• صفحه اول / اطلاعیه‌ها / کوبلر به درخواست مالکی و رژیم ایران با دروغ و تهدید در صدد تسهیل کشتار چهارم در اشرف است
اسفند-۱۵ ۱۳۹۱

کوبلر به درخواست مالکی و رژیم ایران با دروغ و تهدید در صدد تسهیل کشتار چهارم در اشرف است

Catégories // اطلاعیه‌ها

کوبلر به درخواست مالکی و رژیم ایران با دروغ و تهدید در صدد تسهیل کشتار چهارم در اشرف است

کوبلر در همین راستا تهدید کرده است که دولت عراق «مسیر قانونی» را دنبال می‌کند.
دروغپردازی و تهدید آشکار کوبلر به «مسیر قانونی»، از کشتار چهارم در اشرف خبر می‌دهد. او در عین حال با علم کردن مسأله اموال درصدد است بر نقش خودش در جنایت علیه بشریت در ۹ فوریه در لیبرتی سرپوش بگذارد.

این در حالیست که نمایندگان ساکنان در روزهای ۴، ۵ و ۶ اسفند ( ۲۲و ۲۳ و ۲۴ فوریه) از معاون کوبلر خواهان تمرکز سازمان ملل بر روی امنیت و حفظ جان ساکنان لیبرتی شده و نوشته بودند: «هر راه حلی که امنیت و سلامت ساکنان را طبق تعهدات یونامی و ایالات متحده تضمین نکند فقط کشتار بعدی را تسریع می‌کند. اگر انتقال فوری همه ساکنان به خارج از عراق امکانپذیر نیست تنها راه عملی بازگشت بلادرنگ همگی به اشرف است».
آنها همچنین خاطرنشان کرده بودند ما تا حل مسأله مبرم امنیت وارد بازی اموال که یک دام گذاری خونین دیگر از جانب مارتین کوبلر است نمی شویم.
مقاومت ایران توجه شورای امنیت، دبیر کل ملل متحد و مقامات امریکایی را به ضرورت ارجاع پرونده سه قتل عام پناهندگان بیدفاع به دادگاه جنایی بین المللی جلب می‌کند و به ویژه خواهان بررسی نقش کوبلر در جنایت علیه بشریت در ۲۱بهمن( ۹فوریه) در زندان لیبرتی است که طی آن هفت تن به فجیع ترین صورت کشته و بیش از ۱۰۰تن مجروح و مصدوم شدند.
مریم رجوی در این باره گفت: تا پایان تحقیقات بین المللی و محاکمه جنایتکاران هیچ دیدار و گفتگو و پاسخگویی به نامه‌های کوبلر که زمینه ساز و تسهیل کننده کشتارهای بعدی در اشرف و لیبرتی است، موضوعیت ندارد .

دبیر خانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۵ اسفند۱۳۹۱(۵ مارس۲۰۱۳)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]