آذر-۱۹ ۱۳۹۳

مریم رجوی ـ كنفرانس در پارلمان اروپا- روز جهانی حقوق بشر

Catégories // اطلاعیه‌ها

مریم رجوی ـ كنفرانس در پارلمان اروپا- روز جهانی حقوق بشر

در روز چهارشنبه ۱۰ دسامبر، در كنفرانسی در پارلمان اروپا، مریم رجوی هشدار داد: برای كوتاه كردن دست رژیم ایران از بمب اتمی، غرب باید قاطعیت به خرج بدهد.

وی تصریح كرد: این برنامه نزد مردم ایران كه به گفته مقامات دولتی ۱۲ میلیون نفرشان گرسنه‌اند، هیچ مشروعیتی ندارد . آن‌ها ادامه این برنامه را نمی‌خواهند.
مریم رجوی با اشاره به گسترش ابعاد جنایتهای بنیادگرایان در سوریه و عراق و… گفت: چرا دولت‌های غربی در مقابل رژیمی كه «پدرخوانده داعش» است و كارنامه اش صدبار تباهتر از داعش است، نمی‌ایستند.. او سكوت دولت‌‌های اروپایی نسبت به سركوبگری‌‌های این رژیم و میدان دادن به لابی‌های ملایان را تقبیح نمود و هشدار داد كه همكاری با رژیم ایران زیر عنوان مبارزه با داعش نه یك راه حل، بلكه نسخه ای برای یك فاجعه است.

در این جلسه كه هم‌زمان با روز جهانی حقوق بشر برگزار شد، مریم رجوی در بررسی كارنامه خونین نظام ولایت فقیه و بیلان سیاه رئیس جمهور به اصطلاح مدره آن، آخوند روحانی، جنایاتی چون اسیدپاشیدن بر دختران بیدفاع یا چاقو زدن دختران دانشجو مورد اشاره قرار داد و گفت: رژیم ولایت فقیه كم‌ترین ظرفیتی برای اصلاح ندارد. از زمان انتخاب روحانی به ریاست جمهوری دست كم ۱۲۰۰ نفربه دار آویخته شده‌اند. در ربع قرن گذشته، هیچ سالی به اندازه نخستین سال روی كار آمدن روحانی در ایران اعدام نشده است. هرگز به اندازه این یك سال اعضای اپوزیسیون هدف كشتار و گروگانگیری قرار نگرفته‌اند. و هرگز زنان ایران در این ابعاد هدف كارزارهای جنایتكارانه علنی واقع نشده‌اند. رجوی عملكرد برخی دولتهای غربی را كه حقوق بشر ایران را قربانی روابط خود با دیكتاتوری مذهبی كرده‌اند، تقبیح كرد و گفت: ملاها از سفرهای هیات‌های اروپایی به صورت فرصتی برای افزایش اعدام‌‌ها استفاده كرده‌اند.
این جلسه با شركت نمایندگان ارشد پارلمان اروپا از گروههای مختلف سیاسی برگزار شد. مریم رجوی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح كرد: اكنون زمان بالا بردن فشار بر روی رژیم است . ملایان به واسطه بالا بردن فشار پای میز مذاكره آمدند سپس به خاطر اعطای امتیازات غرب از امضای توافق خود داری كردند. تنها راه رو به جلو، افزایش فشار و افزایش تحریم است.
نوری در انتهای تونل ماراتون مذاكرات وجود ندارد، در انتهای تونل تنها بمب اتمی وجود دارد.
مریم رجوی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: رأس رژیم دچار یك جنگ قدرت كاهنده است و جامعه ایران عمیقاً ناراضی و مترصد قیام است.
رجوی با ابراز انزجار از ادامه محاصره شش ساله علیه كمپ مخالفان ایرانی در عراق (لیبرتی) از اتحادیه اروپا خواستار شد كه «با تغییر سیاست خود، در مقابل استبداد وحشی حاكم بر ایران قاطعیت نشان دهند». رجوی گفت در این سیاست جدید
ـ هرگونه مراوده با رژیم ایران منوط به بهبود وضعیت حقوق بشر شود، سران این رژیم در برابر عدالت قرارگیرند، رژیم به اجرای كامل قطعنامه هایی شورای امنیت، توقف غنی سازی اورانیوم و پذیرش بازرسی‌های بین‌المللی در تمام سایت‌ها و مراكز مشكوك وادار شود.
ـ و محاصره كمپ لیبرتی به‌ویژه محاصره پزشكی بطور كامل لغو و پرونده لیبرتی به جای عوامل رژیم ایران به نهادهای غیر وابسته به این رژیم ارجاع شود،
در این جلسه كه به ریاست ژرارد دپره، وزیر حكومت در بلژیك و نماینده پارلمان اروپا برگزار شد، شماری از شخصیت‌های سیاسی از جمله هوارد دین، كاندید سابق ریاست جمهوری آمریكا و رهبر سابق حزب دمكرات آمریكا آلخو ویدال كوادراس، معاون سابق پارلمان اروپا، استرون استیونسون، رئیس بنیاد اروپایی آزادی عراق (ایفا)، و شماری از قانونگزاران اروپایی شامل: خانم مك گینس، معاون پارلمان اروپا، پاتریسیا تویا، ادوارد كوكان، ژوزه بووه، آنا زابورسكا، جولی وارد، تونه كلام، خوزه مانوئل فرناندز و استفان هیوز و پائولو كازاكا نمایندگان سابق پارلمان اروپا سخنرانی كردند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۹ آذر۱۳۹۳ (۱۰دسامبر ۲۰۱۴)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]