فروردین-۲۸ ۱۳۹۹

آمار حیرت انگیز و جانگداز قربانیان کرونا در ۲۹۴شهر از ۳۰۰۰۰نفر گذشت

Catégories // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

آمار حیرت انگیز و جانگداز قربانیان کرونا در ۲۹۴شهر از ۳۰۰۰۰نفر گذشت

سازمان مجاهدین خلق ایران بعد از ظهر امروز، پنجشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۹ اعلام کرد آمار حیرت انگیز و جانگداز جانباختگان فاجعه کرونا در ۲۹۴ شهر ایران از ۳۰۰۰۰ نفر بیشتر شده است. شمار قربانیان در آذربایجان شرقی به ۹۵۰ نفر، در البرز به ۱۱۳۵ نفر، در اصفهان به ۲۱۴۵ نفر، در ایلام به ۲۵۰ نفر، در استان تهران به ۴۹۷۰ نفر، در چهارمحال و بختیاری به ۲۷۶ نفر، در خراسان جنوبی به ۱۰۵ نفر، در خراسان شمالی به ۳۱۵ نفر، در زنجان به ۴۵۰ نفر، در فارس به ۷۹۰ نفر، در قم به ۲۸۱۰ نفر، در کردستان به ۴۹۰ نفر، در کرمانشاه به ۸۴۵ نفر، در کهگیلویه و بویراحمد به ۱۷۰ نفر، در گلستان به ۱۰۵۰ نفر، در مازندران به ۱۹۱۰ نفر، در مرکزی به ۴۹۰ نفر و در همدان به ۷۵۰ نفر رسیده است. آمار سایر استان‌ها به این ارقام افزوده می‌شود.

رژیم آخوندی در وحشت از خیزش‌های مردمی در ابعاد بی‌سابقه‌یی به پنهانکاری در مورد شمار قربانیان و مبتلایان شدت بخشیده است. به دستور وزارت اطلاعات سایت داخلی اداره ثبت احوال که آمار درگذشتگان در شهرها و مناطق مختلف از آن طریق به مرکز منتقل می‌شود مسدود شده است تا آمار و ارقام واقعی قربانیان فاجعه درز نکند. سایت اداره ثبت احوال استان تهران که همه ماهه جدول متوفیان این استان را با دلیل فوتشان منتشر می‌کند، در اسفند ماه این جدول را منتشر نکرده است. این جدول در ۱۱ ماه اول سال ۱۳۹۸ همه ماهه منتشر شده است. به گزارش خبرگزاری رسمی رژیم «از سه روز پیش دانشگاه‌های علوم پزشکی استان‌های کشور از ارائه آمارهای مربوط به ابتلا و جانباختگان بیماری کرونا خودداری می‌کنند».

سخنگوی وزارت بهداشت روز گذشته گفت یک‌سوم تعداد فوتی‌های ۲ روز اخیر مربوط به تهران بوده که یادآور ازدحام کم‌سابقه در وسایل حمل‌و‌نقل عمومی و ترافیک تهران است… زالی، رئیس ستاد کرونا در تهران اعلام کرد طی ۲۴ ساعت ۳۹۹ بیمار کرونایی جدید در تهران بستری شدند (وطن امروز ۲۸ فروردین).

اعتراض‌ها به عدم پرداخت هزینه محرومان از محل کارتل‌های تحت کنترل خامنه‌ای و سپاه پاسداران ادامه دارد. کواکبیان نماینده مجلس ارتجاع در جلسه علنی گفت: «یک ماه قبل گفتم چرا از منابع در اختیار حکومت هم‌چون بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام و آستان قدس رضوی استفاده نمی‌شود؟… باید همه نهادهای دولتی و غیردولتی و عمومی و شرکت‌های عریض و طویل دولتی کمک کنند نباید کرونا را سیاسی کنیم. امروز وقت تسویه حساب‌های جناحی نیست…. اگر بخواهیم گلایه بکنیم بزرگ‌ترین موضوع این است که چرا دولت و وزارت کشور به‌رغم اطلاع از موضوع کرونا انتخابات دوم اسفند را برگزار کرد»؟

حیدری نماینده دیگر مجلس رژیم گفت: «دارایی‌های این نهادها متعلق به ملت و مملکت است…. جا دارد بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان امام و آستان‌های مختلف که منابع درآمدی دارند صادقانه و داوطلبانه بدون این‌که سر مردم منت بگذارند و فکر کنند صدقه می‌دهند دارایی‌هایشان را در اختیار مردم قرار دهند» (ایلنا ۲۷ فروردین). وی افزود استفاده از دارایی‌های این نهادها فرمان خامنه‌ای را می‌طلبد .

در همین حال روزنامه حکومتی آرمان امروز درباره وضعیت کودکان کار و احتمال ابتلای آن‌ها به کرونا نوشت: «نمی‌توانیم در خانه بمانیم، زیرا گرسنگی کشنده‌تر از کروناست و با شکم گرسنه نمی‌توان در قرنطینه ماند». براساس داده‌های وزارت کار ۴۰۹ هزار کودک فعال در عرصه کار شناسایی شده‌‌‌‌‌اند که کار عمده آن‌ها دستفروشی، گلفروشی، فالگیری و زباله‌گردی است. این روزها کودکان زباله‌گرد هم‌چنان مشغول کار هستند و می‌توان از هر پنج سطل زباله، یکی از آن‌ها را دید که در حال جست‌وجو در داخل سطل است».

خانم رجوی در مورد عبور جانباختگان فاجعه کرونا از مرز ۳۰‌هزار نفر و وضعیت اسفناک و جگرسوز کودکان کار و ابتلای بسیاری از آن‌ها به کرونا گفت، قتل‌عام جوانان مجاهد و مبارز در رژیم ولایت فقیه اکنون به قتل‌عام کودکان این مرز و بوم و عموم مردم ایران در فاجعه کرونا گسترش یافته است. تنها راه، ریشه‌کنی رژیم منحوس آخوندی و ضدعفونی این میهن از ویروس کرونا و ولایت فقیه است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۸ فروردین ۱۳۹۹ (۱۶ آوریل ۲۰۲۰)

مقالات مرتبط

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]