فروردین-۲۶ ۱۳۹۹

آمار جانگداز قربانیان کرونا در ۲۷۳شهر بیش از ۲۸۲۰۰نفر است

Catégories // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

آمار جانگداز قربانیان کرونا در ۲۷۳شهر بیش از ۲۸۲۰۰نفر است

سازمان مجاهدین خلق ایران بعد از ظهر امروز، سه شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۹ اعلام کرد آمار جانباختگان فاجعه کرونا در ۲۷۳ شهر ایران بیش از ۲۸۲۰۰ نفر شده است.
شمار قربانیان در البرز به ۱۰۶۰ نفر، در اصفهان به ۲۰۳۰ نفر، در ایلام به ۲۳۰ نفر، در بوشهر به ۱۵۰ نفر، در استان تهران به ۴۵۵۰ نفر، در چهار محال و بختیاری به ۲۶۰ نفر، در خراسان رضوی به ۲۴۰۰ نفر، در سمنان به ۴۶۰ نفر، در فارس به ۶۹۰ نفر، در قم به ۲۷۰۰ نفر، در کرمانشاه به ۷۷۰ نفر، در گلستان به ۹۷۰ نفر، در گیلان به ۲۳۱۰ نفر و در هرمزگان به ۶۵ نفر رسیده است. آمار سایر استان‌ها به این ارقام اضافه می‌شود.

در حالیکه رژیم با تقلب تلاش می‌کند آمار جانباختگان و مبتلایان را حتی به نسبت آنچه خودش روزهای قبل اعلام کرده بود، پایین بکشد و چنین وانمود کند که با فرستادن مردم به سر کار حکومت در حال مهار کردن ویروس کروناست، وزیر بهداشت امروز گفت: «رفتارهای بعدی این ویروس قابل پیش‌بینی نیست و احتمال اینکه با موج سهمگین این بیماری در پاییز و زمستان مواجه شویم وجود دارد. … تعداد تخت‌های بیمارستانی کشور در خوشبینانه‌ترین حالت ۶/۱ به هزار نفر است و از همه کشورهای اروپایی مثل فرانسه با ۶/۶ تخت به ازای هزار نفر جمعیت کمتر است … ویروس کرونا جدید است و نمی‌دانیم با گرم شدن هوا مهار می‌شود یا نه، امیدواریم اواخر اردیبهشت یا در خرداد موج اول این اپیدمی ‌را مهار کنیم و از این طوفان بلا عبور کنیم اما خیال نکنیم این ویروس چموش ما را رها می‌کند…. باید خودمان را برای روزهای به مراتب سخت‌تر آماده کنیم».

زالی رئیس ستاد کرونا در تهران گفت: «در بخش مراقبت‌های ویژه فعلی بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه‌های تهران حدود سه درصد رشد را در ۲۴ ساعت گذشته شاهد بودیم… در تهران به‌طور متوسط مجموع کسانی که از ناوگان حمل‌‌ونقل عمومی استفاده کردند حداقل نسبت به قبل سه چهار برابر شده خب این موجب نگرانی هست» (تلویزیون شبکه ۵ رژیم ۲۵ فروردین).

شورای عالی سازمان نظام پزشکی و هیئت‌رئیسه مجمع عمومی این سازمان اعلام کردند: «تعدد مراکز تصمیم‌گیری در بحران کرونا به نتیجه‌بخش بودن اقدامات لطمه زده است. روش آماری وزارت بهداشت نیز با واقعیت میدانی فاصله قابل ‌توجهی دارد و اعتماد عمومی به آمار را خدشه‌دار کرده است» (ستاره صبح ۲۶ فروردین).

از سوی دیگر رژیم آخوندی که به‌طور فزاینده‌ای زیر فشار قرار گرفته تا کارتل‌های اقتصادی تحت کنترل خامنه‌ای و سپاه پاسداران، هزینه زندگی چند ماهه کارگران و زحمتکشان و مردم محروم را تأمین کنند تا مجبور نباشند به سر کار بروند، به یک رشته اقدامات نمایشی مبادرت کرده است. روحانی امروز اعلام کرد وام یک میلیون تومانی (۶۰ دلاری) که قرار بود با سود ۱۲ درصدی به یارانه بگیران داده شود به «به وام قرض‌الحسنه تبدیل شود و سودی که از مردم قرار بود گرفته شود، دولت برعهده بگیرد».

