فروردین-۰۶ ۱۳۹۹

جانباختگان فاجعه کرونا به ۱۱۵۰۰نفر در ۲۲۲شهر ایران رسید

Catégories // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

جانباختگان فاجعه کرونا به ۱۱۵۰۰نفر در ۲۲۲شهر ایران رسید

سازمان مجاهدین خلق ایران بعد از ظهر امروز، چهارشنبه ششم فروردین ۱۳۹۹ اعلام کرد آمار جانباختگان ویروس کرونا در ۲۲۲ شهر کشور بیش از ۱۱۵۰۰ نفر شده است. شمار قربانیان در خراسان رضوی به ۹۸۰ نفر، در خراسان شمالی به ۵۹ نفر، در خوزستان به ۵۰۰ نفر، در اصفهان به ۱۳۶۰ نفر، در کرمانشاه به ۲۸۰ نفر، در یزد به ۲۳۰ نفر، در لرستان به ۲۳۰ نفر، در همدان به ۲۴۰ نفر، در زنجان به ۱۵۰ نفر و در سیستان و بلوچستان به ۷۰ نفر می‌رسد و آمار سایر استان‌ها به آن افزوده می‌شود.

در حالیکه همه گزارش‌ها و اظهارات کارگزاران رژیم از گسترش فاجعه و آمار فزاینده قربانیان و کمبود شدید امکانات خبر می‌دهد، روحانی امروز با وقاحتی حیرت آور گفت: « بحمدالله تا امروز ما کمبود تخت نداشتیم، کمبود پرستار نداشتیم، کمبود پزشک نداشتیم، حتی در بخش‌های مراقبت‌های ویژه در اکثر شهرها و استان‌های ما بخشی اضافی داریم یعنی من دیروز در مشهدی که یک مقدار ما نگران بودیم در این ایام، خب آنجا معلوم شد که ۶۰ درصد تخت‌بیمارستانی ما خالی هست در شهر مشهد و ۳۰درصد بخش مراقبت ویژه ما تخت هایش خالیست. معلوم است برنامه‌ریزی خوبی دارد انجام می‌گیرد».
رئیس جمهور رژیم، دیروز هم ادعا کرد: «ورودی به بیمارستان‌ها کاهش پیدا کرده است و تعداد فوتی‌ها روند کاهش دارد».
این در حالیست که وزارت بهداشت رژیم امروز شمار مبتلایان جدید به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته را ۲۲۰۶ اعلام کرد که نسبت به روز گذشته ۲۵درصد و نسبت به شنبه ۲ فروردین ۱۳۰ درصد افزایش را نشان می‌دهد.
امروز استاندار آذربایجان غربی گفت شمار مبتلایان و ناقلان بیماری چندین برابر آماری است که شناسایی و اعلام می‌شود.
هم‌چنین محمد حسین قربانی نماینده وزارت بهداشت در گیلان اعلام کرد: «گیلان هم‌چنان کانون بحران کرونا است…. در صورت شروع موج دوم فعالیت کرونا در گیلان، میزان خسارت‌ها و آسیب‌ها به مراتب بیشتر از مرحله نخست است… ما نگران این وضعیت در گیلان هستیم، زیرا کادر بهداشت و درمان استان به علت هفته‌ها کار سخت و مداوم خسته است».
روز دوشنبه ۴ فروردین روزنامه حکومتی شرق نوشت پژوهش کارگروه تحلیل اپیدمیولوژی وزارت بهداشت تصریح می‌کند که تا پایان اردیبهشت بین ۸۱۱ هزار نفر تا یک میلیون و ۱۶۰هزار نفر در ایران کرونا می‌گیرند.

فراهانی عضو شورای شهر تهران به روحانی نوشت: «چین بعد از ۳۰ کشته، اسپانیا بعد از ۲۰۰ کشته و فرانسه بعد از ۱۷۵ کشته قرنطینه را شروع کردند، در ایران چند نفر باید کشته شوند؟» فاطمه ذوالقدر نماینده مجلس ارتجاع گفت «ما مکرراً شاهد تماس افرادی هستیم که از بازگشایی ادارات ناراضی هستند، از سویی به آن‌ها گفته می‌شود همه در خانه بمانند و قرنطینه شوند و از سوی دیگر ادارات باز شده‌اند».

خانم مریم رجوی با اشاره به وقاحت حیرت انگیز روحانی گفت: آخوندها قبرستان‌ها را پر کرده‌اند و به دروغ ادعا می‌کنند بیمارستان‌ها خالی است. پزشکان بدون مرز را اخراج می‌کنند و می‌گویند خودمان امکانات داریم. بنابراین امکانات گسترده پزشکی و مالی سپاه پاسداران و دستگاه خامنه‌ای بایستی در اختیار مردم بینوا قرار گیرد.

خانم رجوی به آن‌هایی که به بهانه تحریم‌ها برای فاشیسم دینی حاکم بر ایران اشک تمساح می‌ریزند خاطرنشان کرد، اندکی هم برای مردم ایران دل بسوزانند و اگر راست می‌گویند رژیم را وادار کنند ناظران و خبرنگاران و هیأت‌ها و کمک‌های بین‌المللی را در ایران بپذیرد و کمک‌ها بی‌واسطه به دست مردم نیازمند برسد. هم‌چنین رژیم را وادار کنند همه زندانیان را آزاد کند و دست از دستگیری و شکنجه و اعدام بردارد و به‌ویژه مانع همیاری ملی و کمک‌های جوانان شورشی به هموطنانمان نشود.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۶ فروردین ۱۳۹۹ (۲۵ مارس ۲۰۲۰)

مقالات مرتبط

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]