اسفند-۲۴ ۱۳۹۸

جانباختگان کرونا در ۱۷۵شهر بیش از ۴۵۰۰نفر است

Catégories // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

جانباختگان کرونا در ۱۷۵شهر بیش از ۴۵۰۰نفر است

سازمان مجاهدین خلق ایران بعد از ظهر امروز، شنبه ۲۴ اسفند اعلام کرد شمار جانباختگان کرونا در شهر در ۳۱استان از ۴۵۰۰تن بیشتر است. آمار قربانیان در قم لااقل۷۰۰نفر و در تهران دست‌کم ۶۵۰نفر است. شمار جانباختگان در گیلان به ۵۷۷نفر، در مازندان به ۳۵۰نفر، در اصفهان به ۴۵۰نفر، در خراسان رضوی به ۴۲۷نفر، در خوزستان به ۱۴۴نفر، در استان کردستان به ۱۵۱نفر، در لرستان به ۱۳۸نفر، در قزوین به ۱۲۱نفر، در یزد به ۶۲نفر، در سیستان و بلوچستان به ۴۸نفر و در کرمان به ۳۲نفر رسیده است.
با بالا گرفتن بحران کرونا، جنگ گرگ‌ها در درون رژیم شدت گرفته است. در حالیکه خامنه‌ای پاسدار باقری را مأمور تشکیل قرارگاه بهداشت و درمان کرده است، ۱۰۰ نماینده مجلس ارتجاع در نامه به روحانی خواستار برگزاری جلسات روزانه ستاد مبارزه با کرونا به ریاست روحانی شدند. روحانی دو روز پیش گفته بود روزهای شنبه ریاست این ستاد را عهده‌دار می‌شود. پاسدار محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در سایت خود نوشت: «روحانی فقط رئیس‌جمهور برجام بود و بعد از مرگ برجام آنقدر عزادار شد که در عموم مسائل منفعل عمل کرد و این شرایط تا کنون هم ادامه دارد».
از سوی دیگر انبوه فاکت‌ها و گزارش‌ها حاکی از این است که وضعیت پزشکان و پرستاران و کادر درمانی بسیار نگران کننده است. اکثر آن‌ها از لباس و وسایل اولیه حفاظتی محروم هستند. تعداد جانباختگان کادر پزشکی به‌ویژه در گیلان و مازندران مستمرا در حال افزایش است. کمک‌هایی که سازمان بهداشت جهانی و کشورهای مختلف به ایران ارسال کرده‌اند، به انبارهای سپاه پاسداران رفته و به بیمارستان‌های ویژه سپاه اختصاص یافته است و برخی از آن‌ها در بازارهای سیاه به قیمت‌های کلان به فروش می‌رسد.
خانم مریم رجوی خواهان نظارت مستقیم سازمان بهداشت جهانی بر وضعیت کادر پزشکی در ایران و ارائه گزارش آن به دبیرکل و شورای امنیت ملل متحد شد.
خانم رجوی هم‌چنین در مورد وضعیت زندانیان به‌ویژه زندانیان سیاسی گفت آزاد نکردن زندانیان در شرایط کنونی جنایت بزرگ علیه بشریت است که مسئولیت آن به عهده خامنه‌ای و دیگر سردمداران حکومت آخوندی است. وی شورای امنیت، دبیرکل، کمیسر عالی و شورای حقوق بشر ملل متحد و هم‌چنین اتحادیه اروپا و کشورهای عضو را به اقدام فوری برای نجات جان زندانیان فراخواند و تأکید کرد مداخله جهانی برای ممانعت از یک فاجعه انسانی بیش از هر زمان دیگر ضروری است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۴ اسفند ۱۳۹۸ (۱۴مارس۲۰۲۰)

مقالات مرتبط

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]