• صفحه اول / اطلاعیه‌ها / گرامیداشت شهیدان حمله موشكی به كمپ لیبرتی- پاریس-اور سور اواز: مریم رجوی: رژیم ایران با جنایت علیه بشریت در لیبرتی نمی‌تواند خود را از سرنگونی نجات دهد
آبان-۱۲ ۱۳۹۴

گرامیداشت شهیدان حمله موشكی به كمپ لیبرتی- پاریس-اور سور اواز: مریم رجوی: رژیم ایران با جنایت علیه بشریت در لیبرتی نمی‌تواند خود را از سرنگونی نجات دهد

Catégories // اطلاعیه‌ها

گرامیداشت شهیدان حمله موشكی به كمپ لیبرتی- پاریس-اور سور اواز: مریم رجوی: رژیم ایران با جنایت علیه بشریت در لیبرتی نمی‌تواند خود را از سرنگونی نجات دهد

در روز یكشنبه ۱۰آبان ۹۴(اول نوامبر۲۰۱۵) در اور سور اواز مقر شورای ملی مقاومت ایران مراسم گرامیداشت ۲۳شهید حمله جنایتكارانه موشكی به كمپ لیبرتی، محل استقرار اعضای سازمان مجاهدین خلق ایران در عراق برگزار شد. 
مریم رجوی در این جلسه تصریح كرد: دوران پس از توافق اتمی، دوران سر باز كردن خواستهای اساسی جامعه و در رأس همه، آن‌ها آزادی است. ملت ایران آزادی می‌خواهد و سر به فریاد برداشته كه این رژیم را نمی‌خواهد. خامنه‌ای با موشك باران مجاهدین و با جنایت علیه بشریت بیهوده تلاش می‌كند رژیم را از سرنگونی محتوم ‏نجات ‏دهد. سرنگونی رژیم ولایت فقیه كه خواست مبرم ملت ایران است، تردید ناپذیر است.

وی با اشاره به اقدام‌های رژیم آخوندی برای زمینه سازی این حمله، از جمله اعزام اكیپ‌های وزارت اطلاعات به ورودی كمپ لیبرتی گفت به‌طور رسمی و حقوقی، دولت عراق و سازمان ملل كه با امضای یك یادداشت تفاهم چهار سال است كه لیبرتی را تحت عنوان «محل موقت برای انتقال» تشكیل داده‌اند، باید پاسخگو باشند. اما به نظر ما، مانند ‏‏‏شش حمام خون قبلی در اشرف و لیبرتی، عوامل رژیم ایران در حكومت عراق مسئولیت حمله را برعهده ‏‏دارند و ایالات متحده و سازمان ملل هم از این واقعیت به‌طور كامل مطلعند. ‏
وی با تأكید بر اینكه اگر آمریكا و ملل متحد به تعهدات خود در قبال امنیت و سلامت مجاهدان لیبرتی عمل می‌كردند این جنایت قابل اجتناب بود، آن‌ها را فراخواند كه به ‏‏این رویكرد غیرمسئولانه خاتمه دهند. به‌خصوص كه به‌رغم ‏‏هشدارهای بی‌شمار‌، كمپ لیبرتی ‏‏كماكان تحت كنترل قاتلان اشرفی‌ها و عوامل وابسته به رژیم ‏‏است، و از ‏‏ابتدایی‌ترین وسائل حفاظتی و ایمنی محروم است و در عین حال جریان انتقال آن‌ها به ‏‏كشورهای خارج كه وعده خیانت‌ شده ملل متحد و آمریكا بود با مخالفت و ‏كارشكنی روبه‌روست. او تأكید كرد لیبرتی باید به‌عنوان كمپ پناهندگی به‌رسمیت شناخته شود و تحت نظارت كمیساریای عالی پناهندگان قرار گیرد.
مریم رجوی در بخش دیگری از سخنان خود بر ضرورت تامین نیازهای مبرم ساكنان لیبرتی از جمله رسیدگی فوری به وضعیت مجروحان و مستقر شدن یك تیم تخصصی پزشكی در لیبرتی، تأمین ابزارها، وسائل و مصالح مورد نیاز برای احداث سرپناه و بازسازی ساختارهای ویران شده، تأمین الزام‌های امنیتی و حفاظتی از جمله برگرداندن تی‌والها، ‏‏‏كلاه‌ها و جلیقه‌های حفاظتی و تجهیزات پزشكی تأكید كرد و خواستار شد كه تحقیقاتی توسط ملل متحد درباره این حمله وحشیانه و محاكمه عاملان آن صورت گیرد.
مریم رجوی با اشاره به وعده های فریبكارانه و دروغین روحانی، گفت: فقط یك راه برای برقراری آزادی و نجات كشور از فقر و بیكاری وجود دارد و آن سرنگونی تمامیت رژیم آخوندی است. به همین دلیل خامنه‌ای، زنان و مردان قهرمانی را موشكباران می‌كند كه پرچم سرنگونی این رژیم را هرچه محكم‌تر‌ در دست می‌فشارند.
طی چند ماه اخیر محافلی كه از ادامه حكومت آخوندها نفع می‌برند این خیال واهی را دامن می‌زنند كه پس از توافقنامه، رژیم به سمت میانه‌روی و گشایش می‌رود و وعده‌های اعتدال روحانی محقق خواهد شد. بیشترین اعدام در سال جاری نسبت به ربع قرن گذشته، اسیدپاشیدن به صورت دختران و زنان جوان، كشتار سنی ها و زجركش كردن زندانیان سیاسی هم بخشی از همین میانه‌روی‌هاست! وی با اشاره مسئولیت آخوند روحانی به‌عنوان رئیس شورای عالی امنیت در جنایت علیه بشریت در لیبرتی پرسید چرا دولت‌های اروپا برای چنین كسانی فرش قرمز پهن می‌كنند؟ و چرا دست كسانی را می فشارند كه مردم ایران ‏خواهان محاكمه آن‌ها هستند؟

