آذر-۰۹ ۱۳۹۳

كنفرانس«مسلمانان متحد علیه سوء استفاده افراط گرایان از اسلام»

Catégories // اطلاعیه‌ها

كنفرانس«مسلمانان متحد علیه سوء استفاده افراط گرایان از اسلام»

نه بساط داعش و خلیفه گری اسلام است نه ولایت فقیه در ایران، نه سربریدن به وسیله داعش و نه اسید پاشیدن به صورت زنان در ایران.«خلافتی» كه امروز در سوریه و عراق اعلام موجودیت كرده، بیش از 30 سال است كه در تهران حاكمیت دارد

مریم رجوی، روز یكشنبه ۳۰ نوامبر در جلسه یی زیر عنوان «مسلمانان متحد علیه سوء استفاده افراط گرایان از اسلام» هشدار داد: «هرنوع همكاری و نزدیكی با رژیم ایران تحت عنوان مبارزه با داعش فقط و فقط منجر به گسترش این سرطان در منطقه خواهد شد و قربانی اصلی آن ملتهای مسلمان خواهند بود» وی افزود: «بحرانی كه با داعش به وجود آمده، زاییده شرایطی است كه رژیم ولایت فقیه و دیكتاتوری‌های دست نشانده‌ اش با سركوب و فرقه‌گرایی در عراق و سوریه ایجاد كرده‌اند. دولت‌های غرب به نوبة خود به خاطر مماشات با رژیم ایران، به عنوان پدرخوانده بنیادگرایی و تروریسم، در گسترش این بحران مسئولیت دارند».

در این جلسه كه به دعوت «كمیته مسلمانان فرانسه برای دفاع از اشرفیان» برگزار شد، رجوی تأكید كرد: «مقابله نظامی تنها زمانی می‌تواند به ریشه كنی داعش و امثال داعش راه ببرد كه فضای حیاتی آن در سراسر منطقه از بین برود… پایان دادن به كار داعش، تنها با بیرون راندن رژیم آخوندی از همه این كشورها امكان‌پذیر است».

مریم رجوی با اشاره به نیاز جامعه جهانی به «جبهه‌ متحدی از مسلمانان دموكرات و ضد ارتجاع و افراطی‌گری» تصریح كرد كه در این جبهه اشتراك نظر حول «نفی افراطی گری تحت نام اسلام و منشأ اصلی سیاسی و عقیدتی آن یعنی استبداد مذهبی حاكم بر ایران» و همچنین «حمایت از آلترناتیو این رژیم. یعنی یك راه‌حل فرهنگی و آلترناتیوی بر اساس اسلام دموكراتیك» الزامی است.

مریم رجوی به عنوان یك زن مسلمان به افشای افراطی گری تحت نام اسلام پرداخت و گفت: «نه بساط داعش و خلیفه گری در عراق و سوریه نه ولایت فقیه در ایران، نه سربریدن به وسیله داعش، نه به صلیب كشیدن سنی‌ها توسط عوامل رژیم ایران در عراق و نه اسید پاشیدن به صورت زنان در ایران، هیچكدام ربطی به اسلام ندارد.آن «خلافتی» كه چند ماه است در عراق و سوریه اعلام موجودیت كرده، بیش از ۳۰ سال است كه در ایران حاكمیت دارد».

او ضمن اشاره به اینكه در اسلام «هیچ رودر رویی، میان پیروان مذاهب مختلف نظیر شیعه و سنی وجود ندارد» تاكید كرد كه مقاومت ایران بر «اصل جدایی دین از دولت»، احترام به حقوق و آزادی عقیده پیروان ادیان گوناگون معتقد و پایبند است و شریعت آخوندی را رد می‌كند.

در این جلسه همچنین شماری از شخصیت‌های مسلمان فرانسوی همچون توفیق سبتی، دبیر كل شورای مسلمانان فرانسه؛ دفتر شورای مسلمانان فرانسه)، خلیل مرون، مدیر مسجد اوری و رئیس كمیته مسلمانان فرانسه برای دفاع از حقوق اشرفیان، شیخ زاهو مسكین مدیر مدرسه رئوسیت، حمیدا مایگا، رئیس فدراسیون مسلمانان و مدیر مسجد سرژی، حكمت ترك، رئیس شورای مسلمانان ترك فرانسه در ایل دوفرانس؛ سعید المحیدین، مدیر مسجد پونتواز؛ صادق عبروس معاون شورای منطقه ای مسلمانان ایل دو فرانس، همچنین استاد جلال گنجه ای، رئیس كمیسیون مذاهب و آزادی ادیان شورای ملی مقاومت ایران و دكتر صالح رجوی نماینده شورای ملی مقاومت در فرانسه سخنرانی كردند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۹ آذر ۱۳۹۳ (۳۰ نوامبر ۲۰۱۴)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]