• صفحه اول / اطلاعیه‌ها / خانم مریم رجوی: رژیم آخوندی پس از تاخیر طولانی و رقم سازی‌ها و تقلبات نجومی به شکست اذعان می‌کند
اسفند-۰۵ ۱۳۹۸

خانم مریم رجوی: رژیم آخوندی پس از تاخیر طولانی و رقم سازی‌ها و تقلبات نجومی به شکست اذعان می‌کند

Catégories // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

خانم مریم رجوی: رژیم آخوندی پس از تاخیر طولانی و رقم سازی‌ها و تقلبات نجومی به شکست اذعان می‌کند

وزیر کشور آخوندها، پس از دو شبانه روز سردرگمی و رقم سازی و در حالیکه اخبار تحریم سراسری نمایش انتخابات عالم گیر شده است، میزان شرکت در انتخابات را ۴۲درصد اعلام کرد. حتی همین آمار سراپا دروغ هم نسبت به آمار اعلام شده ازسوی رژیم در سال ۱۳۹۴، یکسوم کاهش نشان می‌دهد. به‌همین خاطر، او ناگزیر به توجیه کسادی این نمایش بر آمد و گفت «شرایط سیاسی و مسائلی مثل سقوط هواپیما، حوادث آبان و دی را داشتیم و در این شرایط این میزان حضور و مشارکت مردم کاملا قابل قبول است».

صبح امروز خامنه‌ای شخصا به توجیه این شکست بزرگ پرداخت و گفت: «علیه شرکت مردم در انتخابات چه حجمی کار شد در فضای مجازی در دستگاه‌های گوناگون از هر عاملی که توانستند استفاده کردند… از یک ماه پیش از ۲ماه پیش این که انتخابات نیست اینکه انتخاب واقعی نیست اینکه شورای نگهبان چنین کرده… حالا آخری هم این بیماری شد یک بهانه. یعنی از کمترین فرصتی استفاده کردند نگذاشتند حتی چند ساعت هدر برود».

خانم مریم رجوی رییس جمهور برگزیده مقاومت ایران آمار اعلام شده از سوی رژیم آن‌هم با تاخیر طولانی و پس از رقم سازی‌های و تناقض گویی‌های فضاحت بار را اعترافی ناگزیر به شکست نمایش انتخابات به روایت حکومتی توصیف کرد. وی افزود بیش از ۹۰درصد مردم با تحریم نمایش انتخابات به سرنگونی فاشیسم دینی حاکم بر ایران رای دادند و از شعار کانون‌های شورشی درباره «رأی من سرنگونی» است استقبال کردند. این شکست بزرگ مخاصمات درونی و بن بست مرگبار رژیم را تشدید و روند سرنگونی آنرا به‌دست مردم و مقاومت ایران تسریع می‌کند.

آمار اعلام شده از سوی وزیر کشور آخوندها درحالیست که خبرگزاری سپاه پاسداران مشارکت در تهران را کمتر از ۲۰درصد اعلام کرد و بنا به آمار وزارت کشور شمار آراء پاسدار قالیباف اولین نفر لیست تهران ۱۴درصد واجدان حق رای است.

در روزهای گذشته خبرنگاران خارجی که در جریان انتخابات از ایران بازدید کرده‌اند، با اینکه صرفا از شعبه‌های شلوغ مانند حسینه ارشاد دیدار کرده‌اند، از تحریم گسترده خبر دادند و به نقل از «مقامات مسئول» شمار شرکت‌کنندگان در تهران را ۱۵درصد و در کل کشور ۲۶درصد ذکر کردند.

بنا به گزارش‌های درونی وزارت کشور شمار تعرفه‌های مصرف شده در حسینه ارشاد حدود یکسوم سال ۱۳۹۴ بوده و درصد آرای باطله و سفید نسبت به دور قبل بسیار بیشتر بود. بر اساس گزارش مشابهی از شعبه مسجد جامع شهرک قدس کل آراء ماخوذه ۲۸۸ بوده یعنی حدود یکسوم انتخابات قبلی (۷۹۰) بوده است. در حوزه‌های دیگر تهران مانند مسجدالنبی، مسجد نظام مافی تهران، امامزاده صالح تجریش وضعیت مشابهی بوده است. گزارش‌های واصله از اهواز به وزارت کشور هم نشان می‌دهد میزان تعرفه‌های مصرف شده در هر صندوق در اهواز به‌طور متوسط ۷۰درصد کمتر از سال ۱۳۹۴ بوده است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۴ اسفند ۱۳۹۸ (۲۳ فوریه ۲۰۲۰)

مقالات مرتبط

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]