شهریور-۰۴ ۱۳۹۷

ایران … رجوی خواستار حسابرسی از عاملان قتل عام هزاران زندانی شد

Catégories // در رسانه‌ها

ایران … رجوی خواستار حسابرسی از عاملان قتل عام هزاران زندانی شد

هم‌چنین رجوی طی سخنان خود در پاریس به اخراج جاسوس‌ها و مزدوران رژیم و قرارگرفتن جامعه بین الملل در کنار مردم ایران در قیامش برای آزادی فراخواند.
بنا‌بر اطلاعیه دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران در پاریس رجوی خاطرنشان نمود:‌ سه دهه است که جامعه جهانی نسبت به ‌قتل‌عام زندانیان سیاسی در ایران ساکت بوده است. در نتیجه آخوندها با آسودگی خاطر به ‌نقض حقوق‌بشر در ایران و سرکوب تظاهرات و اعتراضات مردمی و عملیات تروریستی و جنگ‌افروزی و فاجعه‌آفرینی در خاورمیانه و سایر کشورها دست می‌زنند.
وی افزود: حالا زمان آن است که به ‌این سکوت پایان داده شود و سران این رژیم و مسئولان این قتل‌عام و مسئولان چهار دهه جنایت علیه بشریت به پای محاکمه کشیده شوند.
سازمان مجاهدین به طور همزمان در ۲۰ پایتخت یا شهر جهان اقدام به برگزاری تجمعات و اکسیون‌هایی نمود که در آن شماری از شخصیت‌های سیاسی، قانونگذاران و نمایندگان جوامع ایرانی در اروپا و کانادا و هم‌چنین شماری از شاهدان قتل‌عام‌ها، خانواده‌های قتل‌عام شدگان و زندانیان سیاسی سابق در آن شرکت داشته و سخنرانی نمودند.
خاطرنشان می‌شود که سال گذشته دادگاه ویژه روحانیت، علی احمد منتظری پسر مرجع فقید شیعه حسینعلی منتظری که تا زمان عزلش در ۱۳۶۷ جانشین خمینی بود را بدلیل انتشار یک کلیپ صوتی به ۶ سال زندان محکوم کرد. کلیپ فوق شامل بخشی از ملاقات پدرش با اعضای هیئت مرگ بود که قتل عام هزاران زندانی سیاسی را در تابستان ۶۷ مرتکب شده بودند. شایان یادآوریست که سازمان‌های حقوق بشری این کلیپ صوتی را به مثابه سندی قاطع برای محاکمه مسئولین و عاملان این قتل عام قلمداد کردند.
در مارس گذشته نمایندگان برجسته مجلس نمایندگان آمریکا از هر دو حزب جمهوریخواه و دمکرات شامل روسای کمیته های امور خارجی، امنیت ملی و رئیس دمکرات‌ها در کمیته امور خارجی پیشنویس قطعنامه‌یی را برای محکوم کردن رژیم ایران به‌خاطر قتل عام ۳۰ هزار زندان سیاسی در سال ۶۷ از اعضای سازمان مجاهدین خلق و سازمان‌های چپ و فعالان قومی، به بحث و تبادل نظر گذاشتند.
هم‌چنین مجلس نمایندگان آمریکا از گزارشگر ویژه ملل متحد مربوط به حقوق بشر در ایران و شورای حقوق بشر در ملل متحد خواستار تشکیل یک کمیته تحقیق به‌منظر انجام یک تحقیق جامع حول این قتل عام با هدف جمع آوری اسناد لازمه و مشخص کردن اسامی مسئولین دست اندرکار و نقش آن‌ها در این قتل عام به‌منظور سپردن آن‌ها بدست عدالت شدند.

https://bit.ly/2MwTjXw

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]