شهریور-۱۰ ۱۳۹۳

پاریس- كنفرانس «خاورمیانه در بحران، تهدیدها و راه حل‌ها»

Catégories // اطلاعیه‌ها

پاریس- كنفرانس «خاورمیانه در بحران، تهدیدها و راه حل‌ها»

-رشد جریانات تروریستی و افراطی در عراق ناشی از سلطه رژیم ایران و سركوب‌گری مالكی است و نقش دادن به این رژیم در مهار بحران هستند، فاجعه بزرگتری را تدارك می بینند.
-آخوندها با استفاده از بحران منطقه می‌خواهند یا امضای توافقنامه نهایی اتمی را به تأخیر بیندازند یا امتیازهایی بگیرند كه راه بمب اتمی را باز نگاه‌دارد

مریم رجوی، در روز دوشنبه ۱۰ شهریور (اول سپتامبر) گفت: سقوط مالكی در عراق، یك ضربه استراتژیك برای رژیم ملایان است كه تحت تاثیر مقاومت مردم عراق محقق شده است و تكیه‌گاه اساسی رژیم برای صدور بنیادگرایی را درهم شكسته است. حال اگرچه خامنه‌ای و مالكی با تمام قوا تلاش می‌كنند آب رفته را به جوی بازگردانند اما بازگشت این رژیم به تعادل پیشین در عراق، دیگر ناممكن است.

او كه در یك جلسه بین المللی در پاریس با عنوان «اولین سالگرد قتل عام ساكنان اشرف، خاورمیانه در بحران، تهدیدها و راه حلها» صحبت می كرد، گفت: دولت جدید عراق با فاصله گرفتن از رژیم ایران و سهیم كردن نمایندگان واقعی همه بخش‌های جامعه عراق، و برگزاری یك انتخابات واقعاً آزاد تحت نظر ملل متحد به‌دور از سلطه رژیم ایران، آزمایش می‌شود.

مریم رجوی در حضور شخصیت‌های بین المللی از آمریكا، اروپا، خاورمیانه گفت رشد و گسترش جریانات افراطی و تروریستی، قبل از هر چیز ناشی از سلطه رژیم ایران بر عراق و سركوبگری مالكی است. به همین خاطر مقابله با داعش بدون خلع ید از رژیم ولایت فقیه و باندهای تروریستی‌اش در عراق، امكانپذیر نیست. آدم‌كشی و شقاوت داعش و كشتار ایزدی‌ها، مسیحیان و سربریدن خبرنگاران كه وجدان مردم جهان را جریحه دار كرده است، آن روی سكه جنایات عصائب‌، كتائب و 9 بدر است كه همزمان به قتل عام زندانیان، انفجار مساجد و كشتار نمازگزاران و غارت و ارعاب مردم مشغولند.
مریم رجوی گفت: فجایع امروز عراق از آنجا ناشی می شود كه آمریكا رژیم ایران را در حاكمیت عراق سهیم كرد و با خروج نیروهای خود، این كشور را به طور كامل به ملایان تقدیم كرد. وی هشدار داد كسانی كه امروز خواهان نقش دادن به ولایت فقیه در مهار بحران عراق هستند، فاجعه بزرگتری را تدارك می بینند و افتادن از چاله به چاه است. رژیم ایران، با همراهی ریاكارانه با خواست جهانی برای مقابله با داعش بر آن است كه سلطه ضربه خورده خود در عراق را ترمیم كند.
مریم رجوی تأكید كرد آتش تروریسم كه امروز خاورمیانه را فرا گرفته، نتیجه كوتاه آمدن غرب در برابر مستبدان و به ویژه رژیم ایران است. بی جهت نیست كه این رژیم بعد از عراق و سوریه و لبنان حالا یمن را صحنه تاخت و تاز خود كرده و انبوهی آخوند و پاسدار به این كشور فرستاده و بخش‌های وسیعی از آن را عملا به اشغال خود در آورده است.
وی در مورد مذاكرات اتمی گفت: حكام ایران با استفاده از بحران منطقه می‌خواهند یا امضای توافقنامه نهایی را به تأخیر بیندازند یا امتیازهایی بگیرند كه راه دستیابی آنها به بمب اتمی را باز بگذارد. هر توافقی كه شامل اجرای كامل قطعنامه‌های شورای امنیت، توقف كامل غنی‌سازی و پذیرش بازرسیهای سرزده نباشد، راه دستیابی به بمب اتمی را برای رژیم باز نگاه می‌دارد.
شركت كنندگان در این جلسه یاد 52 تن از مجاهدان اشرف را كه در اول سپتامبر گذشته توسط نیروهای مالكی قتل عام شدند و همچنین هفت تن دیگر از آنان شامل شش زن را كه به گروگان گرفته شدند، گرامی داشتند. سخنرانان نسبت به خطرهای عاجلی كه ساكنان لیبرتی را تهدید می كنند، هشدار داده و از آمریكا و ملل متحد خواستند به تعهدات خود در قبال امنیت و سلامت ۲۸۰۰ پناهنده كه همه افراد حفاظت شده هستند، عمل كرده و دولت عراق را وادار كنند تا محاصره ضدانسانی علیه این كمپ به ویژه جلوگیری از ورود سوخت ، غذا و دارو به لیبرتی را لغو كند. سخنرانان تأكید كردند جامعه جهانی نباید در مقابل جنایت علیه بشریت سكوت كرده و اجازه دهد یك فاجعه انسانی دیگر در لیبرتی به وقوع بپیوندد.

