• صفحه اول / اطلاعیه‌ها / مریم رجوی: هرگونه مراوده با رژیم باید به توقف مجازات اعدام در ایران مشروط شود
مهر-۱۸ ۱۳۹۴

مریم رجوی: هرگونه مراوده با رژیم باید به توقف مجازات اعدام در ایران مشروط شود

Catégories // اطلاعیه‌ها

مریم رجوی: هرگونه مراوده با رژیم باید به توقف مجازات اعدام در ایران مشروط شود

حمایت از اسد و ادامه حكومت او باعث رشد داعش است، خلع ید از رژیم ایران تنها راه غلبه بر داعش است
مریم رجوی، در یك كنفرانس بین المللی در پاریس به‌مناسبت ۱۰اكتبر، روز جهانی علیه اعدام، اعلام كرد: طرح ما یك ایران بدون اعدام و برچیدن احكام شریعت آخوندی است.

وی تأكید كرد: شكنجه و اعدام باید متوقف شود. این خواست همه مردم ایران است. به دولت‌های غرب می‌گوییم سكوت و بی‌عملی نسبت به اعدام‌ها و جنایت‌های فاشیسم دینی را كنار بگذارید و مقاومت مردم ایران برای آزادی را محترم بشمارید.

اگر دولت‌های غرب، در مقابل نقض حقوق بشر در ایران می‌ایستادند، ملاها هرگز نمی‌توانستند وحشیگری خود را به سوریه و عراق گسترش دهند
مریم رجوی هشدار داد: هر گونه رابطه و مراوده با این رژیم باید به توقف اعدام‌ها در ایران مشروط گردد. تا زمانی كه این روند شوم ادامه دارد، هیچ توجیهی برای فشردن دست سركردگان رژیمی با ۱۲۰ هزار اعدام سیاسی وجود ندارد.
مریم رجوی با تأكید بر اینكه تمام جهان باید در مقابل كشتار بیرحمانه مردم سوریه بایستد، گفت: بعضی‌ها دجالانه استدلال می‌كنند سقوط رژیم سوریه دروازه‌های دمشق را به روی داعش باز می‌كند، این استدلال در كارخانه آخوندهای حاكم برای نجات رژیم دست نشانده‌شان ساخته شده است. به عكس حمایت از اسد و ادامه حكومت او باعث ادامه حیات و رشد داعش است و تنها راه غلبه بر داعش، خلع ید از رژیم ایران در سوریه و عراق و سرنگونی اسد است.

سخنرانان این جلسه كه به دعوت كمیته حمایت از حقوق بشر در ایران زیر عنوان «ایران، حقوق بشر، توقف اعدام» و با شركت شماری از شخصیت‌های بین‌المللی و اروپایی، منتخبان مردم فرانسه، فعالان حقوق بشری و حقوق زنان برگزار شد، عبارت بودند از:

از فرانسه ژیلبر میتران، نماینده سابق مجلس و رئیس بنیاد فرانس لیبرته (دانیل میتران)؛ حقوقدانان و وكلای برجسته از جمله هانری لوكلرك، فرانسوا كلكومبه و پاتریك بودوئن؛ راما یاد، وزیر سابق حقوق بشر؛ شماری از منتخبان مردم فرانسه از جمله ژان فرانسوا لوگاره، شهردار منطقه یك پاریس و ژان پیر بكه، شهردار سابق اورسوراواز و ژان پیر برار نماینده سابق مجلس ملی و پیر برسی، رئیس «سازمان حقوق بشر نوین» و اسقف ترقیخواه ژاك گایو؛
فوملا ماگازیوه ماندلا، فعال حقوق زنان و دختر نلسون ماندلا رهبر فقید آفریقای جنوبی؛ از آلبانی خانم ارمونلا فلای وزیر رابط دولت با مجلس؛ ادموند اسپاهو، معاون پارلمان و شماری از نمایندگان مجلس این كشور شامل خانم‌ها اویس كوشی، بلرینا گیومتی؛ و آقایان طاهیر موحدینی، آربن چوكو، موسی یولكینی، بدری هوجا كه به نمایندگی از سوی یك هیأت بزرگ سیاسی كه در این برنامه شركت كرده بودند، هم‌چنین ژانی ویكتور چیكو، رهبر اركسترسمفونیك آلبانی نیز كه برنامه هنری زیبایی را به همراه هیأتی از هنرمندان این كشور به اجرا درآورد؛ سخنرانی كردند. دیوید جونز و مارك ویلیامز، از اعضای مجلس عوام انگلستان، حنان البلخی، نماینده ائتلاف سوریه در اسلو، و طاهر بومدرا، رئیس سابق حقوق بشر ملل متحد در عراق؛ از دیگران سخنرانان این برنامه بودند.

