فروردین-۱۰ ۱۳۹۹

افزایش جانگداز جانباختگان فاجعه کرونا به ۱۳هزار نفر در ۲۳۱شهر

Catégories // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

افزایش جانگداز جانباختگان فاجعه کرونا به ۱۳هزار نفر در ۲۳۱شهر

آمار قربانیان در البرز به ۵۲۰ نفر، در گیلان به ۱۳۰۰ نفر، در مازندران به ۱۰۳۰ نفر، در همدان به ۲۹۰ نفر، در سمنان به ۹۰ نفر، در خراسان رضوی به ۱۰۷۰ نفر، در خراستان جنوبی به ۳۳ نفر و در هرمزگان به ۲۰ نفر رسیده که آمار سایر استان‌ها به آن اضافه می‌شود. سخنگوی وزارت بهداشت رژیم امروز تعداد افرادی را که در ۲۴ ساعت گذشته به شمار مبتلایان افزوده شده اند ۳۰۷۶ نفر اعلام کرد که نسبت به شنبه گذشته ۲۲۰ درصد ( بیش از سه برابر) افزایش داشته است.

به گزارش شاهدان عینی وضعیت در بابل و روستاهای اطراف فاجعه بار است. در هر کوچه و خیابان چند نفر جان باخته‌اند و هیچ روستایی نیست که چند نفر در آن فوت نکرده باشند. تقریباً هیچ خانواده‌یی نیست که مبتلایی به کرونا نداشته باشد. وضعیت در غسالخانه و گورستان‌ها نابسامان است، اکثر مقامات محلی حضور ندارند و آن‌هایی هم که هستند پاسخگو نیستند.
رئیس بیمارستان خمینی در اردبیل گفتک: «آمارهایی که وزارتخانه اعلام می‌کند فقط آن‌هایی است که تست مثبت دارد آیا ما همه بیماران را تست انجام می‌دهیم؟ خیر. الآن بیمارستان پر است. کادر درمان واقعاً الآن خسته شده‌اند. پرستار و پزشک واقعاً جان می‌کنند. من گاهی گریه می‌کنم… طی ۲۴ ساعت گذشته مثلا ۲۹۰ مورد ما مراجعه داشتیم» (تلویزیون رژیم در اردبیل-۸ فروردین).
به‌رغم ابعاد فزاینده قربانیان، روحانی که بیش از هر چیز از خیزش‌های مردمی وحشت دارد، عصبانیت خود را از افشای ابعاد فاجعه بر ملا کرد و گفت: «آن‌هایی که شایعه پراکنی می‌کنند… از همکاران نزدیک کرونا هستند». وی به دروغپردازی‌های وقیحانه روزانه ادامه داد و افزود، «پایه های بهداشتی و درمانی ما آنچنان مستحکم است که نه تنها تا امروز تاب‌آوری کرده است، چند هفته طولانی شود و یک اوجی هم بگیرد بیمارستان‌ها و پزشکان و پرستاران ما آمادگی درمان و رسیدگی دارند. .. ما جزو آن کشورهایی نیستیم که بیمارهای ما توی سالن بیمارستان روی زمین افتاده باشند! ».

همزمان با دروغ‌های وقیحانه روحانی، حق‌دوست رئیس کمیته اپیدمیولوژی ستاد کرونا امروز در کنفرانسی در وزارت بهداشت رژیم گفت: «اوایل بهمن بسیار آرام و خزنده و بی سر و صدا این ویروس در چند شهر در حال گردش بوده است… بر اساس سناریوهای موجود به نظر می رسد در اردیبهشت به کنترل نسبی بیماری برسیم… در تهران هنوز به پیک نرسیده‌ایم…. امیدواریم در قله اپیدمی، تهران تخت داشته باشد که بتوانیم مدیریت کنیم».

در همین حال سرکوب و سانسور بی‌وقفه ادامه دارد. پاسدار سرهنگ امیرلی جانشین رئیس پلیس فتا امروز گفت تاکنون ۹۹۸ مورد مجرمانه احضار و از این تعداد ۹۷۴ شناسایی و ۳۱۶ پرونده قضائی تشکیل شده است. به گفته وی ۲۹۹ مورد نیز با تذکر تلفنی نسبت به حذف محتوای مجرمانه از تارنمای خود اقدام کرده‌اند.

از سوی دیگر وضعیت زندانیان هم‌چنان وخیم‌تر می‌شود. شماری از زندانیان از جمله در زندان ارومیه، زندان تهران بزرگ (فشافویه)، زندان قزلحصار و … در اثر کرونا جان باخته‌اند. روزهای گذشته زندانیان بی‌دفاع در خرم آباد، الیگودرز، تبریز و سقز ناگزیر دست به شورش زدند. شماری از آنان موفق به فرار و برخی در اثر شلیک پاسداران به شهادت رسیدند. قضاییه آخوندها اقدامات سرکوبگرانه در زندان‌ها به‌ویژه فشافویه در تهران را بالا برده و هواخوری زندانیان را هم قطع کرده است.
خانم مریم رجوی بار دیگر نسبت به یک فاجعه بزرگ و جنایت علیه بشریت در زندان‌های ایران هشدار داد و برای جلوگیری از جان باختن دستجمعی زندانیان خواستار اقدام فوری دبیرکل، شورای امنیت، شورای حقوق بشر و کمیسر عالی حقوق بشر ملل متحد و هم‌چنین اتحادیه اروپا برای آزادی همه زندانیان به‌ویژه زندانیان سیاسی گردید.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۹ فروردین ۱۳۹۹ (۲۸ مارس ۲۰۲۰)

مقالات مرتبط

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]