• صفحه اول / پیام‌ها / خامنه‌ای و روحانی و سایر سران این رژیم، قاتلان بی‌رحم کارگرانی هستند که در معدن ذغال سنگ گرفتار شدند
اردیبهشت-۱۴ ۱۳۹۶

خامنه‌ای و روحانی و سایر سران این رژیم، قاتلان بی‌رحم کارگرانی هستند که در معدن ذغال سنگ گرفتار شدند

Catégories // پیام‌ها // موضعگیری‌ها

خامنه‌ای و روحانی و سایر سران این رژیم، قاتلان بی‌رحم کارگرانی هستند که در معدن ذغال سنگ گرفتار شدند

روز جهانی كارگر، امسال دو روز نگذشته، در خون معدنچیان یورت آزاد شهر، خونین و رنگین شد، کارگران و زحمتکشان و همه مردم ایران در سوگ و ماتم فرو رفتند و باز خشم و انزجار عمومی متوجه رژیم ضدبشری ولایت فقیه شد که در سراسر ایران کارگران بی‌پناه را به‌مسلخ برده است.
خامنه‌ای و روحانی و سایر سران این رژیم، قاتلان بی‌رحم کارگران بی‌دفاعی هستند که در در عمق ۱۸۰۰ متری معدن ذغال سنگ گرفتار شدند و امدادرسانی به‌آن‌ها آن‌قدر کند و غیر مؤثر و اهمال‌کارانه بود که در این فاصله چند کارگر فداکار هم که برای نجات هم‌زنجیران خود رفته بودند، جان خود را از دست دادند. امروز در سراسر ایران از عسلویه تا کارگاه‌های کوچک و بزرگ تا معادن مختلف همه جا رژیم آخوندی شرایطی نزدیک به‌برده‌برداری را بر خواهران و برادران کارگر ما تحمیل کرده است، کارگران ایران در زمره ارزان‌ترین نیروی کار در تمام جهان‌اند، نه امنیت شغلی دارند، نه بیمه درمانی. هر سال دست کم ۲ هزار کارگر محروم در حوادث کار جان می‌بازند و هزاران نفر دیگر مجروح یا ناقص‌العضو می‌شوند و ایران رکورددار حوادث کارگری شده است.
فاجعه انسانی یورت آزاد شهر قابل پیشگیری بود؛ یا دست‌کم امکان کاهش قربانیان آن وجود داشت و چنین وضعیتی پیش نمی‌آمد که حتی یک نفر از کارگران نجات پیدا نکند. به‌جای آن وزیر کار جاسوس و دژخیم کابینه روحانی با توجیهات شیادانه‌یی تقصیر این فاجعه را به‌گردن خود کارگران قربان انداخت و مدعی شد اشتباه آن‌ها باعث انفجار شده است.
باشد که در روز آزادی، کارگران و زحمتکشان و تمام مردم ایران سران رژیم را به‌خاطر همه این تبهکاری‌ها مورد حسابرسی قرار دهند.
به‌خانواده‌های ۳۵ کارگر جان‌باخته در معدن زمستان یورت آزاد شهر، به هموطنان سوگوار در استان گلستان و به تمام زحمتکشان ایران تسلیت می‌گویم و بهبودی حال مجروحان و مصدومان را از خدای بزرگ مسألت می‌کنم.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]