فروردین-۰۱ ۱۳۹۹

آمار هموطنان جان باخته در فاجعه کرونا در ۱۹۹شهر از ۷۰۰۰نفر بیشتر شده است

Catégories // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

آمار هموطنان جان باخته در فاجعه کرونا در ۱۹۹شهر از ۷۰۰۰نفر بیشتر شده است

سازمان مجاهدین خلق ایران بعد از ظهر امروز، پنجشنبه ۲۹ اسفند اعلام کرد شمار اسف‌بار جانباختگان فاجعه کرونا در ۱۹۹شهر در۳۱استان از مرز ۷۰۰۰نفر گذشت. فاکت‌ها و گزارش‌های متعدد نشان می‌دهد شمار قربانیان درقم بسا بیشتر از ۱۰۰۰نفر است، تعداد جانباختگان در استان البرز به ۵۰۰نفر و در استان مرکزی به نفر رسیده است. در ۲۴ ساعت گذشته به آمار درگذشتگان درتهران دست کم ۳۰نفر، در مازندران ۴۳نفر، در خراسان رضوی ۳۰نفر، در همدان ۱۵نفر، در کرمان ۱۵نفر و در گیلان ۱۶نفر افزوده شده است.
وزارت بهداشت رژیم با همه دروغپردازی‌ها و پنهانکاری‌ها شمار درگذشتگان در ۲۴ ساعت گذشته را ۱۴۹تن اعلام کرد. اما محمدرضا ظفرقندی رئیس سازمان نظام پزشکی گفت، «آمار قطعاً بیشتر از آماری است که در وزرات بهداشت ارائه می‌شود ما هنوز در شیب صعودی قرار داریم. … با شیوه فعلی امکان دارد حتی تا آخر اردیبهشت و بیشتر از آن هم ادامه پیدا کند».
دژخیم علی ربیعی سخنگوی روحانی نیز بعد از هفته ها دروغپردازی امروز اذعان کرد «تعداد کشته‌ها ممکن است بیشتر باشد ولی ما در تست‌هایمان بهش نرسیده باشیم.. تعدادی فوت کردند ممکن است ما هم نفهمیده باشیم کرونایی بودند … ممکن است برخی از کاستی‌ها هم تو آمارها باشد …گاهی وقت‌ها می‌بینید یک پرش هم داره اعلام هایمان».

خانم مریم رجوی همدردی و تسلیت‌های مقاومت ایران را با بستگان جانباختگان در شب سال نو تجدید کرد و با آرزوی شکیبایی و پایداری و هم‌چنین دعا برای شفای بیماران در ساعت تحویل سال، بار دیگر خاطرنشان کرد دیکتاتوری آخوندی از یکسو با پنهان‌کاری جنایتکارانه باعث شیوع انفجاری ویروس در ایران شده و از سوی دیگر با ویران کردن زیرساخت‌های بهداشتی در ۴۰ سال گذشته و اختصاص ندادن اموال و امکانات سپاه پاسداران و بنیادهای وابسته به خامنه‌ای، به درمان بیماران، باعث افزایش حیرت انگیز شمار جان باختگان شده است. اما رئیس جمهور رژیم با وقاحت مافوق تصور ادعا می‌کند که به نسبت پاریس و لندن و برلین دست پیش هم دارد. واقعیت این است که عملکرد سردمداران رژیم در موضوع کرونا نیز در عداد جنایت علیه بشریت و شایان رسیدگی بین المللی در شورای امنیت است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۹ اسفند ۱۳۹۸ (۱۹ مارس ۲۰۲۰)

مقالات مرتبط

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]