اسفند-۲۲ ۱۳۹۸

جانباختگان کرونا در ۱۶۰شهر حداقل ۳۶۵۰نفر است

Catégories // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

جانباختگان کرونا در ۱۶۰شهر حداقل ۳۶۵۰نفر است

خانم رجوی: برای جلوگیری از چپاول، کمک‌های بین المللی باید بدون دخالت رژیم در اختیار مردم قرار گیرد

سازمان مجاهدین خلق ایران بعد از ظهر امروز، پنجشنبه ۲۲اسفند اعلام کرد شمار جانباختگان کرونا در ۱۶۰شهر در ۳۱استان حداقل ۳۶۵۰نفر است. براساس گزارش‌های شاهدان عینی، در شبانه‌روز گذشته آمار قربانیان صدها تن افزایش یافته و در استان البرز به ۲۳۰نفر، در مازنداران به ۳۰۰نفر، در گلستان به ۲۹۶نفر، در خراسان رضوی به ۳۴۸نفر، در استان مرکزی به ۹۱نفر، در لرستان به ۱۰۲نفر، در آذربایجان شرقی به ۵۸نفر، در استان اردبیل به ۲۱نفر، در آذربایجان غربی به ۱۵نفر، در کرمان به ۱۲نفر، در هرمزگان به ۱۰نفر، در سمنان به ۱۵نفر، در خراسان شمالی به ۱۰نفر و در چهارمحال بختیاری به ۷نفر رسیده است.

به گزارش خبرگزاری حکومتی ایلنا فرماندار شهرستان خواف در استان خراسان رضوی به شهردار این شهر دستور داده است تا دهها قبر با عمق ۴متر به منظور دفن جمعی جان باختگان کرونا حفر کند.

دکتر خالو رئیس بخش آی سی یو بیمارستان علی اصغر شیراز خواستار شد تا شهر به حالت نیمه تاریک درآمده و پرچم آن نیمه افراشته شود. او خطاب به استاندار گفت «بسیاری از مسئولان نمی‌دانند که در چه وضعیتی قرار داریم لطفا مسائل سیاسی را کنار بگذاریم….. ارائه آمار اصلاً زشت نیست بلکه زشت فوت مردم ما در پی این بیماری است».

سایت حکومتی انتخاب به نقل از بهروز کلیدری معاون دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نوشت: «اصفهان از نظر سرعت ابتلا در رتبه اول قرار گرفته است. …کاشان وضعیت پیچیده‌یی دارد به نحوی که با جمعیت نزدیک به ۴۵۰هزار نفر [از بابت تلفات] با جمعیت ۴و نیم میلیون نفر برابری می‌کند. بدین ترتیب احتمال آبستراکشن کادر درمان وجود دارد. در استان اصفهان به همان اندازه که میزان ورودی بیمارستان‌ها در حال افزایش است، میزان بیماران بدحال که نیاز به مراقبت در ICU دارند نیز در حال افزایش است. هیچ شهرستان اصفهان از شیوع کرونا مصون نمانده است».

امروز سردژخیم رییسی در مقابله با روحانی که روز گذشته گفته بود هفته‌یی یک بار در ستاد مقابله با کرونا شرکت می‌کند گفت با تنفیذ خامنه‌ای «ستاد مبارزه با کرونا در سطح عالی‌ترین مسئولان کشور است؛ یعنی اینکه این ستاد باید علی القاعده با ریاست رئیس جمهور تشکیل جلسه دهد… خواسته بنده این است که این جلسات نه فقط هفته‌یی یک بار، بلکه اگر لازم شد روزی یک بار تشکیل شود».

روزنامه وطن متعلق به باند خامنه‌ای نیز نوشت: «کرونا دیر یا زود خواهد رفت اما خاطره و آثار دولت ضعیف حسن روحانی از یادها نخواهد رفت».
در همین حال فاشیسم دینی حاکم بر ایران به بهانه مقابله با کرونا خواستار ۵میلیارد دلار وام از صندوق بین المللی پول شد.

خانم مریم رجوی رییس جمهور برگزیده مقاومت ایران تأکید کرد باید ترتیبی اتخاذ شود که کمک‌های بین المللی به دور از دخالت رژیم غارتگر آخوندی در اختیار بیمارستان‌ها و مردم قرار گیرد. دیکتاتوری چپاولگر آخوندی صلاحیت و توانمندی مقابله با کرونا را ندارد. امکانات و منابع درمانی اساساً در خدمت سپاه پاسداران و سرکردگان حکومت است. هر پولی هم که در اختیار این رژیم قرار بگیرد غارت می‌شود و چندان چیزی به مردم نخواهد رسید.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۲ اسفند ۱۳۹۸ (۱۲مارس۲۰۲۰)

مقالات مرتبط

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]