شدت فشارهای مردم و مقاومت ایران به رژیم در رابطه با بنیادهایی که در چنگ خامنه‌ای است و تراشه‌های آن در داخل رژیم به آنجا رسیده است که امروز سخنگوی بهداشت رژیم در یک کر هماهنگ با قضائیه و سپاه پاسداران و رسانه‌های رژیم «به فرموده» اعلام کرد: «بنیاد جانبازان و مستضعفان، آستان قدس رضوی و به‌طور ویژه ستاد اجرایی امام پشتیبانی‌های جدی از ستاد ملی مبارزه با کرونا داشتند. اقدامات ستاد اجرایی امام به لحاظ سرعت، کیفیت و کمی چشمگیر بود» !

سرکرده سپاه پاسداران نیز از تشکیل قرارگاهی به نام «امام حسن مجتبی» متشکل از بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان خمینی، کمیته امداد خمینی، سازمان بسیج مستضعفین و آستان قدس رضوی خبر داد که «به حدود ۵/۳ میلیون خانوار»، بسته‌های کمک ارائه می‌کند. لیکن «مرجع و متولی برای شناسایی افراد نیازمند» کسی نیست جز «اعضای بسیج». به عبارت دیگر سپاه پاسداران آنچه را از این جیب به آن جیب می‌کند می‌خواهد کمک به مردم جلوه دهد.

در همین حال رسانه‌های حکومتی به ابراز وحشت از خیزش‌های مردمی ادامه می‌دهند. روزنامه جهان صنعت روز ۲۵ فروردین نوشت: «دولت .. کرونا را تبدیل به معضلی امنیتی کرده است. با وجود چنین نگاه امنیتی به جامعه و بیماری کرونا، فقدان نظام تولیدی، وجود انبوه مشاغل خرد و خدماتی، تراکم فقرا و مهاجران و حاشیه‌نشینان در سطح کشور بسان یک بمب اجتماعی است که می‌تواند هر لحظه منفجر و منجر به ناآرامی اجتماعی شود».

روزنامه حکومتی اعتماد در ۲۵ فروردین نوشت: «تعلل در چاره‌اندیشی ممکن است به تدریج سبب بروز شورش تهیدستان و بعضی ناامنی‌ها، یا تشدید مشکلات اجتماعی شود». یک روزنامه دیگر حکومتی نوشت: «علاوه بر تحریم خارجی، تحریم از قبال بردگی نوین ناشی از اقتصاد نئولیبرال مهاجم نیز بر مردم فشار می‌آورد… نتیجه این فشار را در توزیع نابرابر، با نماد آسمان خراش‌های ناهنجار در میانه‌ی شهرها بخصوص در مراکز استانی و پایتخت می‌بینم. فاصله کوخ و کاخ چنان است (که) کلاه از سر آدم می‌اندازد. به‌طور حتم و یقین این شکاف بحران‌ساز خواهد شد که فلسفه نه تو مانی و نه من، را زودتر ظاهر خواهد ساخت» (مستقل ۲۶ فروردین).

خانم رجوی در مورد صرفنظر کردن خامنه‌ای و روحانی از گرفتن بهره وام یک میلیون تومانی که در ترس از قیام به آن ناگزیر شده‌اند، بار دیگر تأکید کرد: مردم ایران از آخوندها صدقه نمی‌خواهند. دارایی‌های به سرقت رفته مردم ایران در سپاه و بنیادهای تحت کنترل خامنه‌ای و آستان قدس باید از چنگ آخوندها بیرون بیاید و در خدمت بهداشت و درمان و نیازمندی‌های مردم ایران به‌ویژه زحمتکشان و گرسنگان قرار بگیرد.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۶ فروردین ۱۳۹۹ (۱۴ آوریل ۲۰۲۰)

مقالات مرتبط

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]