مریم رجوی در بخش دیگری از سخنان خود تاكید كرد كه ابعاد نقض حقوق بشر در همه زمینه ها به نحوی بی‌سابقه گسترش یافته و تمام مردم ایران را هدف قرار داده؛ از مدافعان حقوق بشر تا زنان و جوانان و معلمان و از مسیحیان، بهایی‌ها و اهل تسنن، تا هموطنان عرب و بلوچ و کرد. وی تداوم سیاست مماشات با رژیم ایران را تقبیح كرد و گفت: «راستی چرا زندانیان سیاسی در ایران، زجركش یا حلق‌آویز می‌شوند و جهان خاموش است؟ چرا نوجوانان در ایران اعدام می‌شوند و جهان نسبت به آن ساكت است؟ امروز در در زندان‌های سراسر كشور، تعداد زیادی از هموطنان بیدفاع ‌ما مخفیانه اعدام می‌شوند. و چند هزار نفر زیر حكم اعدام‌ قرار دارند. به مادران و پدرانشان فكر كنیم و به همسران‌ و بچه‌هایشان كه روز و شب در چه اضطرابی زندگی می‌كنند. به زنانی فكر كنیم كه برای پرداخت دیه و نجات همسرانشان از اعدام، كلیه‌های خود را می‌فروشند… كسانی كه بر این همه نقض حقوق بشر ایران چشم‌ می‌‌پوشند، شرم كنند».
مریم رجوی تصریح كرد: «كسانی كه می‌خواهند دست رئیس جمهور این رژیم را از این جنایت‌ها بشویند، باید بدانند كه راه جنایت و آدمكشی را در منطقه و سراسر جهان باز می‌كنند. روحانی صریحاً گفته است كه این اعدام‌ها “یا بر اساس قانون خداست یا قانونی است که مجلس تصویب کرده… و ما مجری هستیم”. آخوندهای حاكم هر اختلافی كه با هم داشته باشند، درباره اعدام و سركوب اشتراك نظر دارند. آن‌ها برای حفظ رژیمشان از اعدام‌ها سود می‌برند. اما جنایتكاران بدانند كه از این خون‌ها كه هر روز از پیكر ملت ایران می‌ریزد، سرانجام سیلابی برخواهد خاست و به كار رژیم آخوندها پایان خواهد داد».
مریم رجوی در تشریح برنامه مقاومت در ایران آزاد فردا گفت: طرح ما برای آینده، یك ایران بدون اعدام و برچیدن احكام شریعت آخوندی و پیریزی یك قضاییه مستقل است، دفاع از ارزش‌های دموكراتیك و از آزادی، برابری و حریم زندگی خصوصی آحاد مردم، طرحی كه در آن هیچ كس خودسرانه دستگیر نمی‌شود، شكنجه ممنوع است.
شهادت فرزاد مددزاده، یك زندانی سیاسی كه پس از تحمل ۵ سال حبس در شكنجه گاه‌های رژیم به تازگی از زندان آزاد شده و پریا كهندل، دختر جوان یكی از زندانیان سیاسی در زندان گوهردشت كرج؛ كه هر دو از هواداران مجاهدین خلق در داخل ایران بوده و به تازگی از ایران خارج شده اند، در مورد وضعیت اسفبار تحمیل شده بر مردم ایران و اوضاع وخامت بار زندان‌های رژیم از قسمت‌های قابل توجه جلسه «ایران، حقوق بشر، توقف اعدام» بود. آن‌ها از مجامع بین‌المللی خواستند كه به محكوم كردن لفظی این رژیم اكتفا نكنند و سردمداران رژیم ایران را به‌خاطر جنایت‌هایشان به‌خصوص قتل عام ۳۰ هزار زندانی و اعدام‌های مستمر و روزانه، به دادگاه‌های بین‌المللی بكشانند.
در این اجلاس نمایشگاهی كه به یاد ۱۲۰هزار تن از زندانیان سیاسی اعدام شده به دستور سران نظام ولایت فقیه ازجمله ۳۰هزار زندانی سیاسی قتل عام شده برپا شده بود و مجسمه‌ها و نمادهای زیبایی كه توسط هنرمندان مقاومت ایران ساخته شده، مورد استقبال شركت‌كنندگان در جلسه قرار گرفت.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۸ مهر۱۳۹۴ (۱۰ اكتبر ۲۰۱۵)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]