• صفحه اول / اطلاعیه‌ها / مریم رجوی: نجات منطقه از شر بنیادگرایی اسلامی رسالت بزرگ زنان آزادیخواه است
اسفند-۱۷ ۱۳۹۳

مریم رجوی: نجات منطقه از شر بنیادگرایی اسلامی رسالت بزرگ زنان آزادیخواه است

Catégories // اطلاعیه‌ها

مریم رجوی: نجات منطقه از شر بنیادگرایی اسلامی رسالت بزرگ زنان آزادیخواه است

این جلسه با شركت شخصیت‌های سیاسی و فعالان حقوق زنان از كشورهای مختلف از جمله آمریكا، كانادا، فرانسه، آرژانتین، اسپانیا، ایتالیا، فنلاند، پرتغال، رومانی، آلبانی، فلسطین، الجزایر، سوریه، مصر، مراكش، اردن، تونس، بحرین، كردستان عراق، آلبانی، تاجیكستان، هند، پاكستان، مالدیو، در دفتر شورای ملی مقاومت ایران در برلین برگزار شد.

رجوی در سخنرانی خود در این اجلاس رژیم ایران را پدرخوانده و كانون بنیادگرایی در جهان خواند كه زن ستیزی اصلی ترین ویژگی‌ آنست. وی گفت: در تمامی دوران حاكمیت ملایان زنان ایران هدف وحشیانه‌ترین سركوب‌ها و رذیلانه‌ترین تحقیر‌ها و تبعیض‌ها قرار گرفته‌اند. از شكنجه و اعدام ده‌ها هزار زن مجاهد و مبارز تا نقض آزادی‌های مدنی و حقوق فردی و اجتماعی، نقض كنوانسیون‌های بین‌المللی به خصوص كنوانسیون رفع هرگونه تبعیض علیه زنان تا تحقیر، دستگیری و شلاق زدن برای تحمیل حجاب اجباری به زنان، محدودیت‌های تحصیلی و اشتغال و …

ملاها می خواهند القا كنند كه هدف این زن ستیزی حفظ عفاف جامعه یا كیان خانواده است اما زن ستیزی محور سركوب علیه تمام جامعه است و بقای استبداد آخوندی به آن مشروط است. زن ستیزی به بهانه دین به این دلیل سیستماتیك و مستمر شده كه اهرمی برای سلطه انحصاری ولایت فقیه است. این چیزی است كه توجیه‌گر عملیات كنترل دائمی مردم در خیابان‌ها و موضوع كار گشت‌های خیابانی و ده‌ها نهاد سركوبگر است. همچنان كه مقابله با زنان به بهانه بدحجابی، از مؤثرترین حربه‌ها برای اعمال خفقان توسط رژیم در جامعه و خاموش‌کردن هر صدای اعتراضی است.

رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران ضمن اشاره به توحش رژیم آخوندی در اسیدپاشیدن به سر و صورت زنان بیدفاع ایرانی گفت: به بند كشیدن زنان با دلائل به اصطلاح مذهبی هر مرز و محدودیتی را برای آخوندها از بین برده است. از جمله در محیط‌‌های آموزشی و اداری و تولیدی، در گزینش كارمندان یا اخراج آنها، در كنترل دائمی رفت ‌و آمد زنان و جوانان در خیابانها در ورود خودسرانه به خانه‌های مردم در سانسور كتاب و فیلم و تئاتر و موزیك فیلترینگ سایتها و شبكه‌های اجتماعی در پرونده‌سازی‌های قضایی یا حمله به میهمانی‌ها.
رجوی افزود: آخوندهای حاكم می دانند كه اگر از حجاب اجباری یا هر یك از قوانین و سیاست‌های خود علیه زنان دست بردارند نیروی زنان به سرعت پیشروی می‌كند‌ و تمام جامعه را به حركت در می‌آورد. همچنان كه آخوند روحانی رئیس جمهور آخوندها هم اعتراف كرد كه «حجاب برای امنیت است».
رجوی در توضیح دیگر دلایل زن ستیزی بنیادگرایان حاكم بر ایران گفت: خواست مبرم زنان در اصل تغییر وضع موجود یعنی به زیر كشیدن نظام ولایت فقیه است. از این رو رژیم آخوندها، مهمترین تهدید اجتماعی خود را نیروی آزادیخواهی و برابری طلبی می‌بیند. به همین دلیل فاشیسم دینی حاكم بر ایران ركوردار بی‌رقیب كشتار زنان سیاسی در تاریخ معاصر جهان است.
اما با این حال، آخوندها در تحمیل راه و رسم ارتجاعی خود به زن ایرانی شكست خورده‌اند. زنان پیشتاز رودروی این رژیم در پایداری و پیشروی جنبش مقاومت نقش كلیدی بر عهده گرفته اند. نقش زنان در جنبش مقاومت به خصوص در اشرف و لیبرتی پهنه تعیین‌كننده‌ رویارویی زنان ایران با این رژیم زن‌ستیز و ضد بشری بوده و هست.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۷اسفند ۱۳۹۳ (۸ مارس ۲۰۱۵)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]