اسفند-۲۷ ۱۳۹۸

آمار هموطنان جان باخته فاجعه کرونا در ۱۹۴شهر به ۵۹۵۰نفر رسید

Catégories // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

آمار هموطنان جان باخته فاجعه کرونا در ۱۹۴شهر به ۵۹۵۰نفر رسید

رئیس جمهور برگزیده مقاومت بار دیگر از سازمان ملل و شورای امنیت خواهان مداخله فوری برای آزادی زندانیان به‌ویژه در فشافویه شد

سازمان مجاهدین خلق ایران بعد از ظهر امروز، سه شنبه ۲۷ اسفند اعلام کرد شمار جانباختگان فاجعه کرونا در ۱۹۴شهر در ۳۱استان دست کم به ۵۹۵۰نفر رسیده است. شمار قربانیان در استان اصفهان بیش از ۶۰۰ نفر، استان گیلان ۷۳۳ نفر، استان خراسان رضوی۵۰۱ نفر و استان فارس لااقل ۱۵۲ نفر است. وضعیت در همدان، استان مرکزی و یزد خطرناک شده است. در استان همدان ۱۲۹نفر، در استان مرکزی ۱۱۵ نفر و در استان یزد لااقل ۱۲۰ نفر جان باخته‌ند. اسامی ۱۰۰ تن از قربانیان در آران و بیدگل در استان اصفهان توسط کانون‌های شورشی ارسال شده و قابل انتشار است.
به‌رغم صحنه سازی‌ها و دروغپردازی‌های رژیم آخوندی در جریان سفر هیات سازمان بهداشت جهانی به ایران، دکتر ریک برینان مدیر منطقه‌یی این سازمان پس از بازگشت از ایران گفت «آمار کرونا (در ایران) ممکن است تنها یک پنجم ارقام واقعی باشد».
همزمان رژیم ضدبشری آخوندی سانسور و اقدامات سرکوبگرانه برای ممانعت از انتشار اخبار مربوط به کرونا را تشدید کرده است. روز گذشته سرکرده نیروی انتظامی اصفهان از تشکیل ۶۰ پرونده در ارتباط با نشر اکاذیب دراین رابطه خبر داد و گفت: «افراد منتشر کننده اخبار دروغ در این ارتباط توسط پلیس فتای اصفهان شناسایی شدند».
روز ۲۴ اسفند پاسدار رحیمی رییس انتظامی تهران از دستگیری ۲۷ شایعه پراکن اخبار کرونا در فضای مجازی خبر داد. روز ۲۰ اسفند علی مظفری، رییس کل دادگستری رژیم در قم، گفت با «هرگونه خبر، مصاحبه و گزارشی که نشر اکاذیب باشد … به صورت قانونی برخورد می شود». روز ۱۵ اسفند کیهان خامنه‌ای جرم کسانی را که اطلاع رسانی می‌کنند فساد فی الارض توصیف کرد و تلویحاً خواستار اعدام آن‌ها شد. به گفته سخنگوی نیروی انتظامی تنها تا روز ۱۴ اسفند «با مانیتورینگ و رصد فضای مجازی، ۲۶۲ مورد عمل مجرمانه شناسایی شده است که در ۶۹ مورد آن اقدام قضائی شامل احضار، دستگیری و امثالهم صورت گرفته و در ۱۰۱ مورد نیز پرونده قضائی تشکیل و در دست اقدام است».
از سوی دیگر خشم و انزجار مردم اصفهان از رژیم آخوندی و کارگزارانش در این شهر به‌خاطر نبودن حداقل‌های بهداشتی و درمانی و فقدان مدیریت و هرج و مرج شدت گرفته است. اکثر سرکردگان رژیم در اصفهان از ترس ویروس شهر را ترک کرده و یا در خانه‌هایشان نشسته‌اند. استانداری و فرمانداری و شورای شهر در حالت نیمه تعطیل بسر می‌برند.
وضعیت در تهران هر روز وخیم‌تر می‌شود. برخی روزها ۳۰ هزار نفر به بیمارستان‌ها مراجعه می‌کنند و در میان آن‌ها شمار قابل توجهی مبتلا به کرونا هستند. امکانات بیمارستان‌ها به‌یچوجه پاسخگوی این میزان از مراجعین نیست. بسیاری از جانباختگان کرونا را در تهران و قم و گلستان تحت عنوان مبتلایان به آنفلوآنزا دفن کرده‌اند.
خبرگزاری آسوشیتدپرس هشدار منابع تحقیقاتی در دانشگاه شریف نسبت به فروپاشی سیستم بهداشتی و درمانی در ایران و احتمال تلفات میلیونی را در صورتی که امکانات پزشکی فراهم نباشد منعکس کرد.

خانم مریم رجوی با تسلیت به عموم هموطنان به‌خصوص در آران و بیدگل و یزد و اراک و همدان به جوانان و شوراهای مردمی مجدداً برای همیاری ملی و کمک به مبتلایان فراخوان داد. او از جوانان شورشی خواست، ابتکار عمل را با رعایت ضوابط بهداشتی در سراسر کشور به دست بگیرند و به نجات مردم از ویروس کرونا و ویروس آخوندهای حاکم بشتابند.
رئیس جمهور برگزیده مقاومت بار دیگر از سازمان ملل و شورای امنیت خواهان مداخله فوری برای آزادی زندانیان به‌ویژه در فشافویه شد. زندانیان سیاسی در فشافویه در اعتصاب غذا هستند. زندانیان میگویند ما را زنده به گور کرده‌اند و چند نفر در همین زندان بر اثر ویروس کرونا مرده‌اند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۷ اسفند ۱۳۹۸ (۱۷ مارس ۲۰۲۰)

مقالات مرتبط

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]