فروردین-۱۲ ۱۳۹۹

افزایش جانگداز آمار جانباختگان فاجعه کرونا به ۱۴۷۰۰نفر در ۲۳۷شهر

Catégories // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

افزایش جانگداز آمار جانباختگان فاجعه کرونا به ۱۴۷۰۰نفر در ۲۳۷شهر

تعداد قربانیان در اصفهان به ۱۵۰۰ نفر، در ایلام به ۱۳۵ نفر، در تهران به ۱۹۰۰ نفر، در خراسان رضوی به ۱۱۲۰ نفر، در خوزستان به ۶۳۵ نفر، در زنجان به ۲۸۰ نفر، در فارس به ۲۴۰ نفر، در کردستان به ۲۴۰ نفر، در کرمان به ۱۸۰ نفر، در کرمانشاه به ۴۰۰ نفر، در گلستان به ۷۰۵ نفر در مازندران به ‍۱۰۶۰ نفر، در مرکزی به ۲۳۰ نفر و در همدان به ۳۰۰ نفر رسیده است که آمار سایر استان‌ها به آن اضافه می‌شود.

در حالیکه وزارت بهداشت رژیم آخوندی امروز به ۳۱۱۱ مورد ابتلا و ۱۴۱ قربانی جدید در ۲۴ ساعت گذشته اذعان کرد، روحانی در دروغگویی‌های روزانه خود ‌آمارها را امیدوار کننده توصیف کرد و گفت: «ورودی بیمارستان‌ها کمتر شده و در ۲۳ استان وضعیت خوب و شرایط قابل قبول است».

اما شب گذشته تلویزیون رژیم جلسه متخصصان پزشکی با روحانی را پخش کرد. یکی از متخصصان در پاسخ به روحانی که گفت همه دنیا غافلگیر شدند، گفت: «خواهشم این است مستند حرف بزنیم. با حدس و گمان نمی‌توانیم مملکت را اداره کنیم. به‌عنوان یک معلم دانشگاه عرض می‌کنم از خیلی از پتانسیل‌ها استفاده نکردیم. جناب رئیس جمهور همه دنیا غافلگیر شد (ولی) ما کت بسته غافلگیر شدیم». متخصص دیگری به روحانی گفت: «در خیلی از نقاط کشور منجمله تهران ما هنوز احتمالاً به نقطه اوج نرسیده‌ایم. از حالا یک سه چهار هفته احتیاج هست که ما این وضعیت ایزولاسیون و قرنطینه را حفظ کنیم. سارس چند تا پیک دیگر هم زد بنابراین احتمالاً این ویروس با ما هست تا یکی دو سال آینده».

از سوی دیگر دانشگاه علوم پزشکی زاهدان اعلام کرد تا ظهر دوازدهم فروردین تعداد بیماران بستری در بیمارستان‌های تحت پوشش این دانشگاه در سیستان و بلوچستان ۱۲۵۸ نفر بوده‌اند که ۹۹ نفر جان خود را از دست دادند. دانشگاه علوم پزشکی کردستان نیز از مبتلا شدن هفت کودک زیر ۱۰ سال به کرونا خبر داد و هشدار داد در روزهای آینده به دوره پیک و اوج ابتلا در استان کردستان نزدیک می‌شویم. در قم نیز دکتر محبی پزشک متخصص بیمارستان علی بن ابیطالب در روز ۱۰ فروردین گفت تعداد مراجعین به نسبت ماه قبل خیلی بیشتر شده و بیمارستان‌ها به شدت دچار کمبود تجهیزات هستند.

خانم مریم رجوی خاطر نشان کرد رژیم آخوندها هیچ مانع و ممنوعیتی در خرید و وارد کردن دارو و تجهیزات پزشکی ندارد اما به جای اینکه نگران جان مردم باشد نگران تحریم جیب خودش است. مقاومت ایران از سال‌ها پیش اعلام کرده است که غذا و دارو و حقوق پرداخت نشده پرستاران و کارگران و معلمان بایستی تحت کنترل سازمان ملل تأمین شود چرا که خامنه‌ای پول‌ها را در چارچوب صدور تروریسم و ارتجاع به عراق و سوریه و یمن و لبنان سرازیر می‌کند و قبل از همه، جیب پاسداران نظام را پر می‌کند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۲ فروردین ۱۳۹۹ (۳۱ مارس ۲۰۲۰)

مقالات مرتبط

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]