فروردین-۱۶ ۱۳۹۹

افزایش جانگداز آمار جانباختگان فاجعه کرونا به ۱۷۵۰۰نفر در ۲۴۰شهر

Catégories // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

افزایش جانگداز آمار جانباختگان فاجعه کرونا  به ۱۷۵۰۰نفر در ۲۴۰شهر

خانم رجوی با درود به عموم پزشکان و پرستاران فداکار آنان را در برابر آخوندهای ضدبشر مظاهر سرفرازی ملت ایران خواند

سازمان مجاهدین خلق ایران بعد از ظهر امروز، شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ اعلام کرد آمار جانگداز جانباختگان ویروس کرونا در ۲۴۰ شهر کشور بیشتر از ۱۷۵۰۰ نفر است. تعداد قربانیان در آذربایجان شرقی به ۲۴۰ نفر، در ایلام به ۱۴۵، در تهران ۲۱۷۰ نفر، در خراسان شمالی به ۲۲۵ نفر، در خوزستان به ۸۴۰ نفر، در زنجان به ۳۴۰ نفر، در سمنان به ۱۲۰ نفر، در سیستان و بلوچستان به ۱۹۰ نفر، در فارس به ۳۲۵ نفر، درکردستان به ۳۲۰ نفر، در مازندران به ۱۵۰۰ نفر، در مرکزی به ۲۸۰ نفر، در همدان به ۴۴۰ نفر و در یزد به ۳۵۰ نفر رسیده است که به آمار سایر استان‌ها افزوده می‌شود.

روزنامه وطن امروز متعلق به باند خامنه‌ای امروز تمام تقصیرها را به گردن روحانی انداخت و نوشت انفعال روحانی قربانیان زیادی به جا گذاشت؛ گاهی مال و عمر ایرانیان قربانی تصمیمات روحانی شد و گاهی جان آن‌ها! در بحران کرونا دولت فرصت طلایی مبارزه با شیوع این ویروس را به‌‌خاطر انفعال رأس مدیریت قوه مجریه از دست داد.

از سوی دیگر زالی سرکرده ستاد کرونا در تهران اعلام کرد: «هم‌چنان ممکن است شاهد امواج جدیدی از بازگشت و شیوع کرونا در تهران باشیم. هنوز به ثبات و پایداری از نظر گسترش بیماری در تهران نرسیدیم. آمار بیمارانی که روزانه در تهران به مراکز بهداشتی درمانی و بیمارستان‌ها مراجعه می‌کنند و بیمارانی که در بخش‌های عادی و ویژه بستری می‌شوند نشان می‌دهد. مهم‌ترین غفلت این است که تصور کنیم بر این بحران توفق پیدا کردیم که این موضوع می‌تواند بسیار گمراه‌کننده و فریبنده باشد و ممکن است با شرایط بدتری مواجه شویم» (خبرگزاری رسمی رژیم ۱۵ فروردین ۹۹).

معین رئیس شورای عالی نظام پزشکی و وزیر علوم و بهداشت پیشین رژیم گفت: «دولت عملکرد چندان موفق و قابل دفاعی نداشته است. عدم احساس خطر و هوشیاری لازم مانند قطع پروازهای ماهان به چین، تشخیص دیرهنگام ورود ویروس، عدم شفافیت یا پنهانکاری، اظهارنظرهای مکرر غیرعلمی و یا متناقض مسئولان سیاسی و بهداشتی، عدم تصمیم‌گیری سریع و قاطع در قرنطینه کردن قم، تأخیر زیاد در ایجاد فاصله اجتماعی و محدودیت در نقل و انتقال‌ها و سفرهای شهری و بین شهری، عدم تأمین امکانات اولیه ایمنی و حفاظت پزشکان و پرستاران و کادرهای پزشکی که به از دست رفتن بهترین نیروهای درمانی و تخصصی پزشکی منجر شد، هم‌چنین مرگ و میر بیشتر بیماران نسبت به استانداردهای جهانی و کمبود ماسک و دستکش و مواد ضدعفونی در سطح کشور نمونه‌هایی از این ضعف و ناکارآمدی است».

روزنامه حکومتی همشهری امروز در مصاحبه با ظفرقندی رئیس سازمان نظام‌پزشکی خبر داد: « تاکنون نزدیک به ١٧٠ پزشک و پرستار در قم به کووید١٩ مبتلا و ٣٧ پزشک و پرستار جان‌باخته‌اند».رئیس سازمان نظام پزشکی گفت: «ورود بیماری به کشور جدی گرفته نشده بود … اگر اقدامات کنترلی جدی‌تر انجام می‌شد، طبیعتاً ما به این میزان از شیوع بیماری نمی‌رسیدیم».

خانم رجوی با درود و تسلیت به عموم پزشکان و پرستاران فداکار آنان را در برابر آخوندهای ضدبشر مظاهر سرفرازی ملت ایران خواند که به‌رغم محدودیت‌های اعمال شده از سوی فاشیسم دینی به وظیفه انسانی و میهنی خود قیام کردند.
در همین حال خشم و کین رژیم و مزدورانش از روشنگری‌های مقاومت تمامی ندارد. کیهان خامنه‌ای به نقل از عبدالرضا عزیزی نماینده مجلس ارتجاع درباره کلیپ‌های منتشر شده از فجایع کرونا و اعتراضات مردمی نوشت: «…این‌ها ساختگی هستند، حتی برخی از این ویدیو‌ها در آلبانی مقر استقرار منافقین تهیه و ضبط می‌شود که مردم باید بسیار مراقب این فضاسازی‌ها باشند». همین روزنامه به نقل از محمد حسینی وزیر سابق ارشاد رژیم نوشت: «یک عده وطن فروش تلاش می‌کنند نظام اسلامی را زیر سؤال ببرند و برخی مقدسات را به سخره بگیرند و طبیعتاً افرادی را هم در داخل دارند که زمینه را برای سوءاستفاده از این فضا آماده می‌کنند».

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۶ فروردین ۱۳۹۹ (۴ آوریل ۲۰۲۰)

مقالات مرتبط

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]