فروردین-۰۲ ۱۳۹۹

شمار جان باختگان کرونا از ۸۸۰۰نفر بیشتر شده است

Catégories // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

شمار جان باختگان کرونا از ۸۸۰۰نفر بیشتر شده است

سازمان مجاهدین خلق ایران بعد از ظهر امروز، شنبه دوم فروردین ۱۳۹۹ اعلام کرد آمار جانباختگان ویروس کرونا در ۲۰۱ شهر از ۸۸۰۰ نفر بیشتر شده است. بر اساس گزارشهای متعدد از منابع بیمارستانی و مقامات محلی و گورستان اصلی قم، شمار قربانیان در این شهر قطعاً از ۱۳۰۰ نفر بیشتر است. شمار جان باختگان در گیلان به ۹۰۰ نفر، در کردستان به ۱۸۰ نفر، در گلستان به۴۲۰ نفر، در خوزستان به ۳۱۰ نفر، در مرکزی به ۲۰۰ نفر و در کرمان به ۶۰ نفر رسیده است که به آمار سایر استان‌ها افزوده می‌شود.

با کمال تأسف، گزارشهای قم نشان میدهد که روزانه ۶۰ تا ۷۰ نفر در اثر کرونا فوت میکنند و سردخانه‌ها و غسالخانه‌ها ظرفیت پذیرش ندارند. بنحوی که آخوندهای ذیربط در قم از گورستان بهشت زهرا در تهران درخواست کرده اند که برخی از درگذشتگان قم را در این گورستان دفن کنند اما بهشت زهرا بدلیل کثرت درگذشتگان در تهران قبول نکرده است.

در تهران تا روز ۲۸ اسفند ۹۸ حداقل ۱۲۵۰ نفر از قربانیان کرونا در بهشت زهرا دفن شده اند. تعداد زیادی از جانباختگان کرونا نیز تحت عناوین دیگر در بهشت زهرا دفن شده اند. برخی از غسالان از جمله ۵ زن که در قسمت درگذشتگان غیر کرونایی کار میکنند به کرونا مبتلا شده اند. شمار درگذشتگان مبتلا به کرونا که روزانه به بهشت زهرا منتقل میشوند از ۱۰۰ نفر بیشتر است. اخیراً قرارداد ساختن ۱۰هزار قبر جدید در بهشت زهرا بسته شده است.

در حالیکه دولت‌ها در کشورهای مختلف جهان، هزینه‌های حقوق بگیران و کارگران را تامین می‌کنند تا به سرکار نروند، آخوند روحانی امروز با وقاحت گفت «ضدانقلاب توطئه‌اش این است که در ایران کار و فعالیت اقتصادی تعطیل شود. ما نباید بگذاریم این هدف محقق شود، همه باید کار و فعالیت کنیم البته در چارچوب پروتکل‌های بهداشتی». در عین حال او مقدمتاً برای بالانس کردن حرفش از مردم خواست «این۱۰ الی ۱۵ روز در خانه بمانید، سفر نروید، مراعات کنید این برای دو ماه و سه ماه نیست انشاءالله تا ۱۳ فروردین …اگر مراعات کنیم، شرایط ما خود به خود تغییر می‌کند».

از سوی دیگر معاون وزیر بهداشت روحانی گفت «تا آخر خرداد در صورت رعایت نکات بهداشتی از این بیماری خلاص خواهیم شد» و افزود «وضعیت اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور ما به گونه‌ای نیست که بتوانیم شهری را قرنطینه کنیم».

خانم مریم رجوی خاطرنشان کرد مشکل اصلی مردم ایران در مقابله با کرونا، یک دیکتاتوری قرون‌وسطایی عقب مانده و نالایق است که سرمایه های کشور را یا چپاول کرده و یا در خدمت سرکوب و تروریسم و جنگ‌افروزی و پروژه های ضد ملی اتمی و موشکی به هدر میدهد. بخشی از سرمایه‌های به سرقت رفته مردم ایران که در کارتل‌های سپاه یا مؤسسات وابسته به خامنه‌ای انباشته شده کافی است تا هزینه‌های ضروری را برای مقابله با کرونا و پرداخت حقوق کارگران و معلمان و کارمندان تأمین کند. در اینصورت حقوق‌بگیران مجبور نیستند برای تأمین مایحتاج روزانه به محل کار بروند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲ فروردین ۱۳۹۹ (۲۱ مارس ۲۰۲۰)

مقالات مرتبط

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]