• صفحه اول / اطلاعیه‌ها / فراخوان مریم رجوی به جوانان و دانشجویان و دانش آموزان به همبستگی با معلمان به پاخاسته
اردیبهشت-۱۷ ۱۳۹۴

فراخوان مریم رجوی به جوانان و دانشجویان و دانش آموزان به همبستگی با معلمان به پاخاسته

Catégories // اطلاعیه‌ها

فراخوان مریم رجوی به جوانان و دانشجویان و دانش آموزان به همبستگی با معلمان به پاخاسته

مریم رجوی، به معلمان شریف و آزاده ایران كه به‌رغم تهدیدات و تدابیر سركوبگرانه بار دیگر در سراسر كشور در اعتراض به تبعیض و فساد و سركوب بپاخاستند، درود فرستاد و پایداری آن‌ها را برای احقاق حقوقشان ستود. وی عموم مردم به‌ویژه جوانان، دانش آموزان و دانشجویان را به گسترش اعتراضات و همبستگی با معلمان فراخواند.

روز گذشته خامنه‌ای اعتراضات معلمان را به‌طور تلویحی «توطئه‌های دشمنان و افراد کینه‌توز نسبت به نظام اسلامی» توصیف كرد كه «به بهانه معیشت معلمان شعارهای فتنه‌گرانه و خطی و سیاسی مطرح و برای نظام دردسر درست کنند». همزمان ماموران سركوبگر با توسل به انواع تهدیدها و بگیر و ببندها و با اخطارهای حضوری و تلفنی به شمار زیادی از معلمان در تهران و شهرهای مختلف آن‌ها را از شركت در تظاهرات ۱۷ اردیبهشت برحذر داشتند.

جنبش اعتراضی معلمان كه وارد دومین سال خود شده است، امروز با شعارهایی مانند معلم زندانی را آزاد كنید، معلم بیدار است از تبعیض بیزار است، خط فقر سه میلیون، حقوق ما یك میلیون، ما خواهان استخدام مربیان و معلمان پیمانی و حق التدریسی هستیم، معلم فریاد می‌زنه، رسانه سانسور می‌كنه، سراسر كشور را فراگرفت.

مریم رجوی با تاكید براین‌كه دیكتاتوری فاسد و تبهكار دینی و اتلاف سرمایه‌های مردم ایران در سركوب وصدور تروریسم و بنیادگرایی منشا همه مشكلات است گفت تنها با سرنگونی این رژیم ضد بشری و استقرار دموكراسی و حاكمیت مردم به فقر و تورم و فساد و بیكاری و فاجعه بی‌سابقه‌ای كه ملت ایران با آن مواجه است، خاتمه می‌یابد.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۴(۷ می ۲۰۱۵)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]