• صفحه اول / اطلاعیه‌ها / روحانی در وحشت از تحریم گسترده نمایش انتخابات ملتمسانه گفت با صندوق قهر نکنید
بهمن-۲۲ ۱۳۹۸

روحانی در وحشت از تحریم گسترده نمایش انتخابات ملتمسانه گفت با صندوق قهر نکنید

Catégories // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

روحانی در وحشت از تحریم گسترده نمایش انتخابات ملتمسانه گفت با صندوق قهر نکنید

این در حالی است که رژیم آخوندی همه امکانات حکومتی از بسیج و سپاه و ادارات و ارگان‌های حکومتی و مزدوران خارجی را به کار گرفته بود تا جمعیت بیشتری را به خیابان بیاورد. این بایکوت را از فیلم‌هایی که از تلویزیون رژیم پخش شد به‌رغم صحنه‌سازی و مونتاژهای شناخته شده این رژیم، می‌توان تشخیص داد.

روحانی در این مراسم ضمن ارائه یک مشت آمار و ارقام دروغ و دجالگرانه در مورد پیشرفت‌های اقتصادی در دوران ریاست جمهوری او، به مجیز گویی از پاسدار سرتروریست قاسم سلیمانی پرداخت و او را «‌سردار میدان جنگ و دیپلمات ارشد» توصیف کرد که «به عراق، سوریه و لبنان ثبات و به منطقه امنیت» داد و «مرد جنگ و صلح بود، جنگی که به صلح منتهی شود و صلحی که آن‌چنان قوی باشیم که جنگی ایجاد نشود».

اما آنچه در سخنان روحانی موج می‌زد وحشت از تحریم انتخابات بود. بیش از نیمی از سخنرانی به اهمیت شرکت در انتخابات بود. در حالیکه انزجار و اعتراض علیه این خیمه شب بازی هر چه بالاتر می‌گیرد، او بارها ملتمسانه از مردم خواست که در این انتخابات قلابی شرکت کنند و با صندوق رای قهر نکنند.

روحانی که اخیرا همین انتخابات را انتصابات و تقلب‌آمیز توصیف کرده بود با وقاحت گفت: «یکی از بالاترین ارزش‌های ملی و دینی ما انتخاب و قدرت انتخاب است؛ بتوانیم بین چند راه، راهی که بهتر است برگزینیم؛ انتقاد باشد و منتقد باشیم، ولی خواهش می‌کنم انفعال نباشد و منفعل نشویم. به‌خاطر این کار یا آن کار، به‌خاطر این اقدام یا آن اقدام، با صندوق رأی قهر نکنیم. نباید با صندوق و انتخابات قهر کنیم؛ به هر صورت است باید پای صندوق انتخابات برویم…انتخابات و صندوق رأی منجی ما» یعنی منجی فاشیسم دینی حاکم است.

این همان انتخاباتی است که روحانی در ۲۵دی گفت نگویید: «در برابر یک صندلی مجلس ۱۷نفر، ۱۷۰ و یا ۱۷۰۰ نفر کاندیدا هستند…از چند جناح، از یک جناح؟ اینکه انتخابات نمی‌شود… »
و در ۷بهمن به تقلبات سیستماتیک در آن اشاره کرد و گفت «به هر حال نشد که این انتخابات را الکترونیکی کنیم… آخر این چیست یکی رای را می‌خواند، یکی علامت می‌زند و معلوم نیست آن چه چیزی را می‌خواند و این کجا را علامت می‌زند….آخر هم که می‌خواهند تجمیع کنند چه بساطی پیش می‌آید … خیلی از انتخابات‌ها در تجمیع مشکل پیدا می‌کند».

خانم مریم رجوی با تاکید مجدد بر‌اینکه مردم ایران رای واقعی خود را در قیام‌های آبان و دی با شعارهای مرگ بر اصل ولایت فقیه و مرگ بر خامنه‌ای ابراز کرده‌اند، گفت تشبثات حقیرانه روحانی تنها نفرت و انزجار مردم از این رژیم را بیشتر و عزم آن‌ها را برای تحریم این انتخابات نامشروع جزم‌تر می‌کند. بایکوت این انتخابات یک فریضه ملی و پیمان ملت ایران با کهکشان شهیدان مردم ایران به‌ویژه ۱۵۰۰شهید قیام آبان است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۲بهمن ۱۳۹۸ (۱۱فوریه۲۰۲۰)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]