• صفحه اول / اطلاعیه‌ها / احکام جنایتکارانه اعدام و شلاق و زندان برای ۳برادر به‌خاطر شرکت در قیام‌های کازرون و شیراز
شهریور-۰۷ ۱۳۹۹

احکام جنایتکارانه اعدام و شلاق و زندان برای ۳برادر به‌خاطر شرکت در قیام‌های کازرون و شیراز

Catégories // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

احکام جنایتکارانه اعدام و شلاق و زندان برای ۳برادر به‌خاطر شرکت در قیام‌های کازرون و شیراز

قضاییه رژیم آخوندی برای ۳برادر به جرم شرکت در قیام‌های کازرون و شیراز احکام ضدانسانی اعدام و زندان و شلاق صادر کرده است.

نوید افکاری قهرمان کشتی، ۲۷ ساله، به دوبار اعدام و ۶ سال و ۶ ماه زندان و ۷۴ ضربه شلاق و برادران او وحید افکاری، ۳۵ ساله به ۵۴ سال و ۶ ماه زندان و ۷۴ ضربه شلاق و حبیب افکاری ۲۹ ساله به ۲۷ سال و سه ماه زندان و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شدند. این سه زندانی از سال ۱۳۹۷ در زندان بسر می‌برند و به‌شدت تحت شکنجه قرار گرفته‌اند.

این سه برادر متهم به عضویت در جمعیت‌های معارض، شرکت در تجمعات و دسته‌های معاند، شعارنویسی، فعالیت تبلیغی علیه نظام، توهین به رهبری (خامنه‌ای)، توهین به مأموران رژیم، ترغیب مردم به شورش، تحریک مردم به جنگ، تمرد و تهاجم و ضرب و جرح مأمورین و محاربه با رژیم شده‌اند.

خانم مریم رجوی به اقدام عاجل ملی و بین المللی برای لغو حکم اعدام نوید افکاری فراخوان داد و از عموم هموطنان به‌ویژه جوانان غیرتمند فارس و کازرون خواست تا به اعتراض به این احکام جنایتکارانه برخیزند. وی گفت: فاشیسم دینی حاکم با این احکام جنایتکارانه، در صدد انتقام گرفتن از مردم کازرون و شیراز است که با قیام‌های شجاعانه در اردیبهشت و مرداد ۹۷ و آبان ۹۸ سراپای رژیم آخوندی را به لرزه انداختند.

خانم رجوی خواستار اقدام فوری ملل متحد برای لغو تمامی احکام اعدام شد که برای ارعاب عمومی و مقابله با اعتراضات و قیام مردم به ستوه آمده صادر شده است و بار دیگر بر‌ضرورت بازدید هیات تحقیق بین المللی از زندان‌های ایران و دیدار با زندانیان به‌ویژه زندانیان سیاسی و قیام تاکید کرد.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۷ شهریور ۹۹ (۲۸ اوت ۲۰۲۰)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]