• صفحه اول / اطلاعیه‌ها / مریم رجوی: تغییر رژیم و دموكراسی در ایران، كلید بحران منطقه و غلبه بر افراطی گری است
آبان-۰۵ ۱۳۹۴

مریم رجوی: تغییر رژیم و دموكراسی در ایران، كلید بحران منطقه و غلبه بر افراطی گری است

Catégories // اطلاعیه‌ها

مریم رجوی: تغییر رژیم و دموكراسی در ایران، كلید بحران منطقه و غلبه بر افراطی گری است

روز سه شنبه ۵ آبان (۲۷اكتبر) مریم رجوی، در كنفرانسی در مجلس ملی فرانسه تاكید كرد نقض سیستماتیك و وحشیانه حقوق بشر در ایران آن روی سكه صدور تروریسم وبنیادگرایی توسط این رژیم است كه خاورمیانه را به پرتگاه جنگ كشانده است. منطقة خاورمیانه نیازمند صلح و آرامش است و این تنها با تغییر رژیم ایران امكان پذیر است كه كلید آن در دست مردم و مقاومت ایران است.

وی افزود مراوده با فاشیسم دینی حاكم بر ایران و رییس جمهور آن از یك سو مانع تغییر در ایران و علیه دموكراسی و حقوق بشر است و از سوی دیگر به ضرر صلح و آرامش در منطقه است و به افراطی گری سوخت می رساند. سرمایه گذاری اقتصادی بر روی این رژیم رو به سقوط هم سرابی بیش نیست.
در این كنفرانس كه به دعوت كمیته پارلمانی برای ایران دموكراتیك و به ریاست دومینیك لوفور عضو مجلس ملی تشكیل شد شماری از نمایندگان همچون برونو لوقو رئیس گروه سوسیالیست، میشل ترو، استفانه سنت آندره، مارتین كاریون كوورور، پیر آیلاگاس، ژان پاتریك ژیل، ژان لاسال، كاترین كره و همچنین سناتور ژان پیر میشل شركت و تعدادی از آنها سخنرانی كردند. نذیر حكیم، دبیر هیأت سیاسی ائتلاف انقلاب سوریه، دكتر آلخو ویدال كوادراس، نایب رئیس سابق پارلمان اروپا و پرزیدنت كمیته در جستجوی عدالت طاهر بومدرا‌، رئیس سابق حقوق بشر ملل متحد در عراق و مسئول پرونده كمپ اشرف در ملل متحد از دیگر سخنرانان این كنفرانس بودند.
كمیته پارلمانی برای ایران دموكراتیك در كنفرانس اعلام كرد ۷۰ نماینده مجلس ملی از احزاب مختلف در بیانیه یی از دولت فرانسه خواستند كه روابط دیپلوماتیك خود را با ایران به بهبود وضعیت حقوق بشر و توقف اعدام و آزادی زندانیان سیاسی و احترام به آزادی‌های دموكراتیك مشروط كنند. آن‌ها معتقدند ایران دموكراتیك یك شرط اساسی برای ثبات منطقه است و برای این منظور باید از مقاومت ایران و برنامه ۱۰ ماده‌یی  مریم رجوی برای یك ایران دموكراتیك، غیر هسته یی و مبتنی بر جدایی دین از دولت و برابری زن و مرد حمایت نمود.
مریم رجوی با اشاره به اعتراف اخیر رفسنجانی كه رژیم آخوندی پروژه اتمی را با هدف بمب سازی راه اندازی كرده و خودش و خامنه‌ای شخصا آن را دنبال می‌كرده‌اند، گفت: این رژیم به ناگزیر به توافق اتمی تن داده و برای جبران این عقب نشینی، سیاست ستیزه‌جویی بیشتر در پیش گرفته است. افزایش سرسام آور اعدام‌ها، تشدید جنگ افروزی در سوریه و ادامه محاصره و سركوب پناهندگان ایرانی در كمپ لیبرتی نمونه هایی از این سیاست است.
مریم رجوی گفت بسیاری در غرب جنگ ‌افروزی ملایان را ناشی از قدرت آنان می دانند و می‌خواهند آنان كه عامل اصلی بحران منطقه هستند در حل این بحران شریك شوند. آن‌ها ضعف‌های بنیادین رژیم و عوامل تغییر در ایران را نادیده می‌گیرند. اگر حمایت همه جانبه ملایان از اسد و مالكی نبود، نه داعش گسترش پیدا می‌كرد و نه ۳۰۰ هزار نفر در سوریه قربانی می‌شدند و نه سیل پناهندگان روانه اروپا می‌شد.

مریم رجوی تصریح كرد كه سیاست چشم پوشیدن بر دخالت‌های رژیم در منطقه باید پایان داده شود. راه‌حل سوریه اخراج سپاه پاسداران و حمایت از اپوزیسیون برای رسیدن به سوریه بدون بشار اسد است.

وی از جامعه جهانی به‌ویژه اتحادیه اروپا و آمریكا خواست به تعهدات خود در مورد حفاظت لیبرتی عمل كنند و برای پایان دادن به محاصره آن اقدام نمایند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۵ آبان ۱۳۹۴ (۲۷ اكتبر ۲۰۱۵)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]