اسفند-۱۵ ۱۳۹۱

ایران: ۸۲ اعدام در كمتر از دو هفته در ۱۹ شهر ایران

Catégories // اطلاعیه‌ها

ایران: ۸۲ اعدام در كمتر از دو هفته در ۱۹ شهر ایران

فاشیسم دینی حاكم بر ایران در ركورد بیسابقه یی از سبعیت و جنایت در ۱۳ روز اول اسفند ماه ۸۲ زندانی را در زندان‌های مختلف كشور یا در ملأعام اعدام كرده است. این درحالی است كه اطلاعات بسیاری از اعدام‌ها هرگز به بیرون از زندان درز نمی كند:
در زندان‌های گوهردشت و قزل حصار، ۲۰ زندانی در دو اعدام جمعی، در شیراز ۸ زندانی ( اول اسفند)؛ در خرم آباد در یك اعدام جمعی ۸ زندانی، در كرمانشاه، اراك، اهواز ۵ زندانی (2اسفند)؛ در كرمان ۹ زندانی (۲ و ۵ اسفند)، در مشهد ۵ زندانی (۳ و ۹ اسفند)، در یزد ۳ زندانی (شامل دو برادر- سه برادر دیگر آن‌ها در نوبت اعدام هستند). در شهرهای رشت، قزوین، ارومیه و بهبهان به ترتیب ۴ ، ۳، ۲ و یك زندانی طی روزهای ۴ تا ۸ اسفند اعدام شدند. همچنین طی روزهای ۹ تا ۱۳ اسفندماه، یك زندانی در كاشان دو زندانی در ساری، ۴ زندانی در گچساران و ۴ تن دیگر در شهرستان نهبندان در استان خراسان جنوبی، یك زندانی در سمنان و دو تن از زندانیان زندان میانه به دار آویخته شدند.
مریم رجوی روند وحشیانه و افسارگسیخته اعدام‌های خودسرانه را نشان ضعف و درماندگی رژیم آخوندی و وحشت آن از بالا گرفتن خیزش‌های مردمی به ویژه در آستانه چهارشنبه سوری توصیف كرد. وی گفت: اعدام‌های جمعی روزهای اخیر كه به دستور شخص خامنه ای صورت می گیرد، جنایت سازمان یافته‌یی برای بستن راه تنفس سیاسی جامعه ایران است. احكام این اعدام‌ها به هر بهانه‌یی كه صادر شده، نامشروع و ناعادلانه است و اصولاً قضاییه پرجنایت و فاسد ولایت فقیه كمترین مشروعیت و صلاحیتی ندارد.
مریم رجوی، عموم هموطنان را به اعتراض‌های جمعی علیه این اعدام‌ها و به ابراز حمایت و همبستگی با خانواده‌های محكومان به اعدام جهت جلوگیری از كشتار فرزندانشان توسط رژیم فرا میخواند.

وی گفت :آخوندهای حاكم از سكوت ملل متحد، رویكرد مماشات جویانه دولت‌های غرب به ویژه از درخواست‌های مكرر ایالات متحده برای مذاكره مستقیم جهت تشدید این آدمكشی ها سود میجویند. به جای این مواضع شرم آور، ملل متحد و دولت‌های غرب باید پرونده نقض حقوق بشر ایران را به شورای امنیت ارجاع دهند و خامنه‌ای را به خاطر ارتكاب مكرر جنایت علیه بشریت تحت تعقیب قرار دهند. وی افزود: در چنین شرایطی معامله و مماشات با این رژیم نقض پایه یی ترین ارزش‌های انسانی و مشاركت در اعدام و شكنجه و كشتار و سركوب مردم ایران است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۵ اسفند ۱۳۹۱ (۵ مارس ۲۰۱۳)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]