خرداد-۱۰ ۱۳۹۹

آمار قربانیان کرونا در ۳۲۳شهر از ۴۸هزار نفر گذشت

Catégories // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

آمار قربانیان کرونا در ۳۲۳شهر از ۴۸هزار نفر گذشت

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه: تا پایان شهریور ۵/۴۷ درصد جمعیت کل کشور به کرونا مبتلا می‌شوند

معاون وزیر بهداشت: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون بالغ بر ۱۰هزار نفر از کادر درمان اعم از پزشک و پرستار به کووید۱۹ مبتلا شده‌اند.جمعی از این عزیزان را از دست دادیم
در استان کرمانشاه هیچ شهر سفیدی وجود ندارد و تعداد مبتلا و فوت که تا دو هفته پیش سیر نزولی داشت رو به افزایش گذاشته است.
فقط در بیمارستان گنجویان در دزفول ضمن یک هفته ۴۱۰ بیمار کرونایی بستری شدند و حداقل ۴۹ نفر جان باختند. فشار روی کادر درمان در گرمای تابستان بسیار بالاست و اکثر آن‌ها یا مبتلا به کرونا و یا در اثر گرما دچار بیماری‌های پوستی می‌شوند

سازمان مجاهدین خلق ایران بعد از ظهر امروز شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ اعلام کرد، آمار جانگداز جانباختگان کرونا در ۳۲۳ شهر ایران از ۴۸ هزار نفر بیشتر است. شمار قربانیان در اصفهان به ۲۵۲۰ نفر، در خراسان شمالی به ۵۴۰ نفر، در خوزستان به ۳۶۳۰ نفر، در قم به ۳۵۰۵ نفر، در کردستان به ۸۹۵ نفر، در گلستان به ۱۳۱۵ نفر، در لرستان به ۱۴۷۰ نفر و در هرمزگان به ۲۱۵ نفر رسیده است.

در حالیکه آمار جان باختگان و شمار مبتلایان هر روز افزایش می یابد، رئیس جمهور رژیم اعلام کرد: « از امروز در مساجد به روی مردم در سراسر کشور با اجرای دستورالعمل برای نمازهای یومیه باز می‌شود… پاساژها که محدودیت داشتیم که تا ۶ بعد از ظهر باز باشند، ما محدودیت ساعتی آن را بر می‌داریم». آخوند روحانی در عین حال با وقاحتی بی‌مانند گفت: «این چنین نیست که مردم فکر کنند ۱۵ روز یا یکی دوماه دیگر به شرایط دی ماه و اوایل بهمن سال گذشته بر‌می‌گردیم. باید برای مدت طولانی سبک زندگی را تغییر دهیم و محدودیت‌ها را بپذیریم… این دوران سخت‌تری از اسفند و فروردین است… (کرونا) در حال چرخش است و از یک استان به استان دیگر می‌رود».

در حالیکه کارگزاران رژیم از کمبودهای پزشکی و فشار طاقت فرسا روی کادر درمانی شکایت می‌کنند، آخوند شیاد ادعا کرد: «مشکل تجهیزات هم نداریم. مردم بدانند تجهیزاتی که پرستار و پزشک ما می‌خواهد ماسک N۹۵ و گانی که پرستار ما می‌خواهد و تمام وسایلی که ما برای تجهیز بیمارستان نیاز داریم و ونتیلاتوری که مورد نیاز است ما در این زمینه‌ها مشکلی نداریم. روحیه پزشک و پرستار بالاست و در زمینه تجهیزات هم وضعیت الحمدالله خوب است».

جان بابایی معاون وزیر بهداشت گفت: «از ابتدای شیوع کرونا تاکنون بالغ بر ۱۰هزار نفر از کادر درمان اعم از پزشک و پرستار… به کووید ۱۹ مبتلا شده‌اند…جمعی از این عزیزان را نیز از دست دادیم»(خبرگزاری سپاه پاسداران ۹ خرداد).

به گفته پزشکان از اول تا هشتم خرداد، تنها در بیمارستان گنجویان دزفول، ۴۱۰ نفر از مبتلایان به کرونا بستری شده و دست کم ۴۹ تن از بیماران کرونایی جان باخته‌اند. وضع به‌خصوص در روستاهای اطراف دزفول بسیار وخیم است. فشار کار روی کادر درمان بیمارستان بسیار بالاست و هوای فوق العاده گرم کار را برای پرستارها مشکل‌تر کرده است. اکثر پرستاران یا مبتلا به کرونا می‌شوند یا در اثر گرما دچار بیماری‌های پوستی می‌شوند. حقوق و مزایای آن‌ها نیز یکسال است عقب افتاده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: «نگران افزایش بستری‌ها در روزهای آتی هستیم. هر روز حدود ۱۰۰ مورد کرونا مثبت داریم و ممکن است تعداد بستری‌ها و بیماران از ظرفیت سیستم بهداشت و درمان فراتر باشد و منجر به فاجعه در استانمان شود» (جوان ارگان سپاه پاسداران ۱۰ خرداد).

در خوزستان سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز گفت: «از دیروز تا امروز۷۴۰ مورد ابتلای قطعی در خوزستان شناسایی شد…تعداد کل مبتلایان به ویروس کرونا در خوزستان به ۱۳ هزار و ۵۲۸ نفر افزایش یافت… در شبانه‌روز گذشته ۱۶ نفر جان خود را از دست دادند و تعداد فوت‌شدگان ناشی از کرونا به ۵۳۰ نفر در استان رسید» (خبرگزاری حکومتی مهر ۹ خرداد). هم‌چنین رئیس دانشکده پزشکی آبادان از ابتلای ۱۶۱ مورد جدید خبر داد و گفت: «شمار ابتلا در جنوب غرب خوزستان به ۱۴۵۴ مورد افزایش یافت» (برنا ۹ خرداد).

در سیستان و بلوچستان رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهرگفت: «ایرانشهر، چابهار و سرباز بیشترین آمار مبتلایان را دارند و تقریباً تمام منطقه بلوچستان وضعیت قرمز و آلوده به ویروس است» (جوان ارگان سپاه پاسداران ۹ خرداد).

در کرمانشاه رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: «تا دو هفته پیش سیر نزولی در تعداد مبتلایان و فوتی‌ها داشتیم، اما اکنون با افزایش تعداد مبتلایان، موارد بستری و متأسفانه مرگ و میر روبرو هستیم… هیچ شهر سفیدی در استان نداریم؛ وضعیت چهار شهرستان کرمانشاه قرمز شده و۱۰ شهرستان دیگر هم وارد مرحله زرد شده‌اند… با ادامه این روند پیش‌بینی می‌شود تا پایان شهریور ۴۶ درصد جمعیت استان و ۴۷.۵ درصد جمعیت کشور به کرونا مبتلا شوند» (خبرگزاری رسمی رژیم ۱۰ خرداد).

خانم مریم رجوی اظهارات متناقض روحانی را نشانه درماندگی رژیم دانست و گفت بازکردن همه مساجد و پاساژها یک اقدام جنایتکارانه از سوی خامنه‌ای و روحانی است و نتیجه‌یی جز فرستادن بخش‌های وسیعتری از مردم به قربانگاه ندارد .

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۰ خرداد ۱۳۹۹ (۳۰ می ۲۰۲۰)

مقالات مرتبط

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]