تیر-۱۷ ۱۳۹۸

تظاهرات ایرانیان در برلین: روابط با تهران را قطع کنید

Catégories // در رسانه‌ها

تظاهرات ایرانیان در برلین: روابط با تهران را قطع کنید

تعدادی از شخصیت‌های سیاسی مانند پاتریک کندی، اینگرید بتانکور کاندیدای پیشین ریاست ‌جمهوری کلمبیا، توماس نورد نماینده مجلس فدرال آلمان، ادوارد لینتنر معاون سابق وزیر کشور‌ آلمان، اشتفان فون داسل شهردار منطقه مرکزی برلین، سناتور جری هورگان از ایرلند، میهال کامینسکی نماینده مجلس لهستان ولئو داتسن برگ رئیس کمیته ایران آزاد در آلمان و نماینده سابق پارلمان فدرال، سخنرانی کردند.

درسی از تاریخ
کندی در سخنان خود گفت: ما باید از تاریخ درس بگیریم. از فاشیسم و دیکتاتوری و نقض حقوق‌بشری که در آلمان چند نسل پیش اتفاق افتاد. الآن همان جنایت‌ها دارد تکرار می‌شود و این بار آدولف هیتلر نیست که این جنایت‌ها را می‌کند بلکه این آخوندهای حاکم بر‌ایران هستند. رژیمی که رکوردار اعدام شهروندان خودش است.
اما توماس نورد نماینده مجلس فدرال آلمان گفت: این رژیم به‌دنبال سلاح هسته‌یی است. باید هر آن‌چه می‌توانیم انجام بدهیم تا مانع دستیابی رژیم به بمب هسته‌یی بشویم. زیرا با آن، صلح جهانی را به خطر می‌اندازد.
نورد تاکید کرد:‌ سال گذشته هزاران مرد و زن به خیابان‌ها آمدند و تظاهرات کردند تا حقوق خود و حقوق زنان و آزادی هزاران زندانی سیاسی را اعاده کنند. این‌ها خواسته‌های ما هم هستند. مردم ایران خواهان پایان‌ دادن به دخالت‌های رژیم در امور سایر کشورها هستند. مردم ایران جان خود را برای آزادی کشورشان به خطر می‌اندازند. به‌همین دلیل شما شایسته آزادی هستید.
مریم رجوی رئیس جمهور شورای ملی مقاومت که توسط سازمان مجاهدین شکل داده شده در یک پیام ویدئویی به تظاهرکنندگان گفت:‌ مردم ایران جامعه جهانی و خصوصا اروپا را به ضرورت توقف سیاسیت امتیاز دادن به رژیم حاکم بر ایران فرامی‌خوانند.

اخراج اعضای اطلاعات ایران
وی تاکید کرد:‌ یک سال پیش، مقامات آلمانی یک به‌اصطلاح دیپلمات رژیم آخوندی را که شخصاً مواد منفجره در اختیار دو تروریست گذاشته بود تا علیه گردهمایی مقاومت در پاریس به ‌کار ببرند را دستگیر کردند. او افزود: قبل و بعد از آن در این سه سال هم پلیس آلمان یک دوجین مزدور و تروریست وابسته به‌ نیروی تروریستی قدس و وزارت اطلاعات را دستگیر کرده است. تعدادی از آن‌ها توسط قضاییه آلمان محاکمه و زندانی شده‌اند. وی تأکید کرد که مزدوران اطلاعات و سپاه پاسداران باید محاکمه و مجازات و اخراج شوند این لازمه مبارزه با تروریسم و تأمین امنیت پناهندگان ایرانی در اروپاست.
خانم رجوی خطاب به تظاهر کنندگان تأکید کرد رژیم ایران بزرگ‌ترین تهدید صلح در جهان امروز است. از ‌غنی‌سازی اورانیوم یعنی تدارک بمب هسته‌یی تا توسعه برنامه موشک‌های بالستیک آن‌هم با نقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت تا اعزام نیرو به‌ سوریه با نقض قطعنامه ٢٢۵۴ و تشدید جنگ جنایتکارانه خود در آن کشور.

https://bit.ly/2YN3YPy

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]