فروردین-۲۱ ۱۳۹۷

مریم رجوی: فراخوان به حمایت از اعتراضات در شهرهای مختلف

Catégories // اطلاعیه‌ها

مریم رجوی: فراخوان به حمایت از اعتراضات در شهرهای مختلف

کشاورزان ورزنه و دیگر شهرهای شرق استان اصفهان و شمار زیادی از مردم به‌ویژه جوانان اصفهان در ادامه اعتراضات هفته‌های گذشته دست به اعتراض زدند و از فلكه خوراسگان به سمت خیابان جی و فلكه احمدآباد تظاهرات کردند. حضور زنان در این تجمع اعتراضی چشمگیر بود. شماری از کشاورزان سالخورده با بیل‌های خود در تظاهرات شرکت کرده بودنند.
آن‌ها شعار می‌دادند: روحانی دروغگو زاینده رود ما كو؛ عزا، عزا است امروز، روز عزاست امروز، زندگی كشاورز روی هواست امروز؛ کشاورز می‌میرد، ذلت نمی پذیرد؛ کشاورز می‌میرد، صدقه نمی‌پذیرد؛ مسئولین بی‌غیرت، تشنه به‌خون ملت؛ گرسنه‌ایم برنمی‌گردیم به خونه؛کی خسته است‌، دشمن؛ عرضه كار ندارید پست را كنار بگذارید.
مردم خطاب به نیروهای سرکوبگر كه با ماشین‌ها و تجهیزات سركوب در مسیر تظاهرات مستقر شده بودند تا از پیوستن مردم به کشاورزان جلوگیری كنند، شعار می‌دادند: توپ تانك مسلسل دیگر اثر ندارد؛ نیروی انتظامی بی‌غیرت بی‌غیرت.
در یك تحول دیگر غارت‌شدگان مؤسسات کلاهبرداری حکومتی در شهرهای مختلف از جمله تهران، رشت، اهواز، مشهد، کرمان، اردبیل دست به اعتراض زدند. در تهران معترضان مقابل مجلس رژیم گرد آمده و شعارهای مرگ بر سیف (رئیس بانک مرکزی)، سیف خیانت می‌كند، دولت حمایت می‌كند؛ هیهات منالذله؛ كاسپین دزدی كرده دولت حمایت كرده؛ سر‌دادند. نیروهای امنیتی و انتظامی با دستگیری شماری از تجمع‌کنندگان و جمع کردن بنرهای آن‌ها مانع گسترش این حرکت اعتراضی شدند.
غارت شدگان مؤسسه آرمان وحدت در اهواز نیز در برابر شعبه این مؤسسه تجمع اعتراضی برپاکردند. آنان شعار می دادند: مرگ بر روحانی، دولت ورشکسته، روی پول ما نشسته، یک اختلاس کم بشه، مشکل ما حل می‌شه.
غارت‌شدگان موسسه كاسپین در رشت كه به‌طور عمده از زنان بودند با شعارهای كاسپین دزدی كرده، دولت حمایت كرده؛ تا حق‌ام را نگیرم من از این‌جا نمی‌روم؛ این دولت بی‌غیرت، عامل فقر ملت؛ تظاهرات کردند.
غارت‌شدگان در پارس‌آباد مغان (استان اردبیل) در محل مؤسسه کاسپین دست به اعتراض زدند. یکی از غارت‌شدگان بر اثر شدت فشارهای وارده حالش به وخامت گرایید و به بیمارستان منتقل شد.
در مشهد غارت‌شدگان مقابل شعبه سروش بلوار وکیل آباد تجمع اعتراضی برگزار كردند. آن‌ها شعار می‌دادند: به ما خیانت شده، نقض امانت شده.
در کرمان نیز غارت‌شدگان در اعتراض به غارت سپرده‌هایشان در دفتر کاسپین در این شهر تحصن کردند.
روز یکشنبه ۱۹فروردین نیز صدها تن از غارت شدگان مؤسسه توسعه البرز مفابل سازمان تعاون روستایی در خیابان ولیعصر تهران دست به اعتراض زدند. آن‌ها از جمله شعار می‌دادند: تا پول ما به باد است، هرروز همین بساط است؛ نیروی انتظامی به هوش باش، مالباخته‌ایم نه اوباش! نیروی انتظامی، خجالت خجالت.
مریم رجوی، به كشاورزان محروم و مردم به‌پاخاسته اصفهان و غارت‌شدگان در شهرهای مختلف كشور كه به‌ٰرغم اقدامات گسترده نیروهای سركوبگر به اعتراض‌های خود ادامه می‌دهند، درود فرستاد و عموم مردم به‌ویژه جوانان را به حمایت از آنان فراخواند. وی گفت فقر و فساد و غارتگری سرمایه‌های مردم، تنها با سرنگونی نظام ولایت فقیه و استقرار دموكراسی و حاكمیت مردم از بین می‌رود.
دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۰فروردین ۱۳۹۷ (۹ آوریل ۲۰۱۸)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]