در این جلسه علاوه بر مریم رجوی، از آمریكا،، ژنرال هیو شلتون، رئیس ستاد مشترك ارتش آمریكا( ۲۰۰۱ ـ۱۹۹۷) تام ریچ، اولین وزیر امنیت آمریكا، اد رندل، رئیس سابق حزب دموكرات و فرماندار سابق پنسیلوانیا،… مایكل موكیزی، وزیر دادگستری آمریكا (۲۰۰۹ – ۲۰۰۷ )، پاتریك كندی،نماینده كنگره آمریكا ( ۲۰۱۱-۱۹۹۵)؛ از پارلمان اروپا تونه كلام، جولی وارد، جودیس كرتون دارلینگ نمایندگان این پارلمان، از الجزایر:سید احمد غزالی، نخست وزیر سابق ؛ از سوریه هیثم مالح، مسئول امور حقوقی ائتلاف ملی و دكتر نذیر حكیم المرفق، عضو هیأت سیاسی این ائتلاف؛ از هلند: ادریانوس ملكرت نماینده ویژه دبیركل ملل متحد در عراق (۲۰۰۹ -۲۰۱۱ )؛ از فرانسه: راما یاد ،مشاور سابق وزیرخارجه در امور حقوق بشر و معاون حزب رادیكال؛ دومینیك لوفور نماینده مجلس ملی فرانسه؛ ژان فرانسوا لوگاره؛ شهردار منطقه 1 پاریس ، استاندار افتخاری ایو بونه رئیس سابق د اس ت ، ژان پیر برار، سناتور سابق و قاضی فرانسوا كلكومبه، رئیس مشترك كمیته فرانسوی برای ایران دموكراتیك، سنتیا فلوری، فیلسوف نوین، از جمله سخنرانان این كنفرانس بین المللی بودند.

در این جلسه رابرت توریسلی، عضو سابق سنای آمریكا و نماینده قانونی ساكنان اشرف و لیبرتی كه مدیریت این برنامه را به عهده داشت، نامه طارق هاشمی، نایب سابق رئیس جمهور عراق، به رئیس جمهور آمریكا و دبیركل ملل متحد در محكومیت قتل عام ۵۲ تن از مجاهدان ساكن اشرف در اول سپتامبر ۲۰۱۳ را قرائت كرد. وی در این نامه خواستار انجام یك تحقیقات مستقل در باره این جنایت و احاله مسئولان آن به یك دادگاه بین المللی شده اند. وی همچنین نامه ۳۵ تن از نمایندگان پارلمان عراق در همین باره قرائت كرد.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۰ شهریور ۱۳۹۳ ( ۱ سپتامبر۲۰۱۴)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]