در این مراسم شخصیت‌هایی چون سید احمد غزالی، نخست وزیر سابق الجزایر؛ اینگرید بتانكورد، كاندیدای ریاست جمهوری كلمبیا؛ آلخو ویدال كوادراس، معاون اول سابق پارلمان اروپا و رئیس كمیته بین المللی در جستجوی عدالت؛ پیتر متیوس، نماینده پارلمان از ایرلند؛ هیثم مالح، رئیس كمیته حقوقی و قانونی ائتلاف ملی انقلاب سوریه؛ میشل كیلو، از شخصیت‌های مقاومت سوریه؛ شیخ داهو مسكین، نایب رئیس كمیته مسلمانان برای دفاع از اشرفیان؛ ژان پیر مولر، از اعضای شورای استان والدواز؛ سیلوی فاسیه، شهردار لو پین، از شهرداران فرانسوی؛ برونو ماسه، شهردار لیله آدام و انیسه بومدین، حقوقدان و اسلام شناس و بانوی اول پیشین الجزایر سخنرانی كردند. آقای مهدی ابریشمچی، از مسئولان برجسته مقاومت ایران و مسئول كمیسیون امنیت شورای ملی مقاومت، كه برادر كوچكترش آقای حسین ابریشمچی، از مسئولان سازمان مجاهدین خلق و اعضای شورای ملی مقاومت ایران در حمله مرگبار موشكی ۷آبان در كمپ لیبرتی به شهادت رسید، هم‌چنین دكتر منوچهر هزارخانی، مسئول كمیسیون فرهنگ و هنر، دكتر صالح رجوی، مسئول كمیسیون صلح و خانم زینت میرهاشمی، عضو كمیته مركزی سازمان چریك‌های فدایی خلق و عضو شورای ملی مقاومت ایران و خانم آذر اكبرزادگان از اعضای شورای مركزی مجاهدین از دیگر سخنرانان این برنامه بودند. 

برپایی نماد یادبود ۲۳شهید مجاهد خلق و برگزاری اكت‌هایی برای گل گذاری و روشن كردن مشعل‌ها به یاد این شهیدان از قسمت‌های جالب توجه این برنامه بود.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۰آبان ۱۳۹۴(اول نوامبر ۲۰۱۵)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]