فروردین-۰۴ ۱۳۹۹

آمار فزاینده قربانیان در ایران ستمزده جان‌باختن ۹۶۰۰تن در ۲۱۰ شهر

Catégories // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

آمار فزاینده قربانیان در ایران ستمزده جان‌باختن ۹۶۰۰تن در ۲۱۰ شهر

سازمان مجاهدین خلق ایران بعد از ظهر امروز، یکشنبه سوم فروردین ۱۳۹۹ اعلام کرد آمار جانباختگان ویروس کرونا در ۲۱۰ شهر از ۹۶۰۰ نفر بیشتر شده است. شمار قربانیان در استان تهران دست کم به ۱۵۰۰ نفر، در اردبیل به ۱۲۰ نفر، در کرمان به ۱۶۰ نفر، در مازندران به ۶۲۰ نفر، در اصفهان به ۶۹۰ نفر، درگلستان به ۴۹۰ نفر، در لرستان به ۱۸۰ نفر و در قزوین به ۲۵۰ نفر رسیده است. در قزوین بیمارستان‌ها با مبتلایان به کرونا پر شده و نمایشگاه بین المللی قزوین هم به مبتلایان اختصاص داده شده است. همزمان بر آمار روزانه قربانیان در قزوین و شهرهای دیگر از جمله، کردکوی، ماکو، نیشابور، سمنان و علی آباد افزوده می‌شود.

ده تن از مدیران عامل سابق در سازمان بیمه سلامت به روحانی نوشته‌اند: «اگر امروز اقدام فوری صورت نپذیرد، به احتمال زیاد و به دنبال خطاهای برآوردی در بهمن ماه، مشکلات عدیده‌یی را در اواخر فرودین شاهد خواهیم بود که علاوه بر ادامه مخاطرات و تهدید سلامت مردم، درگیری شدید نظام اجرایی در ماه‌های آتی را به همراه خواهد داشت».
قاضی‌زاده هاشمی، وزیر سابق بهداشت روحانی امروز اعلام کرد: «از اواخر آذرماه نگرانی ام در مورد کرونا را به سمع و نظر مسئولین ارشد کشور ازجمله رییس جمهور رسانده‌ام اما اکثر تلاش‌هایم تاکنون کم ثمر بوده است».
در چنین شرایطی خامنه‌ای بخش اعظم سخنرانی ۴۰ دقیقه‌یی امروزش را به روضه خوانی‌های تکراری اختصاص داد و تنها در چند دقیقه آخر به کرونا و اینکه چرا از گرفتن کمک‌های آمریکا برای مقابله با کرونا امتناع می‌کند، پرداخت.

خامنه‌ای خطاب به آمریکا گفت: « اولاً خودتان دچار کمبودید…. اگر چیزی دارید صرف خودتان بکنید. ثانیاً شما متهمید که این ویروس را شما تولید کردید. کدام عاقلی به شما اعتماد می‌کند که بیایید برای او دارو بیاورید. ممکن است داروی شما بیماری را بیشتر گسترش بدهد. ویروس را ماندگار کند. .. یا اگر پزشک بفرستید ممکن است بخواهد بیاید اثر عملی سمی را که تولید کرده‌اند را از نزدیک ببیند. چون گفته می‌شود به‌خصوص با استفاده از آشنایی‌های ژنتیک ایرانی یک بخشی از ویروس را برای ایران درست کردند» !

خانم مریم رجوی گفت: اظهارات سبک‌سرانه و روضه‌خوانی دجالانه خامنه‌ای مضافاً بر سنگدلی و قساوت او در مورد بیماران، بیانگر یأس و انفعال و حاکی از بن بست مرگبار در سراپای رژیم و وحشت از خیزش‌های مردمی است. در حالیکه فاجعه سراسر ایران را فراگرفته و هر روز بر شمار قربانیان افزوده می‌شود، خامنه‌ای هیچ راه‌حل و حتی هیچ قول کمک، به مردم نمی‌دهد.
خانم رجوی افزود: خامنه‌ای با پریشانگویی درباره تولید ویروس کرونا توسط آمریکا مذبوحانه تلاش می‌کند بر بی‌کفایتی رژیم در مقابله با کرونا و نقش جنایتکارانه آخوندها در گسترش انفجاری ویروس در سراسر ایران سرپوش بگذارد و خشم و انزجار مردم را به جانب آمریکا سوق بدهد. اما این توجیهات دیگر اثر ندارد و خشم مردم را مضاعف می‌کند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۳ فروردین ۱۳۹۹ (۲۲ مارس ۲۰۲۰)

مقالات مرتبط

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]