• صفحه اول / اطلاعیه‌ها / فراخوان مریم رجوی به تشكیل شوراهای مردمی برای مقابله با سیل و عوارض مصیبت بار آن
فروردین-۰۷ ۱۳۹۸

فراخوان مریم رجوی به تشكیل شوراهای مردمی برای مقابله با سیل و عوارض مصیبت بار آن

Catégories // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

فراخوان مریم رجوی به تشكیل شوراهای مردمی برای مقابله با سیل و عوارض مصیبت بار آن

درحالیكه شمار قربانیان سیل در شهرهای مختلف كشور به بیش از ۲۰۰ نفر می‌رسد كه بخش زیادی از آن متعلق به شیراز است، رژیم آخوندی آمار واقعی را در وحشت از خشم مردم پنهان می‌كند.
تاخیر و تعلل رژیم در كمك رسانی و نجات كسانی كه در محاصره سیل گرفتار شده‌اند برشمار قربانیان افزوده است. از این رو رژیم با انواع ترفندها می‌خواهد ابعاد خسارت‌ها را بسیار كمتر جلوه بدهد. به همین منظور در بسیاری از شهرها به‌خصوص شیراز، نیروهای سركوبگر از نزدیك شدن مردم به بیمارستان‌ها جلوگیری می‌كنند.
تناقض گویی و انكار و تكذیب‌های كارگزاران رژیم برای لاپوشانی شمار واقعی جان باختگان، تمسخر مردم را برانگیخته است.
در روز ۲۸ اسفند فرمانده انتظامی خراسان شمالی از دو كشته خبر داد. در دوم فروردین خبرگزاری رسمی رژیم جان باختن دو كودك را در استان گلستان گزارش كرد. در همین روز رئیس پزشكی قانونی مازندران ۵ كشته و یك مفقود را در این استان اعلام كرد. اما سركردگان رژیم در روزهای بعد با وقاحت منكر این آمار و ارقام شدند.
از سوی دیگر تعداد قابل توجهی در شهرهای مختلف مفقود شده‌اند و از سرنوشت آن‌ها اطلاعی در دست نیست. شاهدان عینی می‌گویند اجساد قربانیان در میان گل و لای باقی مانده اما هیچ تلاش موثری از سوی رژیم برای پیدا كردن آن‌ها به عمل نمی‌آید. مردم با امكانات اولیه خود در جستجوی قربانیان و مفقودان هستند.
مریم رجوی با تجدید تسلیت‌ به مردم مصیبت زده، عموم هموطنان را به همیاری ملی برای نجات محاصره شدگان در سیل و پیدا كردن مفقودان و كمك به آسیب دیدگان فراخواند. وی از همه مردم به‌ویژه جوانان خواست با تشكیل شوراهای مردمی در هر شهر و محله و روستا با سیل و عوارض مصیبت بار آن مقابله کنند. این تنها راه غلبه بر عوارض سیل ویرانگر است.
مریم رجوی بار دیگر تأكید كرد، امكانات سپاه و بسیج و ارتش و دستگاه‌های حكومتی که سرقت شده از مردم ماست، باید در اختیار مردم قرار بگیرد تا خود خرابی‌ها را مرمت و از گسترش ویرانی‌ها جلوگیری كنند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۷ فروردین ۱۳۹۸( ۲۷ مارس ۲۰۱۹)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]