• صفحه اول / اطلاعیه‌ها / فراخوان مریم رجوی به جامعه جهانی برای محكومیت ترور روحانیون و معتمدان سیستان و بلوچستان
فروردین-۱۶ ۱۳۹۳

فراخوان مریم رجوی به جامعه جهانی برای محكومیت ترور روحانیون و معتمدان سیستان و بلوچستان

Catégories // اطلاعیه‌ها

فراخوان مریم رجوی به جامعه جهانی برای محكومیت ترور روحانیون و معتمدان سیستان و بلوچستان

روز یکشنبه ۱۰ فروردین مولوی عبدالله باجی زهی پیشنماز مسجد شیر آباد زاهدان، هنگام خروج از مسجد هدف شلیك ۴ گلوله در سرش قرار گرفت و در دم جان داد. در همان روز دو شهروند ۳۴ و ۴۰ ساله بلوچ با نام خانوادگی شاهوزهی بر اثر رگبار گلوله آدمكشان رژیم آخوندی به قتل رسیدند.

روز دوشنبه ۱۱ فروردین آقای مراد کهرا زهی ۴۵ ساله در زاهدان هدف ۸ گلوله قرار گرفت که به شدت زخمی شد و در حال حاضر در كوما به سر می برد. روز سه شنبه ۱۲ فروردین آقای خداد ناروئی ۶۰ ساله از معتمدان شهر بزمان از توابع ایرانشهر بر اثر رگبار گلوله مزدوران جان خود را از دست داد.
مریم رجوی، ضمن ابراز همبستگی و همدردی با خانواده قربانیان و عموم مردم سیستان و بلوچستان، جامعه جهانی به ویژه دبیركل، كمیسر عالی حقوق بشر، گزارشگر آزادی دین و عقیده و گزارشگر ویژه وضعیت حقوق بشر در ایران ملل متحد و عموم مراجع بین المللی مدافع حقوق بشر را به محكومیت قاطع این جنایتها فراخواند و خواستار تشكیل یك هیأت حقیقت یاب برای بررسی این ترورهای كور و وحشیانه شد.
مریم رجوی افزود، توسل رژیم آخوندی به این ترورهای كور نشانگر آن است كه حتی امواج اعدام‌های جمعی و خودسرانه چه در زندان‌ها و چه در ملا عام كه بعد از روی كار آمدن آخوند شیاد روحانی به نحو بی‌سابقه یی افزایش یافته، عطش خونین جانیان حاكم بر ایران را فرو نمی نشاند و رژیم آخوندی در هراس از خیزش مردم به جان آمده به ویژه در مناطق محرومی چون استان سیستان و بلوچستان از هیچ جنایتی فروگذار نمی‌كند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۶ فروردین ۱۳۹۳(۵ آوریل ۲۰۱۴)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]