اسفند-۲۱ ۱۳۹۸

جانباختگان کرونا بیش از ۳۳۰۰نفر در ۱۴۹شهر

Catégories // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

جانباختگان کرونا بیش از ۳۳۰۰نفر در ۱۴۹شهر

سازمان مجاهدین خلق ایران بعد از ظهر امروز اعلام کرد شمار جانباختگان کرونا در ۱۴۹شهر در ۳۱استان به ۳۳۰۰تن افزایش یافته است. شمار قربانیان در قم ۵۲۰نفر، گیلان ۵۱۰ نفر، تهران بزرگ ۵۰۰نفر، البرز ۱۴۰نفر، قزوین ۱۰۴نفر ، مازندران لااقل ۲۰۰نفر، خراسان رضوی ۳۰۲نفر، گلستان ۲۷۶نفر، کرمانشاه ۱۱۰نفر، خوزستان ۱۰۸نفر، استان فارس ۱۰۶نفر، لرستان ۸۲ نفر، آذربایجان شرقی ۲۶نفر و در یزد ۲۳نفر است.

گسترش روز افزون فاجعه که حاصل پنهانکاری و عدم مدیریت و فساد فراگیر حکومتی است، سردرگمی و جنگ گرگ‌ها در درون رژیم را تشدید کرده است. روحانی که گفته می‌شود چند روزی کنار کشیده و غایب بود، امروز بار دیگر در جلسه هیات دولت که شرکت‌کنندگان با فاصله از یکدیگر نشسته بودند، به اظهار نظر درباره کرونا پرداخت و برخلاف گذشته گفت کرونا را باید جدی گرفت. به گفته معاون مجلس رژیم، لاریجانی رییس این مجلس طی نامه‌یی از خامنه‌ای خواسته بود که هیات دولت مسئولیت ستاد مبارزه با کرونا را برعهده بگیرد و متعاقباً خامنه‌ای روحانی را مامور این کار کرده است.

روحانی در سخنان امروزش بار دیگر تلاش کرد با کاستن از ابعاد فاجعه، بر بی‌کفایتی حکومت سرپوش بگذارد. او وقیحانه گفت: این ویروس را بیش از آن که واقعیت است، بزرگ نکنیم گاهی برخی از افراد یک دفعه می‌گویند فلان استان نابود شد اما استاندار همان استان می‌گوید دیروز فقط ۱۲فوتی داشتیم در حالیکه همان روز ۱۲۰نفر از بیمارستان ترخیص شده‌اند!

در مقابل، شهاب الدین بی‌مقدار نماینده مجلس ارتجاع امروز اعلام کرد‌: «در یکی از شهرستان‌های کوچک گلستان ۴۰نفر بر اثر ابتلا به کرونا فوت شدند. عامل آن هم همایش تبلیغات اسلامی در قم بود که چند نفر از این شهرستان در آن شرکت کرده بودند». اشاره دیرهنگام این نماینده مجلس ارتجاع به فوت ۴۰نفر در یک شهرستان کوچک، معطوف به قربانیان کرونا در گنبد کاووس است .
برای مقابله با درز کردن آمار و ارقام واقعی، آخوند جنایتکار محمد جعفر منتظری دادستان رژیم طی اطلاعیه‌یی هشدار داد: «هر اظهارنظری (در مورد کرونا) خارج از روال مقرر، اقدامی خلاف مصالح و امنیت ملی کشور تلقی و با مرتکب بر اساس قوانین مربوط برخورد خواهد شد».
دادستان رژیم افزود: انتشار آمار مرتبط با کرونا «موجب تشویش اذهان عمومی، برهم زدن امنیت روانی جامعه» می‌شود و « بموجب مواد ۲۸۶، ۶۹۸ و ۷۴۶ قانون مجازات اسلامی عملی مجرمانه و مستوجب تعقیب قضایی و مجازات است» و «تبعات نگران کننده‌یی را به‌دنبال دارد».

از سوی دیگر وضعیت زندان‌ها هر چه بیشتر وخیم می‌شود. در زندان وکیل‌آباد مشهد، زندانیان سیاسی را به بندی که افراد مبتلا به کرونا در آن هستند منتقل کرده‌اند. پروانه سلحشوری یک نماینده مجلس رژیم در این باره گفت: امروز تمام زندانیان باتوجه به شیوع گسترده کرونا در ایران … در وضعیت خطرناکی قرار گرفته‌اند … محیط زندان‌ها در شرایط عادی نیز چندان به‌لحاظ بهداشتی در وضعیت مطلوب و قابل ‌قبولی قرار ندارد».
وی افزود مشکل دیگر «مساله اخذ وثیقه‌های سنگین از زندانیان است. در روزهای گذشته مبالغی چند صد میلیون تومانی برای آزادی این زندانیان به‌عنوان وثیقه تعیین شده» است.

خانم مریم رجوی بار دیگر تأکید کرد به‌خاطر شرایط غیر انسانی زندان‌های حکومت آخوندها، زندانیان و به‌ویژه زندانیان سیاسی باید فوراً بدون هیچگونه وثیقه و قید و شرط آزاد شوند والا فاجعه کرونا در زندان‌های رژیم امان نخواهد داد.
خانم رجوی در مورد وخامت شرایط اهل تسنن در نقاطی مانند گنبدکاووس هشدار داد و خاطرنشان کرد اهل تسنن در این شهرستان که شامل ۵۰۰ روستاست، تحت فشارهای مضاعف رژیم قرار دارند و از بابت امکانات بهداشتی و درمانی در منتهای مضیقه بسر می‌برند و تاکنون دهها تن از آن‌ها جان باخته‌اند. از این رو سازمان بهداشت جهانی به‌طور خاص باید به کمک مردم محروم این منطقه بشتابد زیرا رژیم هیچ کاری نخواهد کرد.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۱ اسفند ۱۳۹۸ (۱۱مارس۲۰۲۰)

مقالات مرتبط

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]