• صفحه اول / اطلاعیه‌ها / دستورالعمل محرمانه مرکز فرماندهی و کنترل نیروی انتظامی ولایت فقیه به کلیه کلانتری‌ها و پاسگاهها برای سرکوب هرگونه اعتراض و شورش در زندان‌ها
فروردین-۲۴ ۱۳۹۹

دستورالعمل محرمانه مرکز فرماندهی و کنترل نیروی انتظامی ولایت فقیه به کلیه کلانتری‌ها و پاسگاهها برای سرکوب هرگونه اعتراض و شورش در زندان‌ها

Catégories // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

دستورالعمل محرمانه مرکز فرماندهی و کنترل نیروی انتظامی ولایت فقیه به کلیه کلانتری‌ها و پاسگاهها برای سرکوب هرگونه اعتراض و شورش در زندان‌ها

مریم رجوی از خانواده‌ها و دوستان زندانیان خواست از پیگیری حال این اسیران غافل نشوند و تا آزادی بی قید و شرط آن‌ها از پا ننشینند.

کمیسیون امنیت و ضد تروریسم شورای ملی مقاومت ایران منتشر می‌کند:

نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران
طبقه بندی: محرمانه
تاریخ نامه: ۱۶ فروردین ۱۳۹۹
از: مرفوک (مرکز فرماندهی و کنترل)
به: واحد کارشناس امور کوپ (کلانتریها و پاسگاهها)
موضوع: دستورهای هوشیاری پیرامون احتمال اغتشاش، شورش و بلوا در زندان‌های کشور
……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….
با احترام برابر اعلام معاونت عملیات ناجا همزمان با اعلام رسمی شیوع ویروس کرونا درکشور، عوامل متعددی منجر به شورش و درگیری در برخی از زندانهای کشور گردید که از اهم آن‌ها می‌شود به دعوت جریانات معاند و ضدانقلاب از خانواده زندانیان برای تجمع، ‌انتشار گسترده اخبار شیوع ویروس کرونا، ‌اخبار مرتبط با کمبود تجهیزات بهداشتی، ‌شایعه استفاده نظام برای حذف فیزیکی محکومان سیاسی و امنیتی، ‌تحریک زندانیان به اعتراض نسبت به وضعیت بهداشتی و … اشاره نمود. از سوی دیگر قوه قضائیه با اتخاذ تمهیدات لازم از قبیل تأمین وسایل بهداشتی در داخل زندان‌ها،‌ اعزام به مرخصی و درخواست عفو و کاهش مجازات برای تعدادی از محکومان، سعی نمود تا متناسب با شرایط موجود در کشور، خطر ابتلای به ویروس کرونا را کاهش دهد. با وجود اقدام‌های انجام شده تعدادی از زندانیان پر خطر که مشمول مرخصی و عفو نشده بودند اقدام به شورش و بلوا و ایراد خسارت نمودند. خواهشمند است دستور فرمایید ضمن مد نظر قرار دادن موارد زیر هرگونه اخبار مرتبط به قید فوریت به مرکز فرماندهی و کنترل این مرکز اعلام تا به ناجا منعکس گردد.

۱-برابر تدابیر ابلاغی، تأکید میگردد در راستای کنترل وضعیت و مدیریت میدانی اماکن یاد شده یگان‌های ویژه مستقر در استان‌ها بدون محدودیت درکنترل عملیاتی ف. انتظامی استان‌ها قرار گیرد.

۲-با توجه به دستورالعمل‌ها و ابلاغیه‌های صادره، نسبت به بازنگری طرح‌های پیشگیرانه مقابله‌یی اقدام، معایب احصایی را رفع نموده، از تمامی ظرفیت‌های استانی، شورای تأمین و یگان حفاظت زندان‌ها بهره گیری لازم صورت و هماهنگی لازم با اداره زندان‌ها به عمل آید.

۳-جهت جلوگیری ازهرگونه غافلگیری با رصد مداوم و مستمر اخبار و اطلاعات فضای مجازی و حقیقی، ضمن اشراف اطلاعاتی با اتخاذ تمهیدات لازم و اقدام پیش‌دستانه، از بروز هرگونه بی نظمی و اقدام مخل امنیت در زندانها جلوگیری شود.
[پایان سند]

این سند که یک نمونه از سرکوبگری و جنایت و نقض همه قوانین بشردوستانه و بین‌المللی در زندان‌های خامنه‌ای است، در عین حال نشاندهنده منتهای ترس و وحشت رژیم از تأکیدات مقاومت ایران مبنی بر ضرورت آزادی زندانیان در برابر خطر کرونا و درخواست مسئول شورای ملی مقاومت از هموطنان برای پناه دادن و قرنطینه و مداوای زندانیان است.

از روز دوم فروردین تاکنون زندانیان در زندان‌های الیگودرز، تبریز، سقز، همدان، مهاباد، شیراز (عادل آباد) و اهواز (زندان‌های شیبان و سپیدار) با دهها شهید و صدها مجروح و مصدوم خواهان حداقل حقوق خود، حق پایه‌یی حیات در برابر کرونا شده‌اند اما رژیم آخوندی پاسخی جز گلوله و اعدام ندارد. روز ۲۳ فروردین زندانی شورشی مصطفی سلیمی در سقز اعدام شد. دادستان رژیم در کردستان گفت: «این زندانی جزو طراحان و لیدرهای اصلی فرار از زندان سقز در ۸ فروردین ۹۹ بوده است».

خانم مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران بارها خواهان اعزام هیأت تحقیق بین المللی به زندان‌های رژیم و اطلاع از وضعیت زندانیان به ویژه ناپدیدشدگان و مجروحان و بیماران شده است. خانم رجوی هم‌چنین از خانواده‌ها و بستگان و دوستان زندانیان خواست از پیگیری وضع و حال این اسیران غافل نشوند و تا آزادی بی قید و شرط آنها از پا ننشینند. رژیم باید همه آن‌ها را آزاد کند و این تنها راه نجات آن‌ها از کرونا است.

شورای ملی مقاومت ایران
کمیسیون امنیت و ضد تروریسم
۲۴ فروردین ۱۳۹۹ (۱۲ آوریل ۲۰۲۰)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]