فروردین-۲۸ ۱۳۹۷

مریم رجوی: فراخوان به حمايت از اعتراضات مردمی

Catégories // اطلاعیه‌ها

مریم رجوی: فراخوان به حمايت از اعتراضات مردمی

مریم رجوی، اعتصاب بازاریان و كسبه بانه، مریوان، سقز، بانه، جوانرود، سردشت و دیگر شهرهای مرزی، خیزش شجاعانه مردم كازرون، اعتراض گسترده مردم سامان، تظاهرات غارت‌شدگان در تهران و اهواز و رشت و دیگر شهرهای کشور و اعتراض خانواده‌های هموطنان عرب در اهواز كه در خیزش هفته‌های گذشته شهرهای استان خوزستان دستگیر شدند را ستود و عموم جوانان را به حمایت از این اعتراضات فراخواند.
وی گفت: استمرار و گسترش حركت‌های اعتراضی و خیزش‌های اجتماعی که به‌رغم تدابیر سركوبگرانه رژیم آخوندی صورت می‌گیرد، مبین خواست عموم مردم برای سرنگونی فاشیسم دینی حاكم بر ایران است. فقر و تورم و بیكاری، بحران بی‌آبی در اصفهان و دیگر مناطق كشور، فاجعه زیست‌محیطی و محرومیت و سركوب مضاعف هموطنان كرد و عرب و بلوچ و مشكلات دردناك معیشتی اكثریت عظیم مردم ایران، به طور کامل ناشی از سیاستهای ضد ایرانی و ضد انسانی رژیم فاسد و سركوبگر آخوندی است كه تمامی سرمایه‌های مردم ایران را صرف صدور تروریسم و جنگ‌افروزی خارجی، سركوب داخلی و پروژه های ضد ملی اتمی كرده و یا توسط سرمداران رژیم و خانواده‌های آنها چپاول شده است.
مریم رجوی از مجامع بین‌المللی مدافع حقوق بشر خواست تا در برابر اقدامات سركوبگرانه رژیم آخوندی سكوت نکنند و برای آزادی دستگیر‌شدگان خیزش‌های اخیر به‌خصوص در اهواز و اصفهان، دست به اقدام فوری بزنند.
امروز سه شنبه ۲۸ فروردین، هزاران تن از مردم کازرون، برای دومین روز در میدان اصلی شهر دست به تظاهرات ضدحكومتی زدند. بازاریان و کسبه نیز از باز کردن مغازه‌هایشان خودداری کردند. معترضان شعار می‌دادند: دشمن ما همین جاست، همش میگن آمریكاست. نترسید نترسید ما همه با هم هستیم. تا حق خود نگیریم نهضت ادامه دارد. کازرونی با غیرت، هیهات مناالذله.
تلاش تظاهركنندگان كه زنان در آن نقش بسیار فعالی داشتند، برای ورود به فرمانداری به درگیری با مأموران سركوبگر کشیده شد.
كسبه و بازاریان بانه و جوانرود برای سومین روز متوالی در اعتراض به بسته‌شدن معابر و بازارچه‌های مرزی و بالا‌رفتن تعرفه‌های گمرکی، اعتصاب کردند. بازاریان مریوان، سقز و سردشت نیز، امروز (سه شنبه) به این اعتصاب پیوستند. نیروهای سركوبگر برای جلوگیری از گسترش اعتراضات در این شهرها مستقر شده و در حالت آماده باش هستند. چهار نفر از شهروندان و كسبه كرد در میدان شبرنگ شهر مریوان بازداشت شدند.
هزاران تن از مردم شهرهای سامان و شهر کرد و دیگر شهرهای استان چهار محال و بختیاری نیز در اعتراض به بحران آب و دیگر مشکلات این شهر با شعار وای اگر چهار محال دست به برنو شود؛ اینجا چهار محاله، بردن آب محاله؛ ما که صنعت نداریم، نون از کجا بیاریم؛ كنارآب نشستیم – تشنه تشنه هستیم؛ دست به اعتراض زدند.
در یك تحول دیگر روز دوشنبه ۲۷فروردین خانواده‌های بازداشت‌شدگان تظاهرات فروردین ماه اهواز، مقابل ساختمان استانداری و دفتر نماینده مجلس رژیم از اهواز دست به تجمع زدند. نیروهای سركوبگر با تهدید خانواده‌ها به دستگیری، سعی در پراکنده‌ساختن آنها داشتند. در جریان تظاهرات هموطنان عرب در اهواز و دیگر شهرهای خوزستان، صدها تن از جمله تعدادی از كودكان ۱۱تا ۱۵ساله دستگیر شدند كه از سرنوشت آن‌ها اطلاعی در دست نیست.
دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۸ فروردین ۱۳۹۷ (۱۷آوریل ۲۰۱۸)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]