدام و سركوب وحشیانه زنان مانند اسیدپاشی فراخواند.

او خواستار یك تحقیقات مستقل بین المللی در مورد اعدام ریحانه جباری به مثابه یك نمونه از احكام اعدام خودسرانه، فراقانونی و جنایتكارانه كه در زمان روحانی ابعاد بسیار بیشتری به خود گرفته است، شد.

در حالیكه رژیم آخوندی همه كنوانسیونها و قوانین بین المللی را به سخره گرفته و به رغم ۶۰ قطعنامه ملل متحد همچنان به خونریزی و جنایت ادامه می دهد، مریم رجوی از اجلاس جاری مجمع عمومی ملل متحد خواست پرونده نقض سیستماتیك حقوق بشر در ایران و اعدام‌های جمعی و خودسرانه و جنایات فجیعی مانند اسید پاشیدن بر روی زنان به شورای امنیت ملل متحد ارجاع دهد تا با تصمیمات لازم الاجرا با این توحش و بربریت قرون وسطایی به ویژه علیه زنان مقابله كند. وی افزود مذاكره و معامله با رژیم خونریزی كه به هیچ عهد و پیمانی پایبند نیست خنجر در قلب حقوق بشر و خیانت به ارزش‌ها و اهدافی است كه ملل متحد بر آن بنا شده است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]