• صفحه اول / اطلاعیه‌ها / مریم رجوی: جامعه بین‌المللی و کشورهای منطقه را به سیاستی قاطع برای خلع يد از رژيم ایران در منطقه فراخواند
تیر-۲۰ ۱۳۹۵

مریم رجوی: جامعه بین‌المللی و کشورهای منطقه را به سیاستی قاطع برای خلع يد از رژيم ایران در منطقه فراخواند

Catégories // اطلاعیه‌ها

مریم رجوی: جامعه بین‌المللی و کشورهای منطقه را به سیاستی قاطع برای خلع يد از رژيم ایران در منطقه فراخواند

مریم رجوی در سخنان خود ضمن تشريح سیاست‌های اشغالگرانه دیکتاتوری دينی حاكم بر ايران در منطقه، و با تأکید بر ضرورت و اهميت پايان دادن هر‌چه سريعتر به جنگ افروزی‌های اين رژيم در سوريه، تصریح کرد که سرنگونی دیکتاتوری اسد آغاز پایان نظام ولایت فقیه در ایران است. وی برای آن‌که راه پایان دادن به دیکتاتوری اسد و بازگشت آرامش و صلح به منطقه هموار شود، جامعه بين‌المللی و كشورهای‌ منطقه را به ۹ اقدام فوری و عملی زیر فراخواند:

۱- محكوميت جنايت‌ها و مداخلات رژيم ايران در سوريه، توسط شورای امنيت ملل‌متحد، كشورهای عضو ملل‌متحد و عموم مراجع بين المللی.
۲- اخراج رژيم آخوندی از كنفرانس همكاری اسلامی و قطع روابط كشورهای عربی و اسلامی با رژيم ایران، در ادامه تصميمات اجلاس سران سازمان همكاری اسلامی در استانبول، تا زمانی كه به دخالت‌هايش در منطقه به‌طور كامل پايان دهد.
۳- حمايت همه‌جانبه سياسی و مالی و تأمين نيازهای ضروری نظامی و تسليحاتی به اپوزيسيون دموكراتيك سوريه.
۴- اتخاذ تدابير ضروری بين‌المللی برای اخراج نيروهای رژيم ايران و شبه‌نظاميان وابسته به آن از سوریه و اتخاذ اقدامات تنبیهی از جمله اعمال تحریم علیه رژیم در صورت خودداری از خروج نیروهایش. روابط اقتصادی و سياسی با اين رژيم بايد به پايان دادن به دخالت‌هايش در منطقه مشروط شود.
۵- ممنوعيت هر گونه دخالت رژیم ایران در مذاکرات مربوطه به بحران سوریه.
۶- اجرای كامل قطعنامه ۲۲۳۱ از طریق اقدامات مؤثر عملی برای ممانعت از ارسال سلاح توسط رژيم ایران به سوريه و عراق و به گروه‌های تروريستی.
۷- ممنوعيت كامل معامله با شرکت‌های وابسته به سپاه پاسداران.
۸- ممنوعيت هرگونه همکاری و اشتراک عمل با سپاه پاسداران و شبه‌نظامیان تحت امر آن به بهانه مقابله با داعش در سوريه و عراق.
۹- ایجاد منطقه پرواز ممنوع در شمال سوريه، برای حفاظت از غير نظاميان و کمک به آوارگان و پناهندگان.

مریم رجوی گفت:‌ تردیدی ندارم که کشورهای منطقه با هر اختلافی که داشته باشند قادرند دست در دست مردم و مقاومت ایران با نیروی همبستگی به ‌شر رژیم ولایت فقیه برای همیشه پایان دهند و تاریخ منطقه را ورق بزنند.
در کنفرانس همبستگی با خلق‌های خاورمیانه هیأت‌های نمایندگی بزرگی از کشورهای مختلف اسلامی و عربی چون فلسطین، مصر، سوریه، اردن، مراکش، الجزایر، بحرین، کویت، لبنان، عراق، یمن، تونس، امارات متحده عربی، قطر، افغانستان، پاکستان، بنگلادش، آذربایجان، ترکمنستان، سودان، مالی و جیبوتی و… شرکت کرده بودند.
آقای بسام عموش، سفير سابق اردن در ايران و نويسنده و روشنفكر سرشناس اردنی كه اداره اين جلسه را به‌عهده داشت، در سخنرانی خود تأکید كرد: مواد ارائه شده توسط خانم رجوی مورد تأیید همه حاضران در اين جلسه و همه كسانی است كه خواستار صلح و آرامش در منطقه و كوتاه كردن دست رژيم هستند.
هيأت پارلماني مصر، متشكل از ۱۰ تن از قانونگزاران اين كشور بود. آقای سليمان حميد عماره نايب رئیس پارلمان مصر که ریاست این هیأت را به‌عهده داشت،‌ نیز ضمن ابراز همبستگی با مردم و مقاومت ايران گفت:‌ ما ضد سیاست‌های مخرب رژيم ولایت فقیه در منطقه هستيم. این رژیم تلاش کرد تا جهان عرب را به اقلیم‌های‌ کوچک تبدیل کند و با دامن زدن به تعصبات مذهبی به جنگ يكديگر بكشاند. تعصباتی که هیچ ربطی به اسلام ندارد. هيأت مصری همه كشورها و ملت‌های منطقه را به وحدت عمل در مقابل تروريسم و بنيادگرايی فراخواند.
هیأت انقلاب سوريه نیز شخصیت‌هایی چون آقايان هيثم مالح، رئیس کمیسیون قانون؛ نصر حريري، از رهبران ائتلاف؛ رياض سيف، چهره ملی و از رهبران اپوزیسیون؛ و احمد خطاب از شخصیت‌های سیاسی اپوزیسیون را در بر‌می‌گرفت. آقای هيثم مالح گفت: بشار اسد تا الان ۱۴ میلیون نفر را آواره، ۴ میلیون خانه و ۷۰درصد بیمارستان‌ها را در شهرهای مختلف سوریه ویران کرده است. بسیاری از کادرهای درمانی را به‌قتل رسانده است. رژیم ايران با دادن ۴۰ میلیارد دلار به بشار اسد ، مردم خود را از پیشرفت و آبادانی محروم می‌کند.
هيأت‌های اردن و بحرين بيانيه اكثريت پارلمان‌های كشورهای خود را به خانم رجوی تقديم كردند، در اين بيانيه‌ها ضمن حمايت از مقاومت ايران حمله موشكی به ليبرتی قوياً محكوم شده و از طرف‌های بين‌المللی خواسته شده است كه حفاظت آن‌ها را تأمين و تضمين كنند.
دکتر بسام العموش وزير سابق اين كشور در پايان جلسه گفت: مبارزه مردم ايران مبارزه‌یی است برای آزادی و عدالت و کرامت. مردم ایران شایسته این هستند که سرنوشت بهتری داشته باشند. رژيم آخوندی در همه منطقه از سوريه و يمن و عراق جنايت می‌كند و يك تروريست جنايتكار به اسم قاسم سليمانی آزادانه در اين كشورها تردد می‌كند. وی افزود: در قبال اين رژيم جنايتكار وظیفه همه اعراب است که از مریم رجوی حمایت کنند. تا امنیت و ثبات نه تنها در ايران و منطقه بلکه در تمام دنیا بر قرار شود.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]