فروردین-۲۴ ۱۳۹۳

مریم رجوی در كنفرانس ایران، تغییر رژیم ـ پاریس

Catégories // اطلاعیه‌ها

مریم رجوی در كنفرانس ایران، تغییر رژیم ـ پاریس

 

فراخوان به اقدام فوری جامعه جهانی برای آزادی گروگان‌های اشرفی، تأمین امنیت لیبرتی و انتقال پناهندگان به آمریكا و اروپا

مریم رجوی روز شنبه ۱۲ آوریل از جامعه جهانی به ویژه دولتهای غربی خواست كه روابط خود با رژیم ملایان را به مسأله حقوق بشر در ایران، به ویژه لغو اعدام‌ها و توقف شكنجه و سركوب و تن دادن این رژیم، به آزادی بیان مشروط كنند.


خانم رجوی ،سخنران ویژه این گردهمایی بود كه با حضور نمایندگان انجمن‌های جوانان ایرانی از سراسر جهان در پاریس برگزار شد. وی تصریح كرد: «سیاست مماشات و امتیاز دادن به رژیم را متوقف كنید. به بهانه مذاكرات اتمی بر جنایات این رژیم علیه مردم ایران و بر نقش رژیم در نسل‌كشی در سوریه و اشغال مرگبار عراق چشم نبندید».

رجوی در مورد واكنش‌های رژیم نسبت به قطعنامه اخیر پارلمان اروپا درباره نقض حقوق بشر در ایران گفت: «ترس عمیق آنها از حقوق بشر بی‌مورد نیست. زیرا كمترین شكافی در این زمینه، برای قیام‌های سیل‌آسا و شكستن زنجیر اختناق راه باز می‌كند».

نمایندگان قریب به ۵۰ انجمن جوانان ایرانی از كشورهای مختلف در این گردهمایی شركت كرده بودند.

خانم رجوی حضور گسترده نمایندگان انجمنهای جوانان ایرانی در این گردهمایی را پیام روشنی برای ایرانیان و برای جامعه جهانی خواند و گفت: پیام این است كه جوانان ایران برای به زیر كشیدن دیكتاتوری مذهبی و برقراری آزادی و دموكراسی مصممند . وی خطاب به جوانان گفت: شما جوانان كه امروز به مقاومت و قیام برخاسته‌اید، آینده ایرانید

نمایندگان انجمن‌های جوانان دموكراتیك ایرانی در سخنرانی‌های خود و همچنین با صدور قطعنامه یی خاطر نشان كردند: «همان گونه كه خانم رجوی هفته گذشته درپارلمان اروپا تصریح كرد حقوق بشر پاشنه آشیل این رژیم است.» آنها تصریح كردند كه 10ماه پس از نمایش انتخابات ریاست جمهوری رژیم آخوندی، روحانی نشان داده است كه او بخشی از حاكمیت فاشیسم مذهبی است و ماموریتی جز حفظ این رژیم ندارد. شمار اعدامها در این مدت از ۷۰۰نفر گذشته و اعدام كسانی كه به هنگام دستگیری كمتر از ۱۸سال داشتند، شدت یافته است. تبعیض نهادینه شده علیه زنان و اقلیتهای قومی و مذهبی گسترده تر و عمیقتر شده است. سانسور و محدودیت در فضای مجازی افزایش یافته و جوانان بیش از گذشته از امكان تبادل آزاد اطلاعات و آزادی بیان در فضای اینترنت محروم شده اند.
بنا بر این قطعنامه « رژیم ایران اگرچه به خاطر تحریمها و انواع بحرانهای گریبانگیرش مجبور به یك گام عقب نشینی شده ، اما هر لحظه مترصد پیاده كردن پروژه های شوم خود است. تنها چاره وادار كردن رژیم به پذیرش پروتكل الحاقی و اجرای قطعنامه های شورای امنیت است».
آنها تاكید كردند: «راه برون رفت ایران از بحران كنونی را تنها تغییر این رژیم می دانیم و حمایت خود را از برنامه ۱۰ماده یی خانم رجوی، اعلام می كنیم».

قطعنامه با اشاره به آثار ویرانگر جنگ طلبی و صدور تروریسم رژیم در منطقه خاورمیانه اعلام می كند:« این رژیم باید از جامعه بین المللی طرد شود و كرسی ایران در ملل متحد باید به مقاومت ایران، آلترناتیو دموكراتیك این رژیم ضدبشری داده شود. وظیفه جامعه جهانی اینست كه به جای سكوت و بی عملی در قبال این رژیم قرون وسطایی، در كنار مردم ایران و خواست مشروع آنها برای سرنگونی رژیم بایستد».

در این كنفرانس كه به مدیریت ژان پیر اسپیتزر، وكیل برجسته فرانسوی برگزار شد، علاوه بر نمایندگان انجمن‌های جوانان ایرانی و نمایندگان جوانان فرانسوی و نروژی، شماری از شخصیت‌های سیاسی از آمریكا، رودی جولیانی، شهردار نیویورك (۲۰۰۱ -۱۹۹۴)؛ هاوارد دین، رئیس پیشین حزب دموكرات؛ مایكل موكیزی، وزیر دادگستری آمریكا(۲۰۰۷ -۲۰۰۹ )؛ لوئیس فری، رئیس اف. بی . آی (۱۹۹۳ -۲۰۰۱ )؛ آلن درشویتز، برجسته ترین وكیل پرونده های جنایی؛ رابرت توریسلی، سناتور (۲۰۰۳ -۱۹۹۷) و قانونگذاران نروژی، اریلك اسكوتله، شارلوته اسپوركلاند سخنرانی كردند.

این جلسه در سومین سالگرد قتل عام ۱۹ فروردین ساكنان اشرف برگزارشد كه در آن 36 عضو مجاهدین جان باختند.
خانم رجوی در سخنان خود ضمن اشاره به قتل عام‌های متعدد در اشرف و حملات مكرر به كمپ لیبرتی گفت: «ما خواستار آن هستیم كه دبیركل با صراحت و قاطعیت، به موارد همدستی و چشم‌پوشی درقبال جنایت علیه بشریت، خاتمه بدهد و بر اساس یك زمان‌بندی مشخص، تحقیقات مستقل درمورد اعدام‌های جمعی وگروگانگیری در اشرف را مقرر كند».

وی همچنین « بی‌عملی هولناك» ملل متحد و آمریكا در قبال حملات موشكی مكرر به ساكنان لیبرتی را تقبیح كرد و از آنها كه دولت عراق را وادار سازند كه به تعهدات خود برای تأمین امنیت و سلامت ساكنان از جمله نصب تی والها و لغو محاصره ضدانسانی پزشكی عمل كند. وی افزود: «ما خواهان آزادی گروگان‌های اشرفی و انتقال تمامی مجاهدان لیبرتی به خصوص مجروحان و بیماران به اروپا و آمریكا هستیم».

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۳ فروردین۱۳۹۲ (۱۲ آوریل۲۰۱۴)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]